Uroda i sport - najnowsze artykuły

 • Co pyli w maju? Wiosenny kalendarz alergika

  Co pyli w maju? Wiosenny kalendarz alergika

  Już co drugi Polak cierpi z powodu alergii. Kiedy tylko na zewnątrz robi się cieplej ciężkie życie zaczynają mieć wszyscy, którzy zmagają się z sezonowymi uczuleniami na pyłki różnych roślin. Które z nich obecnie najbardziej dają się we znaki?

 • Jak rozpoznać nimfy kleszczy? Często się je myli z... pieprzykami
 • Tajne przez poufne, czyli na co choruje Putin?

  Tajne przez poufne, czyli na co choruje Putin?

  Kamienna twarz "Tego, którego imienia nie można wypowiadać" staje się coraz bardziej podobna do wizerunku najbardziej znienawidzonego polityka na świecie. Robienie wymuszonej, dobrej miny do złej gry, w której codziennie giną ludzie, w przypadku Putina może jednak nie być tylko skutkiem brania popularnego botoksu. Czy za specyficzne objawy neurologiczne może odpowiadać broń soniczna?

 • Jak usunąć kleszcza? Zrób to sam lub idź do przychodni, ale nie na SOR

  Jak usunąć kleszcza? Zrób to sam lub idź do przychodni, ale nie na SOR

  "W przypadku SOR-u walutą jest czas (...), bardzo mi przykro, ale nie możemy rozwiązywać wszystkich problemów, a NFZ na swoich stronach wyraźnie stwierdza, że usuniecie kleszcza leży w kompetencjach POZ" - wyjaśnia Mateusz Sieradzan, popularny ratownik medyczny i dyplomowany pielęgniarz, którego facebookowy profil "Pan Pielęgniarka" śledzi ponad 69 tys. użytkowników.

 • O co biega w Wings for Life? Sparaliżowanym wkrótce może pomóc... zastrzyk

  O co biega w Wings for Life? Sparaliżowanym wkrótce może pomóc... zastrzyk

  Ten bieg ma dosłownie postawić na nogi tych, wobec których medycyna jest bezradna. Zapalonych biegaczy gromadzących się o tej samej porze w 33 miastach świata łączy wspólna idea - zbiórka środków na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Na jakim etapie są obecnie naukowcy? Nadzieję na spory przełom w tej kwestii daje nowa metoda, która może pozwolić sparaliżowanym odzyskać sprawność w zaledwie 4 tygodnie. Na czym to polega?