Uroda i sport - najnowsze artykuły

 • Operacja haluksów - kiedy jest konieczna

  Operacja haluksów - kiedy jest konieczna

  Haluksy to deformacja stóp, która wiąże się z dolegliwościami bólowymi, a w skrajnych przypadkach nawet z ograniczeniem ruchomości pacjenta. Istnieje kilka metod operowania haluksów, jednak zabiegu można w łatwy sposób uniknąć, jeżeli tylko rozpocznie się korygowanie deformacji odpowiednio wcześnie. Co zrobić, gdy zauważy się pierwsze objawy haluksów i jakie są możliwości leczenia operacyjnego?

 • Infuzja tlenowa, czyli odmładzanie skóry

  Infuzja tlenowa, czyli odmładzanie skóry

  Infuzja tlenowa to nowoczesny, nieinwazyjny zabieg mający na celu odświeżenie, wygładzenie skóry i zredukowanie przebarwień. Zabieg został opracowany przez niemieckich, duńskich oraz szwajcarskich naukowców i jest uważany za rewolucję w odmładzaniu skóry. Dla kogo wskazany jest zabieg infuzji tlenowej, jakich efektów można się po nim spodziewać i jaka jest cena zabiegu?

 • Aqua aerobik - jakie ma zalety i komu jest polecany?
 • Oksybrazja: na czym polega zabieg oksybrazji?

  Oksybrazja: na czym polega zabieg oksybrazji?

  Oksybrazja, czyli peeling tlenowo-wodny, to zabieg, który jest dobrą alternatywą dla mikrodermabrazji, manualnego oczyszczania skóry oraz peelingu kawitacyjnego. Zabieg jest odpowiedni dla osób z wrażliwą i bardzo delikatną skórą, dla których inne, bardziej agresywne zabiegi nie są polecane. Oksybrazja delikatnie złuszcza skórę, oczyszcza ją, reguluje wydzielanie sebum oraz rozjaśnia przebarwienia.

 • Sauna fińska - zalety, przeciwwskazania. Jak korzystać z sauny fińskiej
 • Jakie funkcje ma frezarka do paznokci, jak jej używać?

  Jakie funkcje ma frezarka do paznokci, jak jej używać?

  Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, przeznaczone do stylizacji paznokci. Dzięki niej można usunąć stary manicure, nadać płytce pożądany kształt lub wyciąć skórki czy zrogowaciałą skórę. Lista funkcji frezarek jest bardzo obszerna, wobec czego urządzenie to można spotkać niemal w każdym salonie kosmetycznym.

 • Nafta kosmetyczna: dobra dla włosów. Właściwości i stosowanie nafty kosmetycznej w pielęgnacji

  Nafta kosmetyczna: dobra dla włosów. Właściwości i stosowanie nafty kosmetycznej w pielęgnacji

  Nafta kosmetyczna jest to produkt, który pomimo, że często bywa określany babcinym, nie traci na popularności i cały czas ma wielu zwolenników, którzy używają go do pielęgnacji swoich włosów. Nic dziwnego, ponieważ nafta kosmetyczna ma wiele dobroczynnych właściwości, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów. Jest to przy tym produkt tani i wydajny, a także dostępny w każdej aptece oraz drogerii.

 • Masaż balijski - na czym polega i komu jest polecany?
 • Liposukcja: jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu?

  Liposukcja: jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu?

  Liposukcja jest to zabieg, który polega na odsysaniu tłuszczu i stosowany jest, gdy inne metody odchudzania zawodzą. Operacja ta jest jedną najpopularniejszych wśród operacji kosmetycznych i liczba osób, które się na nią decydują z roku na rok się zwiększa. Pomimo, iż jest to zabieg dający oczekiwane efekty, wiąże się z dużym ryzykiem utraty zdrowia lub życia i zwykle skutkuje bardzo bolesnymi dolegliwościami. Liposukcję najczęściej wykonują osoby w wieku od 19 do 34 lat.

 • Płaszcz lipidowy - co to takiego? Jakie spełnia funkcje?