Marek Wolski

0 pytanie, 594 odpowiedzi

Lekarz rezydent w oddziale Chirurgii i Urologii Klinicznego Szpitala Dziecięcego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 24.

Jestem ekspertem:

Zadaj pytanie

Ostatnia aktywnoœść

 • Wśród możliwych przyczyn opisywanych objawów znajduje się również choroba nowotworowa. Nie jestem w stanie stwierdzić jaki element planu diagnostycznego Państwa lekarza stanowią badania obrazowe. Lekarz ma obowiązek poinformować Państwa w jakim celu zleca konkretne badania. Proszę zapytać swojego lekarza o cel zlecanych badań i plan diagnostyczny.

  na pytanie Czy to może być nowotwór?
 • Konieczne jest badanie przez lekarza neurologa lub ortopedę i ustalenie przyczyny pogorszenia.W zależności od źródła objawów konieczne będzie wdrożenie leczenia - być może także operacyjnego i rehabilitacji

  na pytanie Długotrwały przykurcz mięśni
 • Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który zbada Pana/Panią, zbierze wywiad i zaplanuje diagnostykę. Przyczyn wymienionych objawów może być wiele, od niedoborów makro i mikroelementów, przez choroby tkanki łącznej, zaburzenia ukrwienia kończyn, po choroby neurologiczne.

  na pytanie Pieczenie palców
 • Jeśli było tak zawsze, najprawdopodobniej nie ma powodu do zmartwień. Jeśli jest to odczucie nowe i kiedyś tak nie było sugeruję wizytę u lekarza ortopedy. Konieczne jest badanie przedmiotowe, zebranie wywiadu. Być może wskazane będzie wykonanie RTG

  na pytanie Ostro zakończone wolne żebro
 • Bez zbadania Pani nie jestem w stanie udzielić wiążącej odpowiedzi. w zależności od innych obciążeń zdrowotnych - choroby serca, stymulator serca itp, oraz ogólnego stanu zdrowia, a także od źródła prądu, wpływ porażenia prądem na organizm może być różny. Jeśli do chwili obecnej nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości, to najprawdopodobniej incydent ten nie będzie miał wpływu na Pani organizm. Sugeruję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu celem rozwiania wątpliwości. Być może wskazane będzie wykonanie EKG.

  na pytanie Poraził mnie prąd, czy muszę iść do lekarza?
 • Zmiany dotyczące węzłów chłonnych mogą mieć różnorakie podłoże. Od tzw. zmian odczynowych w reakcji na infekcje mające miejsce w innych częściach organizmu - takie zmiany mogą utrzymywać się przez różnej długości okres nawet po wyleczeniu z infekcji, przez patologie dotyczące samych węzłów jak zapalenie węzłów, ropnie węzłów, po obraz chorób o charakterze nieinfekcyjnym jak choroby autoimmunologiczne, czy - czasami - nowotworowe. Jeśli, w Pana przypadku, obraz kliniczny miał związek z infekcją, najprawdopodobniej jest to pierwszy z wymienionych przypadków i zmiany ustąpią samoistnie. Konieczne jest jednak pozostawanie pod kontrolą lekarza i gdyby zmiany nie ustępowały wykonanie kolejnych badań kontrolnych.

  na pytanie Bóle węzłów szyi pach pachwin
 • Proszę zgłosić się do ortopedy dziecięcego. To, co uważacie Państwo za zaburzenia budowy kośća może być skutkiem nieprawidłowego obciążania struktur kostnych wskutek zbyt wczesnej pionizacji, siadania itp, skutkiem chorób metabolicznych, ale też jednym z wariantów normy i nie wymagać żadnych działań. Konieczne jest badanie dziecka przez specjalistę celem rozwikłania wątpliwości.

  na pytanie Wystajace żebra u 7-miesiecznego dziecka
 • Proszę zgłosić się do urologa. Konieczne jest wykonanie badań dodatkowych celem oceny funkcji pęcherza i po ustaleniu przyczyny dobranie odpowiedniego leczenia. W leczeniu nietrzymania moczu stosuje się zarówno leczenie farmakologiczne jak i operacyjne.

  na pytanie Nietrzymanie moczu po cewnikowaniu
 • Proszę zgłosić się do chirurga dziecięcego lub urologa. Najprawdopodobniej doszło do stanu zapalnego napletka - szczególnie, jeśli ujście napletka u syna jest wąskie. Możliwe jest też zakażenie układu moczowego. I w jednym i w drugim przypadku konieczna jest konsultacja lekarska i odpowiednie leczenie.

  na pytanie Ból penisa u dziecka
 • Sugeruję wykonanie podstawowych badań włącznie z jonogramem i wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, szczególnie jeśli towarzyszą temu inne objawy, jak ból w klatce piersiowej czy duszności. Warto rozważyć uzupełnianie elektrolitów i płynów w czasie biegania - może to zlikwidować dolegliwości.

  na pytanie Podczas biegania drętwieją mi rece

Na wasze pytania odpowiadają

 • Beata Melaniuk

  Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta poznawczo - behawioralny. Mam doświadczenie w diagnozie dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, trudnościami wychowawczymi.

 • Maria Kłym

  Psycholog. Prowadzę treningi umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży. Naukowo zajmuję się kształtowaniem tożsamości w okresie wczesnego dorastania.

 • Iwona Gnach-Olejniczak

  Stomatolog z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w implantologii i ortodoncji nieekstrakcyjnej. Opatentowała w Polsce metodę Dental Face Liftingu. Założycielka UNIDENT UNION Dental Spa.

 • Łukasz Fus

  Lekarz - absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie rezydent w Zakładzie i Katedrze Patomorfologii oraz doktorant Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Magdalena Zemlak

  Lekarz rezydent chorób wewnętrznych oraz doktorant Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Marek Wolski

  Lekarz rezydent w oddziale Chirurgii i Urologii Klinicznego Szpitala Dziecięcego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 24.

 • Angelika Sobota

  Lekarz rezydent ginekologii i położnictwa w Klinice Perinatologii i Położnictwa ze Szkołą Rodzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

 • Joanna Giza

  Dietetyk ukończyła Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka,specjalizację Dietetyka,Poradnictwo Dietetyczne w IŻŻ. Prowadzi pacjentów szpitalnych z różnymi schorzeniami. Autorka warsztatów żywieniowych.

 • dietetyk Patrycja Sankowska

  Dietetyk, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Prowadzi poradnictwo żywieniowe. Autorka bloga diet-coaching.xaa.pl

 • Krystyna Zeńczak-Praga

  Magister fizjoterapii, dietetyk. Absolwentka AWF Poznań. Prowadzi własny gabinet w oraz pracuje na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

 • Jerzy Wilgus

  Jeden z najbardziej znanych i cenionych chirurgów plastycznych w Polsce. Właściciel NZOZ EUROKLINIKA w Katowicach.

 • Anna Grabek-Dąbrowska

  Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.

 • Bronisław Hońca

  Psychoterapeuta integratywny, terapeuta uzależnień. Prowadzi psychoterapię indywidualną, par oraz psychoterapię grupową.

 • Magda Korulczyk

  Logopeda, Pedagog specjalny, Specjalista w Centrum Psychoterapii Ben-Med

 • Joanna Krawczyk

  Neuroterapeuta. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z zespołem Aspergera, wysoko funkcjonującym autyzmem i upośledzeniem umysłowym.

 • stradam