Powiększanie pośladków - jakie są efekty, przebieg i cena zabiegu?

Powiększanie pośladków to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet, które chcą mieć jędrne i uniesione pośladki. W zależności od oczekiwanych efektów oraz osobistych preferencji można zdecydować się na powiększanie pośladków różnymi metodami. Jakie są metody powiększania pośladków, dla kogo są one przeznaczone i ile może kosztować taki zabieg?

Powiększanie pośladków - rodzaje

Rozróżnia się trzy podstawowe metody powiększania pośladków:

 • powiększanie pośladków własnym tłuszczem,
 • powiększanie pośladków za pomocą implantów,
 • powiększanie pośladków kwasem hialuronowym.

Każda z tych metod odpowiednia jest dla innej grupy kobiet i pozwala na osiągnięcie różnych efektów o różnej trwałości. Wybór metody zależy oczywiście od pacjenta, ale w każdym przypadku konieczna jest konsultacja z lekarzem, który powinien doradzić, która metoda będzie najlepsza. Jaką metodę powiększania pośladków najlepiej wybrać?

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym

Ta metoda powiększania pośladków jest najmniej inwazyjną ze wszystkich trzech metod. Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym stosuje się w celu niewielkiej korekty, metoda ta nie umożliwia drastycznego powiększenia pośladków. Bardzo istotną zaletą tej metody jest to, że zabieg jest wykonywany jedynie w znieczuleniu miejscowym, a pacjentka nie musi być później hospitalizowana.

Zabieg trwa zazwyczaj od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu minut i polega na wstrzyknięciu w obszar pośladków żelu zawierającego kwas hialuronowy. Po zabiegu mogą wystąpić jedynie niewielkie dolegliwości bólowe czy też siniaki, ale nieprzyjemne dolegliwości są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku powiększania za pomocą implantów albo własnego tłuszczu. Efekty tego typu zabiegu są zauważalne od razu i zazwyczaj utrzymują się przez kilkanaście miesięcy.

Powiększanie pośladków własnym tłuszczem

Kolejną metodą powiększania pośladków jest powiększanie własnym tłuszczem. Zabieg opiera się na technikach przeszczepu tłuszczu, a operacja składa się z kilku etapów. Na początku wykonywane jest odsysanie tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie występuje go zbyt dużo, na przykład z brzucha. Następnie pobrany tłuszcz przygotowuje się i wszczepia w pośladki. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj około 1,5 godziny. Po operacji konieczna jest minimum 24 godzinna hospitalizacja. Rekonwalescencja trwa około kilku tygodni, ale nie wiąże się z bardzo silnymi dolegliwościami bólowymi.

Efekty zabiegu są widoczne od razu, jednak wszczepiony tłuszcz po pewnym czasie wchłania się. W ciągu kilku miesięcy od zabiegu wchłania się około połowy wszczepionego tłuszczu, natomiast cały tłuszcz wchłania się zwykle w ciągu trzech lat.

Powiększanie pośladków implantami

Ostatnia metoda, czyli powiększanie pośladków implantami wiąże się z najbardziej inwazyjnym zabiegiem, ale daje również najbardziej trwałe efekty. Poza tym, powiększanie pośladków implantami daje duże możliwości modelowania kształtu oraz wielkości pośladków. Zabieg polega na wszczepieniu w pośladki silikonowych implantów, podobnych do tych, które wszczepiane są w piersi, jednak z bardziej wytrzymałymi powłokami. Implanty mogą mieć różne wypełnienie, różną objętość oraz kształt.

Operacja wszczepienia implantów pośladków trwa około dwóch godzin i odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Po operacji pacjentka musi pozostać w szpitalu co najmniej przez dobę. Podczas zabiegu wykonywane są niewielkie nacięcia, przez które implanty są wkładane pod skórę. Po nacięciach pozostają niewielkie blizny, których widoczność można zmniejszyć dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Ze względu na stopień ingerencji, rekonwalescencja po zabiegu może być dość długa i bolesna. Zazwyczaj konieczne jest zażywanie leków przeciwbólowych, a przez pierwsze dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu należy bezwzględnie unikać siadania i innych form nacisku na pośladki.

