Komentarze (98)
"Święty Graal" onkologów odkryty: prosty test krwi, który wykrywa raka na lata przed wystąpieniem objawów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Adam Sikorski

  Oceniono 2 razy 2

  To nie jest nowe odkrycie - testy oparte na ciekłej biopsji i wykrywaniu wolno pływającego DNA we krwi są już dostępne dla pacjentów w USA dzięki takim firmom jak Inivata, czy Guardant. Graal powolany do życia przez firmę Illumina tylko podchwycił temat i zebrał ponad bilion dolarów na badania w ponad rok czasu i zyskał ogromny rozgłos. Miejmy nadzieje ze te pieniądze przyniosą korzyść pacjentom i rynkowi który rozwija się bardzo szybko.

 • byrcyn11

  Oceniono 10 razy 2

  Ile to ja się naczytałem w ostatnich 3-5 latach, o nowych metod leczenia raka i co ... i tu jest Polska !

 • adampan12

  Oceniono 2 razy 0

  Chcą ludzi posłać na Marsa, budują kilkusetmetrowe drapacze chmur, klonują zwierzęta, modyfikują genetycznie co się da, powstają kolejne tajne laboratoria, ale nikt z tych wielkich uczonych nie potrafi sobie poradzić z głupimi kleszczami. Parodia jak u Monty Pythona.

 • Darius R

  0

  Teraz łapy na tym położy (nie-)rząd i na terminy będzie się czekać 5-10 lat a badanie będzie odpłatne 1000zł..

 • Renata Swier

  Oceniono 2 razy 0

  To prawda, moja najbliższa rodzina /i ja również/zrobila takie badania/testy DNA u prof. Lubińskiego nieodpłatnie na zaproszenie do badania :)

 • Adam Ski

  Oceniono 2 razy 0

  Badania z DNA są w Polsce od kilu lat badamygeny pl
  ja znalazłem badanie z moczu sintre.pl - w opisie jest że ma skuteczność 97% na nowotwory neurogenne a także wykryje np. żółtaczke, helikopbakterie itp.

 • cyrkon

  Oceniono 8 razy 0

  Ludzie, proszę: rzeczownik "życie" NIE MA LICZBY MNOGIEJ.
  Nie wszystkie rzeczowniki mają liczbę mnoga, na przykład: woda, powietrze, chleb. Dwa chleby to nie jest po polsku...

 • Adrian Keys

  Oceniono 3 razy -1

  To po co ludziom kłamią że teansfuzje leczą ratują życie jak to nie prawda z czystej statystyki. A to przeszczepy raków A to chorób tropikalnych boleriozy syfóf widzów hifów żółtaczek abcdefgh I różnych czasach wylęgania A to masę chorób wirusowych I bakteryjnych I przeszczepów komórek wadliwych genetycznie itd.To teansfuzje są najniebezpieczniejszymi zabiegami pseudomedycznymi i superhandlowo dochodowe gdzie nie ma miejsca na różne płyny Ringera i zastępcze sztuczne czyste preparaty krwiozastępcze? Nic o tym się ludziom nie mówi ani nie pisze. Krew to średniowiecze i ciemnota z bardzo wielkim ryzykiem. Pododawał ktoś kiedyś statystyki zagrożeń wraz z kosztami badań wykluczającymi różne niechciane A wyliczone przeze mnie dodatki? No dziennikarze mądrale i lekarze odkryjcie słońce niczym Kopernik w astronomii w tej krwawej pseudomwdycynie.Zaznaczam przy wielorakich preparatach krwiozast€pczych bez bagażu ryzyka.

 • Halinus F.

  Oceniono 7 razy -1

  Mojej znajomej wycięto węzły chłonne z powodu raka piersi. Okazało się, że były czyste, bez śladu komórek rakowych !!!! Zaczęła leczyć guza po "swojemu".Pierś w okolicy guza pękła ! Tak po prostu, a z pęknięcia wypadł ....guz !!!
  Lekarz powiedział, że z czymś takim jeszcze się nie spotkał. Ale słowa przepraszam za bezsensowne i niepotrzebne wycięcie węzłów chłonnych nie usłyszała.....

 • cinnamon.tea

  Oceniono 1 raz -1

  W praktyce płynna biopsja już nie prezentuje się tak super, a w Polsce są testy z krwi o równie dobrej czułości. tylko są skierowane na konkretne lokalizacje nowotworu: zwrotnikraka. pl/test-oncolung-dx-pluca-diagnostyka-nowotworu/

 • Anna Andrzejewska

  Oceniono 2 razy -2

  Po badaniu krwi .....beda wymyslac jakis rodzaj raka by sie juz za wczasu leczyc.......

 • radhex

  Oceniono 8 razy -2

  na tym etapie to wystarczy zmiana diety i więcej świeżego powietrza no ale oświeceni naukowo będą się faszerować chemią oczywiście

 • Ada Par

  Oceniono 3 razy -3

  U każdego zaraz wykryją. No i?
  A co z leczeniem?? Skończy się jak zwykle. Tylko koncerny farmaceutyczne na tym zarobią.

 • welcometopoland

  Oceniono 5 razy -3

  ciekawe czy wykrywa negatywnie in-plus czyli oszukuje :)
  tak czy siak gratka dla koncernów - będą w ludzi ładować chemię nie tylko pół roku przed śmiercią ale i 3 lata wcześniej !

 • radhex

  Oceniono 9 razy -5

  Teoretycznie rewelacja, praktycznie - zwiększenie kilkudziesięciokrotnie obłożenie placówek onkologicznych, brak miejsc, brak terminów, skok na kasę z tym związany, czarna strefa
  do tego dochodzi rozwijanie lęku strachu i osób u których ten rak nigdy się nie rozwinie, gdyż większość osób posiada w sobie jakąś niewielką ilość komórek nowotworowych

 • Eva Krause

  Oceniono 20 razy -6

  kompletna ściema - przygotowania potencjalnych pacjentów do drogich badań. Do tego dążenie do wymuszania drogich i nieskutecznych terapii.

 • badziewiak66

  Oceniono 37 razy -7

  To raczej "insygnia śmierci", to że w jakieś komorce nastąpiła mutacja nie oznacza wcale rozwoju raka. Raka mamy przez całe zycie, tyle ze radzi sobie z nim system immunologiczny. Elity ukrywają przed światem postęp nauki, więc my, tu na dole, nie jesteśmy w stanie racjonalnie wypowiedzieć się co do tego jakie znaczenie może mię takie badanie. Jedno jest pewne, na chemię będą kierowane miliony ludzi zanim cokolwiek wydarzy się w organizmie. Nalezy podejrzewać , że ten test na raka ma kompensować starty finansowe Big Farmy spowodowane zwiększeniem świadomości populacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX