Jedz zdrowo

 • Dieta pudełkowa - na czym polega, jakie są jej zalety i wady?

  Dieta pudełkowa - na czym polega, jakie są jej zalety i wady?

  W ostatnich czasach jesteśmy coraz bardziej zapracowani i mamy coraz mniej czasu na regularne jedzenie, a także przyrządzanie posiłków. Jednocześnie coraz bardziej zalezy nam na zdrowym stylu życia. Z pomocą przychodzą diety pudełkowe. Wystarczy wybrać odpowiadające nam menu, zamówić pudełka, a codziennie otrzymamy jedzenie z dostawą pod drzwi mieszkania lub biura. Jak działają diety pudełkowe? Jakie są ich zalety i wady? Dla kogo taka dieta będzie odpowiednia?

 • Owoce i warzywa, którymi można się zatruć

  Owoce i warzywa, którymi można się zatruć

  Mówi się, że owoce i warzywa powinny stanowić podstawę zdrowej, zrównoważonej diety. Są one pełne błonnika oraz cennych witamin i składników odżywczych, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że można się nimi zatruć. Jakie owoce i warzywa mogą powodować zatrucia? Czy można uniknąć problemów gastrycznych nie rezygnując z jedzenia owoców i warzyw?

 • Najpopularniejsze diety odchudzające w 2019 roku

  Najpopularniejsze diety odchudzające w 2019 roku

  W 2019 roku na czasie były przede wszystkim diety, które działają nie tylko odchudzająco, ale również prozdrowotnie. Chętnie stosowane były między innymi diety oczyszczające organizm i przyspieszające usuwanie toksyn, a także diety oparte na naturalnych składnikach. Jakie diety były najbardziej popularne i najchętniej stosowane w 2019 roku? Jakie są zalety i wady tych diet?

 • Dieta raw food - na czym polega, jakie są jej zalety i wady?

  Dieta raw food - na czym polega, jakie są jej zalety i wady?

  Dieta raw food, czyli dieta surowa, to sposób odżywiania, w którym bazuje się na produktach niepoddawanych obróbce termicznej. W menu znajdują się przede wszystkim warzywa, owoce, a także nasiona oraz kiełki. Najczęściej dieta raw wiąże się z wegetarianizmem lub weganizmem, ale dieta surowa nie zawsze jest dietą wykluczającą produkty pochodzenia zwierzęcego. Na czym polega raw food i jakie są zalety takiej diety?

 • Grzyby leśne - wartości odżywcze, dlaczego warto jeść grzyby?
 • Dieta 8 godzin (16 godzin postu) - na czym polega, jakie są jej zasady?
 • Dieta selfie - dieta czy sposób motywowania?

  Dieta selfie - dieta czy sposób motywowania?

  Jeszcze kilkanaście lat temu o zdjęciach telefonem sprzed lustra nikt jeszcze nie słyszał. Rozpoczęcie mody na tzw. selfie w lustrze przypisuje się Kim Kardashian, która jako pierwsza opublikowała swoje zdjęcie zrobione przed lustrem. Od tamtej pory coraz więcej osób ją naśladuje i trudno w mediach społecznościowych znaleźć profil osoby, która takiego zdjęcia nie zrobiła.Selfie może być wykorzystywane również w celu wspierania procesu odchudzania, ponieważ dzięki niemu można dokumentować efekty.