Uroda i sport - najnowsze artykuły
-
Medycyna estetyczna: gałąź medycyny nastawiona na zadowolenie pacjenta
Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród pań, ale coraz częściej i wśród panów. Charakteryzuje ją szerokie spektrum działania, a także niewielka inwazyjność zabiegów. Sprawdzamy, czym dokładnie jest medycyna estetyczna i na czym polegają jej zabiegi.
-
Skóra sucha - jak o nią właściwie dbać i jakie preparaty stosować?
Skóra sucha wymaga szczególnej pielęgnacji i aby móc cieszysz się piękną i zdrową cerą trzeba o nią właściwie zadbać. Pielęgnacja przyniesie spodziewane efekty, jeśli będzie właściwie dobrana i będzie spełniała wymagania danego typu skóry. Zatem, czym charakteryzuje się skóra sucha i jakie kosmetyki wybierać do codziennego stosowania?
-
Wszystko przez maseczki. Też masz problem za uszami? Pytamy dermatologa, jak sobie z nim radzić
Otarcia, zaczerwienienia, przerwania ciągłości skóry, wreszcie: wypryski i owrzodzenia. Nasza skóra okolic uszu źle znosi maseczki. Dlaczego, skoro nawet znacznie cięższe okulary są nieźle tolerowane? Można coś na to poradzić? Wyjaśnia dr Aleksandra Rymsza, dermatolog.
-
Cienie pod oczami - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?
Cienie pod oczami mogą, choć nie muszą, być oznaką choroby. Przypadłość ta dopada ludzi na całym świecie i w zależności od natężenia, sińce mogą przybierać żółto-siny, szary lub fioletowy kolor. Skąd się biorą sińce pod oczami? Jakie choroby mogą sygnalizować cienie pod oczami i kiedy musimy zacząć reagować? Co na cienie pod oczami?
-
10 ziół, które warto mieć w domowej apteczce - ranking redakcji
Ustalając ziołowych finalistów, kierowaliśmy się nie tylko kryteriami medycznymi, ale także bezpieczeństwem stosowania i przydatnością na co dzień, gdy nie dręczą nas szczególne dolegliwości. Przyjmowanie wielu leków ziołowych wymaga nadzoru lekarza i mogą one wchodzić w groźne interakcje z klasycznymi środkami farmakologicznymi.
-
Wrotycz niezastąpiony? Moda na toksyczne ziele przeciw kleszczom nie maleje
Unia i eksperci swoje, a Polacy swoje. "Nie ma niczego lepszego na kleszcze" - mówią zwolennicy popularnego zioła. Może i tak, ale wrotycz to trucizna i stosowanie go jest ryzykowne dla ludzi i zwierząt. Warto?
-
Grube włosy, czyli gęste? Niekoniecznie. Wzięte pod lupę zdradzają swoje tajemnice
Grubość i gęstość to nie to samo. Niby oczywiste, a jednak te określenia w kontekście włosów pojawiają się zamiennie. Łączy je z pewnością wpływ na objętość fryzury. Jak ją poprawić bez doczepek i peruki? Jest parę sposobów.
-
Jak przetrwać w taki upał? Praktyczny niezbędnik
W trakcie gorących, letnich dni nasz organizm jest szczególnie narażony na przegrzanie, co może prowadzić do udaru cieplnego, a nawet śmierci. Jak zatem dbać o siebie, gdy żar leje się z nieba? To ci pomoże.
-
Dziwaczne sposoby na łupież - sprawdzamy, które działają, które nie. Czy mogą szkodzić?
Ocet, majonez, brokuły, eukaliptus... W sieci znajdziesz mnóstwo "niezawodnych" sposobów na łupież. Dlaczego miałyby pomóc i jak faktycznie wpływają na skórę głowy? Bardzo różnie, ale raczej nie licz na cudowne specyfiki ze sklepu spożywczego.
-
"To tylko łupież". Skąd ta pewność? Wiele poważniejszych problemów ze zdrowiem można z nim pomylić
Uważasz łupież za nieszkodliwy defekt urodowy, problem powszechny i "oswojony"? Niestety, możesz się mylić. Nieprawidłowy naskórek na głowie bywa zapowiedzą (lub skutkiem) poważniejszych schorzeń, niekoniecznie dermatologicznych.
-
Polskie dzieci jedzą... 23 łyżeczki cukru dziennie i tyją najszybciej w Europie. Dietetyk bije na alarm
-
Wygląd kupy ma znaczenie. To trzeba wiedzieć o własnych stolcach [rysunki, tabele]
-
Małpia ospa w kolejnym kraju. We Francji wydano zalecenia dla medyków
-
Jak wysokie OB powinno niepokoić? [normy OB dla kobiet i mężczyzn]
-
Toczy się walka o każdy centymetr. Tymek miałby większe szanse, gdyby nie urodził się Polakiem
- Jaka jest różnica między solą morską a solą kuchenną, która jest zdrowsza?
- Dysortografia. Zaburzenie, które dotyka coraz większej ilości uczniów. Jak sobie z nim radzić?
- Wirus małpiej ospy dotarł do Europy. Czy powinniśmy się go obawiać? Jakie są jego objawy?
- Dieta odgrywa kluczową rolę w łagodzeniu objawów ADHD u dzieci
- My podajemy nazwę, a ty powiedz czego to gatunek. Łatwe? Niekoniecznie
-
Na tropie zbrodni. Co śledczym może powiedzieć włos, który przecież sam jest martwy?
Jeśli śledzisz popularne seriale kryminalne, to wiesz, że właściwie w momencie, w którym śledczy znajdują włos, choćby psa, sprawca zbrodni jest już bez szans. Ile w tym prawdy? Całkiem sporo.
-
Pandemiczne włosy - to nie musi być problem wyłącznie urodowy. Co powinno niepokoić?
Z pewnością sama kondycja naszych włosów nie należy do kluczowych zmartwień związanych z koronawirusem. Trzeba jednak pamiętać, że bywa sygnałem poważnych kłopotów ze zdrowiem, w tym ogólnoustrojowych.
-
Krążą mapki z chorobami wypisanymi na twarzy - nauka czy szarlataneria?
Worki pod oczami mogą świadczyć o chorobie nerek, a przebarwienia na czole o problemie z wątrobą? Tak, ale uważaj z takim stawianiem diagnozy, bo patofizjonomika, czyli "czytanie z twarzy", bywa szkodliwe.
-
Aloes - lekarstwo i kosmetyk prosto z domowego parapetu
Ta niepozorna i niczym niewyróżniająca się roślina ma niecodzienne właściwości. Doskonale sprawdza się w roli kosmetyku jak i środka łagodzącego problemy z układem pokarmowym. Można ją wykorzystać także do produkcji domowej nalewki. Jak jeszcze można skorzystać z nieprzeciętnych właściwości aloesu?
-
Olej z czarnuszki: właściwości, cena. Na co pomaga olej z czarnuszki?
Olej z czarnuszki, zwanej też czarnym kminem, kolendrą siewną czy czarnuchą, to substancja o niezwykle bogatych właściwościach prozdrowotnych. Uzyskuje się go z nasion czarnuszki siewnej, w procesie tłoczenia na zimno.