Choroby - przyczyny, leczenie

 • Sześć sprawdzonych sposobów na wzmocnienie odporności
 • Znowu złapałeś katar od dziecka? Dlaczego chorujemy rodzinnie?
 • Naturalne sposoby na kaszel

  Naturalne sposoby na kaszel

  Choć to zimą najczęściej dopada nas kaszel, możemy go dostać o każdej porze roku. Czasem trwa zaledwie kilka dni, innym razem ciągnie się tygodniami. W aptekach pełno jest rozmaitych specyfików hamujących tę dolegliwość, ale w wielu przypadkach można wspomóc się domowymi metodami. Jak naturalnie walczyć z kaszlem? Oto kilka sposobów.

 • Atak bakterii, wirusów, a może coś innego? Skąd ten kaszel?

  Atak bakterii, wirusów, a może coś innego? Skąd ten kaszel?

  Chyba każdy przynajmniej raz w życiu miał styczność z kaszlem. Czy to krótkotrwałym, czy ciągnącym się przez kilka tygodni. Nie zawsze sam w sobie musi on być powodem do obaw. Wszystko zależy od tego, co go powoduje i ile trwają dolegliwości. Kiedy zatem powinniśmy zacząć się martwić?

 • Chiny spowolniły zakażenia koronawirusem, ponieważ zastosowały drastyczne środki. Ale wiele krajów raczej nie powieli ich metod

  Chiny spowolniły zakażenia koronawirusem, ponieważ zastosowały drastyczne środki. Ale wiele krajów raczej nie powieli ich metod

  Ścisła kwarantanna, specjalne aplikacje śledzące przemieszczanie się obywateli, system kart zdrowia, uprawniających do wjazdu i wyjazdu z miasta, ścisłe monitorowanie temperatury pasażerów - czy te i podobnie drastyczne środki powstrzymywania epidemii są możliwe poza Chinami? Raport WHO z misji w Chinach dał światu do myślenia.

 • Czym zajmuje się otolaryngolog, otorynolaryngolog, rynolog?

  Czym zajmuje się otolaryngolog, otorynolaryngolog, rynolog?

  Otolaryngolog, otorynolaryngolog, rynolog to skomplikowane określenia, które kojarzone są z laryngologią. W rzeczywistości pierwsze dwa oznaczają to samo i są po prostu dłuższym określeniem laryngologii. Rynologia to z kolei dziedzina tej nauki, zajmująca się stricte chorobami nosa, która przez wiele lat była nieznana, co skutkowało tym, że zamiast pełnej nazwy otorynolaryngologii zaczęto stosować po prostu - otolaryngologię.

 • Kaszel suchy - jak sobie ulżyć?

  Kaszel suchy - jak sobie ulżyć?

  Kaszel suchy to wyjątkowo nieprzyjemne zjawisko. Bywa bardzo irytujący, ponieważ trudno go stłumić, a samo kaszlenie nie daje "satysfakcji" w postaci odkrztuszenia wydzieliny. Gdy się pojawia, pozostaje nam go przeczekać. Na szczęście są sposoby na ulżenie sobie w kaszlu suchym.