Mucofluid - popularny lek na katar wycofany ze sprzedaży. A sezon na przeziębienia w pełni

Aż sześć partii popularnego aerozolu do leczenia kataru, Mucofluidu, zostało wycofanych z obrotu przez GIF. Powodem była nieprawidłowa zawartość jednego ze składników.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej o wycofaniu ze sprzedaży na terenie całej Polski sześciu serii popularnego leku Mucofluid. Jest to aerozol stosowany do leczenia niedrożności nosa. Podmiot odpowiedzialny to UCB Pharma S.A.

Dlaczego Mucofluid został wycofany ze sprzedaży?

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego o dobrowolnym wycofaniu z obrotu ww. serii produktu leczniczego Mucofluid w związku z uzyskaniem wyników poza specyfikacją dla zawartości dwusiarczku mesny podczas badania stabilności

- czytamy w komunikacie GIF-u. Oznacza to, że została stwierdzona nieprawidłowa ilość tego składnika. Mesna ma wpływ na upłynnienie wydzieliny oskrzelowo-tchawiczej.

Czy chłód powoduje przeziębienie? [NaZdrowie]

Które serie Mucofluidu wycofano ze sprzedaży?

Na podstawie decyzji nr 133/WC/2018 Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu sześć partii aerozolu do nosa Mucofluid (Mesnum) 50 mg/ml:

 • seria 559, data ważności: 03.2020,
 • seria 560, data ważności: 03.2020,
 • seria 561, data ważności: 03.2020,
 • seria 562, data ważności: 05.2020,
 • seria 563, data ważności: 05.2020,
 • seria 564, data ważności: 05.2020.
Więcej o:
Komentarze (1)
Mucofluid - popularny lek na katar został wycofany z obrotu przez GIF. Jaki jest powód?
Zaloguj się
 • art_102

  Oceniono 1 raz 1

  Są jeszcze w polskich aptekach jakieś leki NIE skażone?
  ..a to wszystko po to, żeby właściciele film farmaceutycznych mogli robić za bogaczy, ścigać się na listach Forbesa i kupować samoloty, a że to kosztem zdrowia i życia innych ludzi...,
  W końcu nie padają jak muchy zaraz po spożyciu jakiegoś Avasartu, zachoruje, za kilka lat, czyli "nie ich wina", ważne że dzięki sprowadzanym z Chin tańszych produktach wiecej zarobią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX