Uroda i sport - najnowsze artykuły

 • Peeling trychologiczny: na czym polega i dlaczego warto go stosować?

  Peeling trychologiczny: na czym polega i dlaczego warto go stosować?

  Zdarza się, że odczuwasz nadmierne swędzenie skóry głowy, a włosy są "ciężkie" i pozbawione blasku? To znak, że warto wprowadzić do swoich kosmetycznych rytuałów peeling trychologiczny. Dzięki niemu twoje włosy odżyją i będą prezentować się o wiele lepiej.

 • Pękająca skóra na dłoniach - przyczyny i zabiegi na suchą skórę
 • Bieganie zimą. Co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie biegać w czasie zimowych miesięcy?

  Bieganie zimą. Co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie biegać w czasie zimowych miesięcy?

  Nadchodząca coraz większymi krokami zima jest dla wielu sportowców równocześnie zakończeniem sezonu. Jest jednak spora grupa osób, która mimo mrozów, śniegu oraz śliskiej nawierzchni decyduje się na uprawianie swojej dyscypliny sportowej nawet zimą. Jest tak między innymi wśród biegaczy. Badania statystyczne pokazują, że aż 52% spośród nich biega aktywnie także zimą. Jest to oczywiście prawdziwe wyzwanie wymagające silnej woli i samozaparcia. Co trzeba wiedzieć przed zdecydowaniem się na bieganie zimą?

 • Krem ochronny na zimę. Jak zadbać o zdrową skórę zimą?

  Krem ochronny na zimę. Jak zadbać o zdrową skórę zimą?

  Mimo że do zimy jeszcze daleko, już dziś warto pomyśleć nad kremem do pielęgnacji i ochrony skóry. Mróz i suche powietrze z pewnością nie wpływają pozytywnie na jej kondycję, a długotrwałe narażanie skóry na niekorzystne, zimowe czynniki środowiskowe może wywoływać uczucie pieczenia i swędzenia. Według specjalistów, najlepszym rozwiązaniem będzie więc aplikowanie kremu nawilżającego i natłuszczającego, który skutecznie uchroni skórę przed mroźnym powietrzem. Co jeszcze trzeba wiedzieć o kremie ochronnym na zimę? Czym należy się kierować przy wyborze kosmetyków ochronnych?

 • Po porodzie możesz stracić nawet 30 procent włosów. Dlaczego tak się dzieje i czy można temu zaradzić?