Farmaceutka ze Świdnicy wysłała do pacjenta list z przeprosinami po tym, jak pomyliła się przy wydawaniu leku

Farmaceutka jednej z aptek w Świdnicy pomyliła się przy wydawaniu leku. Nie odliczyła ulgi refundacyjnej od ceny produktu. Postanowiła więc naprawić swój błąd, czym pozytywnie zaskoczyła pacjenta.

Portal Świdnica 24 opisuje historię pana Marka z miasta Bierutów (województwo dolnośląskie). Mężczyzna udał się do apteki w Świdnicy (w pobliżu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Latawiec, którego był pacjentem), aby zrealizować receptę. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie, mężczyzna wrócił do domu, a o sprawie zapomniał.

Ponad tydzień później otrzymał list ze Świdnicy. Kiedy zobaczył jego zawartość, bardzo się zdziwił. W środku znajdowała się bowiem kartka z przeprosinami i 10 złotych.

Ponad tydzień temu, realizując pana receptę, omyłkowo policzyłam należność bez ulgi refundacyjnej. Zwracam pieniążki.

- czytamy w liście.

Jestem pod wrażeniem uczciwości. Po kilku dniach poczta i zwrot kwoty, o której w ogóle nie miałem pojęcia. Brawo dla pani Doroty z apteki!

- portal cytuje słowa zachwyconego pana Marka.

Takie postępowania należy pokazywać. Nie zdarzają się często.

- dodaje na koniec mężczyzna.

Farmaceutka przyszła do mnie w nocy i poinformowała, że sprzedała mi zły lek

To nie pierwsza tego typu historia. Już jakiś czas temu pisaliśmy o farmaceutce, która o godz. 21.30 przyszła do swojej klientki do domu. Wszystko po to, by powiedzieć, że przez pomyłkę sprzedała jej lek o słabszym działaniu. Całą historię przeczytacie tutaj:

A wy mieliście kiedykolwiek podobne doświadczenia z farmaceutami? Piszcie na adres: zdrowie@agora.pl. Najciekawsze historie opublikujemy i nagrodzimy książkami.

Więcej o:
Komentarze (37)
Farmaceutka ze Świdnicy wysłała do pacjenta list z przeprosinami po tym, jak pomyliła się przy wydawaniu leku
Zaloguj się
 • dolorek

  Oceniono 29 razy 21

  Kłamstwo w tytule. Nie pomyliła się przy wydawaniu leku, tylko przy pobieraniu należności.

 • wagadudu

  Oceniono 29 razy 7

  Nie róbcie sensacji z byle gówna. To jest normalna praktyka w aptece, że jak się zrobi pomyłkę to potem trzeba pacjenta ścigać. Nie macie już o czym pisać?

 • awojli55

  Oceniono 8 razy 6

  poradnia ZDROWIE ul. Kondratowicza w Warszawie. O 10:30 mam pobierana krew na INR (krzepliwość) analizę wykonuje laboratorium zewnętrzne. Godz. 16:00 telefon od lekarza - Ma Pan zły wynik, prose nie przyjmować leku. Zapraszam jutro do przychodni....Można

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 4 razy 4

  Zdarzyło mi się coś podobnego. Wydano mi za słaby lek. Tego samego dnia farmaceutka zadzwoniła do mnie (telefon uzyskała z przychodni), przeprosiła, zaprosiła do apteki (blisko) i wymieniła lek na mocniejszy, mimo że opakowanie było naruszone. W prezencie dostałem próbki szamponów leczniczych i jakieś kosmetyki.

 • spam_box

  Oceniono 5 razy 3

  "Bierutów"? To to jeszcze nie zdekomunizowane i nazwane np. Kremówkowice albo jakoś tak?

 • wkoz1

  Oceniono 7 razy 3

  Ale jak? Bierutow?!?!? I siepacze ipnowscy moga spac spokojnie? Skandal!

 • kanna

  Oceniono 8 razy 2

  Apteka Słoneczna na Raszyńskiej, obok placu Zawiszy.
  Kupuje lek dla dziecka. okazuje się na na recepcie nie ma pieczątki przychodni, jest lekarza. Pani tłumaczy, że mam jechać po pieczątkę, inaczej lek może wydać, ale refundacja mi nie przysługuje.
  Rezygnuje z refundacji i kupuję lek w pełnej cenie.

  Po paru dniach mąż dostaje telefon z apteki - farmaceutka sama pojechała po pieczątkę, mogę się teraz zgłosić do apteki i odebrać różnicę w cenie .
  Można.

  Nie wspominając już o tym, ze zawsze proponują tańsze zamienniki leków bez recept.

 • kto_tu_jest

  Oceniono 8 razy 2

  Za pomyłkę przy wydawaniu leku odpowiada farmaceuta. Podobnie jeśli wyda - zgodnie z receptą - lek w niewłaściwej dawce. Lekarz wypisujący niewłaściwą dawkę nie ponosi w tym przypadku odpowiedzialności. Zresztą trudno wskazać jakikolwiek przypadek ponoszenia odpowiedzialności przez lekarza. Ziemia przykrywa ich błędy.

 • romangutermi

  Oceniono 6 razy 2

  Teraz powiniem wkroczyc Urzad Skarbowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX