Chorobliwa zazdrość czy życiowy pech?

Użytkownik

Witam, nie umiem zdobyć się na odwagę, by iść do psychologa, ponieważ boję się, że mój problem wcale nie okaże się poważnym problemem. Zakończył się mój trzeci związek. Mam 30 lat. Coś jest ze mną nie tak i o ile interesuję się psychologią, tak nie potrafię sobie pomóc, ponieważ nie wiem, jak. Mój pierwszy poważny związek zaczął się, gdy miałam 19 lat. Po jakimś roku dowiedziałam się, że mój ówczesny chłopak flirtuje z dziewczynami przez internet, wysyła im maile ze swoimi zdjęciami i opisem. Przestałam mu ufać. A że okazało się, iż jestem w ciąży, to nie rozstałam się z nim. Ale nie ufałam mu. Bardzo odchorowałam rozstanie. Kilka lat byłam sama. Drugi ktoś nie umiał znieść mojej zazdrości - choć chodziło tylko o to, że nie chciałam przyjaźni z jego byłą partnerką i chciałam ograniczenia kontaktów z nią. Trzeci ktoś - tak samo... Za trzecim razem byłam kłębkiem nerwów. Gdy on nazwał mnie imieniem swojej byłej dziewczyny, coś we mnie pękło i stałam się podejrzliwa. Ciężko w skrócie opisać to, co się działo... Każda kłótnia dotyczyła tego, że to ja jestem zazdrosna i on miał o to pretensje. Ja miałam żal, że za mało czasu poświęca naszemu związkowi. Generalnie każdy facet zwalał winę na mnie. Dwóch ostatnich mówiło, że mam iść do psychologa, nim się z kimś zwiążę. Pewnie mieli rację... Dla mnie może warto, bym popracowała nad sobą? Warto czy nie warto? Może wystarczy fachowa literatura? Poradźcie... Może ktoś już teraz zdiagnozuje, w czym jest problem albo w czym może być. Wydawało mi się, że dojrzałam do prawdziwego partnerskiego związku, a tu taka porażka.

 • 1 odpowiedzi

Odpowiedzi

  • Psychoterapeuta integratywny, terapeuta uzależnień. Prowadzi psychoterapię indywidualną, par oraz psychoterapię grupową.

  Trudności w stworzeniu stabilnego, długotrwałego związku to jak najbardziej temat do psychoterapii. W Pani wiadomości jest zawarte dużo cierpienia, jakby Pani chciała powiedzieć "zależy mi, ale dziwnym trafem, choć bardzo chcę, to jak na złość nie wychodzi". Coś przeszkadza, być może jakiś nierozwikłany problem z przeszłości, być może co innego. Na pewno warto się temu przyjrzeć w zaciszu gabinetu psychoterapeuty. Co takiego sprawia, że Pani związki nie mogą przetrwać, że się kończą, że Pani cierpi i nie może być szczęśliwa i zadowolona z kochającym mężczyzną u boku?Związek, bliskość, miłość to niezwykle ważne kwestie. Myślę, że w życiu wielu ludzi, jeśli nie każdego człowieka. Za tym tęsknimy i tego zazwyczaj mniej czy bardziej potrzebujemy. Nasze życie zaczyna się od więzi z rodzicami, a więc z drugim człowiekiem, tym pierwszy jest nasza mama. Z czasem, gdy dorastamy, robimy miejsce dla partnera, partnerki, dla ukochanej osoby. Taka kolej rzeczy. Jeśli coś temu, skądinąd naturalnemu, procesowi przeszkadza, pragnie Pani tego, a dziwnym trafem to nie wychodzi, warto się nad tym problemem pochylić i poszukać rozwiązania z pomocą psychoterapeuty. Serdecznie pozdrawiam.

  Czy ta odpowiedź była pomocna? Tak3

Na wasze pytania odpowiadają

 • Beata Melaniuk

  Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta poznawczo - behawioralny. Mam doświadczenie w diagnozie dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, trudnościami wychowawczymi.

 • Maria Kłym

  Psycholog. Prowadzę treningi umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży. Naukowo zajmuję się kształtowaniem tożsamości w okresie wczesnego dorastania.

 • Iwona Gnach-Olejniczak

  Stomatolog z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w implantologii i ortodoncji nieekstrakcyjnej. Opatentowała w Polsce metodę Dental Face Liftingu. Założycielka UNIDENT UNION Dental Spa.

 • Łukasz Fus

  Lekarz - absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie rezydent w Zakładzie i Katedrze Patomorfologii oraz doktorant Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Magdalena Zemlak

  Lekarz rezydent chorób wewnętrznych oraz doktorant Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Marek Wolski

  Lekarz rezydent w oddziale Chirurgii i Urologii Klinicznego Szpitala Dziecięcego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 24.

 • Angelika Sobota

  Lekarz rezydent ginekologii i położnictwa w Klinice Perinatologii i Położnictwa ze Szkołą Rodzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

 • Joanna Giza

  Dietetyk ukończyła Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka,specjalizację Dietetyka,Poradnictwo Dietetyczne w IŻŻ. Prowadzi pacjentów szpitalnych z różnymi schorzeniami. Autorka warsztatów żywieniowych.

 • dietetyk Patrycja Sankowska

  Dietetyk, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Prowadzi poradnictwo żywieniowe. Autorka bloga diet-coaching.xaa.pl

 • Krystyna Zeńczak-Praga

  Magister fizjoterapii, dietetyk. Absolwentka AWF Poznań. Prowadzi własny gabinet w oraz pracuje na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

 • Jerzy Wilgus

  Jeden z najbardziej znanych i cenionych chirurgów plastycznych w Polsce. Właściciel NZOZ EUROKLINIKA w Katowicach.

 • Anna Grabek-Dąbrowska

  Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.

 • Bronisław Hońca

  Psychoterapeuta integratywny, terapeuta uzależnień. Prowadzi psychoterapię indywidualną, par oraz psychoterapię grupową.

 • Magda Korulczyk

  Logopeda, Pedagog specjalny, Specjalista w Centrum Psychoterapii Ben-Med

 • Joanna Krawczyk

  Neuroterapeuta. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z zespołem Aspergera, wysoko funkcjonującym autyzmem i upośledzeniem umysłowym.

 • stradam