Najpopularniejszy trening na Instagramie. Ćwicząc z tym jednym przyrządem wyrzeźbisz i ujędrnisz pośladki

Powiększanie pośladków - cena

Cena zabiegu powiększania pośladków zależy w dużej mierze od wybranej metody oraz renomy kliniki wykonującej zabieg. Zdecydowanie najdroższe są zabiegi powiększania pośladków implantami, jednak ceny w zależności od wybranej kliniki mogą się bardzo różnić. Do kosztów przeprowadzenia zabiegu należy doliczyć koszt konsultacji lekarskiej, koszt pobytu w klinice oraz cenę ewentualnych konsultacji oraz korekt, które będą się odbywały po zabiegu.

Bielizna powiększająca pośladki

Najtańszym i całkowicie nieinwazyjnym sposobem na dodanie sobie nieco krągłości w okolicach pośladków jest bielizna powiększająca. W sklepach dostępne są między innymi majtki podnoszące i zaokrąglające pośladki.

Więcej o:
Komentarze (4)
Powiększanie pośladków - jakie są efekty, przebieg i cena zabiegu?
Zaloguj się
 • wikin86

  Oceniono 1 raz 1

  Jak schudłam moje pośladki właściwie zniknęły i chociaż dzięki ćwiczeniom mięśnie się pojawiły to i tak miałam tylko plecy. W końcu trafiłam na stół u Pabiańczyka w Krakowie, ale zdecydowałam się na podniesienie własnym tłuszczem bo panicznie boję się implantów. Efekt jest taki, że w końcu w dżinsach mam pośladki, a przez samo pobranie tkanki wyszczupliły mi się uda. Jeśli chodzi o przebieg zabiegu to odbył się bez komplikacji w znieczuleniu ogólnym a po zabiegu czułam się dobrze. Może kilka pierwszych dni odczuwałam raczej dyskomfort niż ból, ale nic strasznego. Najważniejsze to pilnować zaleceń, nosić specjalną bieliznę uciskową

 • nataliakominska22

  0

  Ja polecam zabieg w klinice Gold Clinic w Warszawie, nie chciałam mieć operacji dlatego zdecydowałam się na zabieg kwasem hialuronowym i to była bardzo dobra decyzja. Nie spodziewałam się aż tak dobrego efektu. Pośladki są bardzo ładnie uwypuklone, dokładnie takie jak chciałam. Sam zabieg w Gold Clinic był bezbolesny, po zabiegu też nie było wielkiego bólu i siniaków, ale to podobno kwestia indywidualna. Polecam

 • ews-34

  0

  Ja podobnie zdecydowałam się na powiększenie pośladków własnym tluszczem, z tym że u dr Boligłowy i przynam szczerze że jestem bardzo zadowolona. Efekty naprawdę świetne, a dodatkowo mogę cieszyć się smuklejszą sylwetką. Polecam zabieg osobom które chcą w szybki sposób poprawić swoją pupę.

 • aliwera

  0

  Na pośladki zdecydowałam się, jak już kompletnie straciłam nadzieję że mi się jakieś mięśnie pojawią, ale ja wybrałam implanty, bo nie było skąd tłuszczyku wziąć :D Pojechałam na konsultację do dr Boligłowy, przyjmuje w Krakowie i tak mi wszystko dokładnie wyjaśnił że nie miałam wątpliwości że przyjadę na zabieg do niego, ale w planach miałam jeszcze innych chirurgów. Po zabiegu, wiadomo, lekko nie jest ale tak naprawdę to tylko kilka dni, a efekt jest niesamowity. Żałuję jedynie, że wcześniej tego nie zrobiłam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX