Kto dostanie najgorsze prezenty w rodzinie?

Poznaj najbardziej poszkodowanych w święta. To oni znajdują pod choinką najmniej atrakcyjne upominki. A ty, będziesz w gronie hojnie obdarowanych czy raczej pomijanych przy świątecznych zakupach? Sprawdź!
Ojcowie i siostry na straconej pozycji

Ojcowie dostają z okazji świąt najmniej prezentów z całej rodziny. Tylko 1 proc. osób deklaruje, że najwięcej pieniędzy zamierza przeznaczyć na prezenty świąteczne właśnie dla nich - wynika z brytyjskich badań dotyczących zwyczajów zakupowych rodzin przeprowadzonych przez sieć supermarketów Sainsbury's.

Niewiele lepiej w zestawieniu wypadają siostry. Na nie w święta najwięcej funduszy przeznacza jedynie 2 proc. badanych. Kto może liczyć na najwięcej podarunków?

Liderzy wśród obdarowanych

Prezenty dla dzieci - na nie przeznaczamy sporo (choć wcale nie najwięcej). Przy czym bardziej uprzywilejowane są dziewczynki. Z ankiet przeprowadzonych na 1, 5 tys. konsumentów wynika że córki mogą liczyć na nieco lepsze podarunki niż synowie. Średnio 12 proc. deklarowało, że to właśnie je zamierza obdarować najhojniej. O 2 proc. mniej pieniędzy badani wydawali na synów.

Okazuje się, że najbardziej dopieszczamy partnerów i małżonków. Co czwarta badana osoba wyznała, że to właśnie na podarunki dla towarzysza życia wyda najwięcej.Świąteczne oszczędności

Od jakiegoś czasu coraz więcej osób decyduje się zaoszczędzić trochę pieniędzy poprzez robienie własnoręcznych prezentów. Z badań wynikało, że aż jedna czwarta Brytyjczyków zamierzała samodzielnie wykonać kartki świąteczne, upominki dla bliskich i ozdoby. Ponad połowa jako prezent planowała wręczyć pieniądze.

Kto natomiast nie szczędzi na prezentach i jest najbardziej hojny w święta? Najwięcej na świąteczne upominki przeznaczają osoby po 55. roku życia - pokazuje badanie

Zobacz także:

Jak wybrać idealny prezent?

Dlaczego tyjemy, gdy robi się zimno?

Wzmacniaj odporność z przyjemnością!

Chcesz mieć stały dostęp do naszych treści? Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Zdjęcie AVANTI Kartka B6 z opłatkiem MIX Boże Narodzenie Zdjęcie Wigilia Zdjęcie Arkusz do techniki 3D - (83720) Boże Narodzenie
AVANTI Kartka B6 z opłatkie... Wigilia Arkusz do techniki 3D - (83...
Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info


Więcej o: