Komentarze (60)
"Regularnie myję zęby, a mam próchnicę". To wcale nie jest takie dziwne i rzadkie. Poznaj inne przyczyny problemów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bohdan.ch

  Oceniono 6 razy 0

  Zawsze myłem regularnie zęby ale kilka lat temu zaprzestałem. Po prostu jak wypiję kilka piw na wieczór albo pół litra wódki to już nie mam sił na higienę.
  Spodziewałem się, że przez to moje lenistwo rozwinie się u mnie próchnica ale nic z tych rzeczy. Rządnych zmian.
  Myślę, że kluczem do zdrowia zębów jest odpowiednia dieta. Jak najmniej cukrów, dużo minerałów i witamin.
  Aha, do nieczystego mycia zębów stosuję pastę bez fluoru.

 • indianski

  Oceniono 5 razy -1

  nie myje, pije , pale, jem wszelakie niezdrowe paskudztwa i mam wszystkie zeby. swiat chyba nie jest sprawiedliwy

 • izarider

  Oceniono 11 razy -1

  Najgorsze jest jeszcze to, że większość dentystów to oszuści. Ile razy chcieli mi borować zdrowego zęba, to nie zliczę... Po prostu zakładają, że nie opłaca się wypuszczać klienta ze zdrowymi zębami, więc trzeba rozwiercić tu i ówdzie...

 • runfree

  Oceniono 1 raz -1

  "W 2019 roku początkowo planowano wydatki na stomatologię na poziomie 2,2 proc. Korekta majowa planu finansowego NFZ wskazuje jednak na pewien wzrost (o 1,3 proc.)." Ktoś chyba miał pałę z matematyki. Zadanie: ile to jest wzrost 2,2% o 1,3%? Albo z j. polskiego, że zdania poprawnie złożyć nie potrafi.

 • mniklasp

  Oceniono 3 razy -3

  Prochnica jest z powodu nie mycia zebow a nie diety czy innych bzdur ktore sa w artykule . Ja nie mam prochnicy od 30 lat i mam wszystkie zeby

 • onten

  Oceniono 7 razy -3

  jak tylko PO wygra wybory to bedziemy mieli w Polsce według agory i gazety druga irlandię bez próchnicy, wszyscy usmiechnieci z białym zębami, juz tak było osiem lat, tylko forsa płyneła prosto do koryta czerskich pismaków za rządowe reklamy

 • veni.vici

  Oceniono 8 razy -4

  próchnicy sprzyja głównie... mysie zębów, które tracą naturalną ochronę i zdolność przystosowania się do spożywanych pokarmów. Zresztą mycie zębów to dość niedawny "wynalazek", raczej służący przemysłowi kosmetycznemu. Ciekawostka jest taka, że żaden inny ssak zębów nie myje. I wcale ich z tego powodu nie traci. Ja przez lata miałem kłopoty z próchnicą, dopóki... myłem zęby. Jakieś 10 lat temu jak ręką odjął. Zero próchnicy, a usta świeże bez mycia, także rano. Sam jestem zaskoczony jakie to było proste. I wcale nie jestem jakimś antyszczepionkowcem.

 • rudy_63

  Oceniono 6 razy -4

  Wszelkie płyny czy pasty antybakteryjne to tragedia. Prawidłowe trawienie życiodajnych azotanów z naszych warzyw, przyczynia się do odpowiedniej ilości tlenku azotu w naszej krwi (zapobiega choroby serca, cukrzyca, funkcje informacyjne etc etc). Trawienie rozpoczynają bakterie w jamie ustnej...

 • andrzejbak

  Oceniono 12 razy -6

  To są jakieś bzdury -mieszkam w dużym mieście i nie widuje praktycznie szczerbatych ludzi. Po drugi największym wrogiem zębów jest : Coca Cola zwierająca kwas fosforowy (w przemyśle służy do wytrawiania szkła) i cukry, drugie to kwas z kiszonych ogórków ma duże właściwości penetracyjne i powiększy każdą mikrodziurkę a także kwas z zielonych jabłek.
  Zalecenia aby odwiedzać dentystę często lub prewencyjnie w warunkach polskich to wpuszczanie ludzi w kanał. U nas dentyści szczególnie sydowscy zawsze ci wywiercą jakąś dziurkę której nie miałeś lub zarażą próchnicą abyś ich często odwiedzał, Dentyści w Polsce to w większości oszuści ale i zbrodniarze bo celowe okaleczanie w jamie ustnej to już zbrodnia.

 • info0

  Oceniono 16 razy -8

  Hm, a wiecie, że stworzono już wiele lat kilka leków całkowicie leczących próchnicę tylko dentyści nie chcą wprowadzenia specyfiku do użytku. Zgadnijcie czemu... KASA misiu kasa. Straciliby robotę ;).

 • zdybex

  Oceniono 14 razy -12

  dorzucę coś o ortodoncji.
  Dlaczego druciane i drogie aparaty ortodontyczne nosza zazwyczaj brzydkie kobiety pod 30 stkę. Zapewne dziewice ale im te aparaty nie pomogą. Bo brak urody to dar boski. Myślą, że je ktoś zacznie adorować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX