Komentarze (175)
Rekordowa liczba nieszczepionych dzieci w Polsce. Jest tak źle, że eksperci już ostrzegają przed epidemią
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • SWK Margo

  Oceniono 7 razy 3

  Wystarczy wprowadzić odpłatne leczenie w przypadku zachorowania osoby nieszczepionej w 100%. Resztę zrobi natura i będzie po problemie.

 • magborna

  Oceniono 9 razy 3

  Proszę zacząć nie udzielać dostępu do świadczeń typu żłobek, przedszkole, szkoła. W USA niezaszczepione dziecko nie jest przyjmowane do tych placówek. Ponadto... Może w czasach przeludnienia natura dokona selekcji naturalnej?

 • kornel-1

  Oceniono 11 razy 3

  Dziki wirus polio WPV jest obecnie dostępny wyłącznie w Afganistanie, Pakistanie i północnej Nigerii. Czy ktoś z Was się tam wybiera? Niestety, nie da się zarazić nim w innych regionach świata. Owszem można złapać osłabiony wirus pochodzący ze szczepionki p/polio (cVDPV) - w zachodnim Iraku, wschodniej Syrii i południowym Kongu. Czy ktoś z Was się tam wybiera?

  Aaaa! jeszcze statystyka:

  Liczba mieszkańców na ziemi: 7,349,000,000 (2015)
  Liczba przypadków WPV: 11 (od początku 2017)
  Liczba przypadków cVDPV: 56 (od początku 2017)

  Sprawnych umysłowo zapraszam na:
  polioeradication.org/polio-today/polio-now/

  Pozostałych zachęcam do minusowania.

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 3 razy 3

  Jak co roku, szczepię się przeciwko grypie. Bo tak lubię i tyle. W ubiegły piątek też zostałem zaszczepiony. Kolejny dzień to: gorączka, poty, bolące gardło, bóle wszystkich mięśni, kaszel. Dziś jest wtorek-muszę iść do pracy a objawy nie ustępują, choć powiedziano mi, że powinny minąć po 2 dniach. I weź tu wierz lekarzom.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 2 razy 2

  Jak powiedział przywódca ciemnoty Poldkuej Jarosław Kaczyński najważniejsze żeby urodzić ochrzcić o pochować. Wiec jego wyborcy stosują się do nakazów swojego Boga.

 • wm.fin

  Oceniono 4 razy 2

  Proste rozwiązanie - wprowadzenie przepisu: leczenie nieszczepionego dziecka pełnopłatne przez rodziców

 • Elżbieta Chlasta

  Oceniono 6 razy 2

  to jest decyzja rodziców, czy słuszna czy też nie ,nie wnikam. Ale w przypadku zachorowania podejmują pełnopłatne leczenie, i rodzice powinni być tego świadomi.

 • radosny_franciszek

  Oceniono 6 razy 2

  No cóż za parę lat Natura sama "oczyści" populację z głupoty ...

 • Oceniono 6 razy 2

  Karać za nie szczepienie dzieci !!!! Uboczne skutki ma każdy lek. Teorie spiskowe,że chcą wytruć populację.!!! Własny kraj, gdzie dzietność LEŻY !!!!!!

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 4 razy 2

  Rząd ciemniakow to i ludzie ciemniaki

 • hubag

  Oceniono 8 razy 2

  Nie przyjmować takich dzieci do żłobków, przedszkoli, szkół. W razie zachorowania rodzice pokrywają 100% kosztów leczenia i odszkodowania za ewentualne szkody na zdrowiu poczynione innym dzieciom, np. tym na immunosupresantach lub chemioterapii. Nic tak nie przemawia jak kary pieniężne.

 • sgd1981

  Oceniono 4 razy 2

  Później będzie daremne żale prozny trud bezsilne zlozeczenia no ale macie co chcecie

 • Anna Polecka

  Oceniono 8 razy 2

  Skoro wasze dzieci są zaszczepione to czego się boicie?

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 2 razy 2

  Polskiemu społeczeństwu zagraża kornik z Puszczy Białowieskiej. Ale ospa, odra itp. epidemie na pewno nie. Maryja i król Jezus ochroni.
  Brawo PIS.

 • pregierz

  Oceniono 4 razy 2

  a niech przejdzie epidemia i tak teraz same tłuściochy rosną, potem bedą chciały mieć opieke bo serce niedomaga, bo stawy nie wytrzymują..

 • robert szewczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Artykuł napisany specjalnie przez matołów, zwolenników szczepień. Chcecie niby to głupki nastraszyć ludzi? Hehe przestańcie gadać o kosztach leczenia matoły. Wiecie ile kosztuje leczenie dziecka upośledzonego przez szczepionkę. Ale oczywiście za to płacą biedni rodzice bo państwa ma w dupie nie ponosi odpowiedzialności. A nauka jednego takiego dziecka to są koszta nauki klasy 30-40 osobowej matoły. Ale kto za to zapłaci rodzice bo tu państwo znów umywa rączki, więc przestańcie siać propagandę. W 18-tu krajach Europy się nie szczepi tak często jak u nas i dlaczego nie mówicie że tam wybuchnie epidemia.!!!!

 • Gb Bol

  Oceniono 5 razy 1

  Rodzice nie szczepią ponieważ dzisiejsze szczepionki są niskiej jakości i częściej szkodzą niż pomagają. Stosowane kiedyś adjuwanty są zastąpione przez aluminium, które jest tańsze a silniejsze (powód licznych alergii). Nawet jak się zgłosi NOP to sanepid dowolnie go zatwierdza bądź nie i jest to całkowicie legalne!?! (parz ostatnia rozprawa sądowa). Każdy co tu psioczy na "anty-szczepionkowców" niech dziś dla własnego i nie tylko dobra przeczyta przynajmniej jeden artykuł o szczepiące na HPV (Gardasil) który PO próbowało dodać do listy obowiązkowych.

 • civic_06

  Oceniono 7 razy 1

  Przytaczajac portal pediatria.mp.pl:
  "Na poważny NOP wskazują następujące objawy:
  ◦omdlenie lub zaburzenia przytomności, bąble pokrzywkowe lub uogólnione zaczerwienienie skóry, kłopoty z oddychaniem (świsty w klatce piersiowej, świst podczas wdechu) - pojawiają się w ciągu 30 minut po szczepieniu (zatem jeszcze w gabinecie lekarza) i świadczą o ciężkiej, natychmiastowej reakcji uczuleniowej
  ◦wysoka gorączka (>40,5°C) w ciągu 2 dni po szczepieniu
  ◦trudny do uspokojenia płacz (krzyk) trwający co najmniej 3 godziny w ciągu 2 dni po szczepieniu (zobacz: Szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi)
  ◦znacznie zmniejszone napięcie mięśni (dziecko staje się wiotkie) oraz utrudniony kontakt z dzieckiem lub bladość skóry w ciągu 2 dni po szczepieniu (zobacz: Szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi)
  ◦drgawki (zazwyczaj w ciągu 2 dni po szczepieniu)
  ◦zaburzenia przytomności lub wyraźna, niepokojąca zmiana zachowania dziecka (apatia, brak kontaktu) w ciągu 7 dni po szczepieniu (zobacz: Szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi)
  ◦krew w stolcu i/lub wymioty zawierające żółć w ciągu miesiąca (a zwłaszcza w ciągu 7 dni) po podaniu szczepionki doustnej."

  Wiec moze nie ciemnota, ale zwykla rodzicielska trwoga o swoje dziecko. Sa, jestem rodzicem, ktorego normalnie rozwijajacy sie syn, ktory zaczynal chodzic, mowic, w wieku 15 miesiecy dostal potrojna szczepionke MMR i nie tylko stanal w rozwoju, ale wrecz sie cofal. Przestal mowi, az do 4 roku zycia, przestal chodzic na kilka miesiecy. Jest niespokojny i bardzo drazliwy do dzisiaj... Ale oczywiscie to wylacznie zbieg okolicznosci nie majacy nic wspolnego ze szczepieniami.

 • agzum

  Oceniono 3 razy 1

  "Najwięcej takich przypadków odnotowano na Pomorzu i w Wielkopolsce. Najmniej przeciwników szczepień jest na Podkarpaciu i wschodzie Polski"

  I wszystko jasne ...

 • liberau

  Oceniono 7 razy 1

  I kto będzie odpowiadał za ofiary tej epidemii? Ktoś pociągnie do odpowiedzialności tych zwyrodniałych "rodziców" którzy wiedzą wszystko lepiej? Dlaczego nie można podciągnąć ich do odpowiedzialności teraz, kiedy jeszcze nikt nie stracił życia? Do pierdla jedną i drugą mamuśkę to reszta od razu przetrzeźwieje! Jeśli teraz nikt z tym nic nie zrobi, w razie wybuchu poważnej epidemii ludzie sami zaczną wymierzać sprawiedliwość.

 • al48

  Oceniono 5 razy 1

  Tak to jest, jak ignoranci a nie lekarze zaczynają rządzić

 • misiaszm

  Oceniono 3 razy 1

  Pamiętajcie, lista skutków ubocznych antybiotyków jest 10x dłuższa niż szczepionek. W razie Polio, Odry etc tylko witamina C (najlepiej prawo i lewoskrętna jednocześnie) destylowana woda święcona i zdrowaśki. Zdrowaśki mogą być połączone z wygrzewaniem w piekarniku (nie w mikrofalówce na miłość boską). I z dala od lekarzy tych szamańskich pomiotów na pasku BIG PHARMY.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 1 raz 1

  i w ten sposób polactwo powraca do kołtunów.
  W tym szaleństwie jest metoda: ciemnogród straci potomstwo a więc i geny głupoty wyginą choć częściowo

 • nmarci44

  Oceniono 15 razy 1

  ale epidemia czego konkretnie, ebola, czarna ospa, cholera? umrą tylko nie szczepieni, dobrze rozumuje. Grzeczni szczepieni przeżyją, czy jest tu też jakiś haczyk?

 • wranek

  Oceniono 7 razy 1

  Wszystkie,nieszczepione dzieci mogą byc przyjete, do szkoły, przedszkola, pracy, po okazaniu zaswiadczenia, że zostały ubezpieczone na wypadek choroby. WYSOKO!!!

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 5 razy 1

  A dlaczego nie powiązać wypłat zasiłków, oraz500+, z zaświadczeniem o zaszczepieniu dzieci?

 • dorota99991

  0

  Jezeli problem jest w jakosci obecnie stosowanych szczepionek, to pewnie nalezaloby odgornie zmusic firmy farmaceutyczne do poprawy tych szczepionek, tylko jak. :(

 • dorota99991

  0

  Szczepienia prowadzone sa w Polsce od wielu, wielu lat, zaszczepiono miliony dzieci, nie widac, zeby byly tlumy ludzi z autyzmem lub tysiace przypadkow smiertelnych po szczepieniach.. A jest sporo kalek po Heine-Medinie i bylo wiele przypadkow smierci w wyniku chorob zakaznych, gdy nie bylo szczepien na te choroby.

 • dorota99991

  0

  Nasi znajomi w Kanadzie, rodzice tzw. "ekologiczni", oczywiscie dziecka nie zaszczepili na zadna chorobwe zakazna. W wieku 5 miesiecy chlopczyk zachorowal na krztusiec. O malo sie nie wykonczyl.Rodzice przezyli ciezki okres, niespanie po nocach, kilka razy w szpitalu, nerwy itp. Dziecko pozniej zaszczepili na co tylko bylo mozna. Drugie dziecko tez jest regularnie szczepione.

 • Patryk Kos

  0

  Szczepienia, to BOMBA Z OPÓŹNIONYM ZAPŁONEM !!
  Tzw. NOP, to ZALEDWIE czubek góry lodowej !
  W rzeczywistości - Szczepienia trwale i POWOLNIE niszczą zdrowie czlowieka !

  Szczepienia powodują:
  - zapalenia jelit i żołądka - bardzo trudne do wyleczenia.
  - atopowe zapalenia skóry
  - powracające infekcje górnych dróg oddechowych
  - nowotwory (kumulacja toksyn z kilku szczepień)
  - zaburzenia neurologiczne w tym PADACZKE LEKOPORNĄ !
  - NIEPŁODNOŚĆ Ulotki szczepionkowe wyraźnie mówią, ze z powodu braku danych o wpływie szczepionek na rozrodczość, I NIE MOGĄ być stosowane u dorosłych >

  Dane te są ZATAJANE PRZED OPINIA PUBLICZNĄ !
  Wszystkie badania i publikacje na ten temat są blokowane !
  Blokowane też jest rejestrowanie NOP-ów !!! Dlatego TEORETYCZNIE liczba poszkodowanych dzieci i ich rodzin jest niska (oficjalnie 1 500 rocznie/ Polska wg sanepidu )

  Zależy Wam na zdrowiu i bezpieczeństwie Waszych dzieci i bliskich osób ? UWAŻAJCIE NA SZCZEPIENIA ! Współczesne szczepienia są toksyczne i NIESKUTECZNE ! Dzieci po szczepieniach zaczynają chorować.
  Szczepienia to bomba z opóźnionym zapłonem. Rodzice ! uważajcie na szczepienia i nie dajcie się

 • Patryk Kos

  0

  GUS – od podwojenia liczby obowiązkowych szczepień w połowie lat '90, śmiertelność i liczba hospitalizacji dzieci do 2 roku życia WZROSŁA O 50% !!!
  (a więc w okresie kiedy dziecku podawanych jest ponad 20 dawek szczepień) -

 • Patryk Kos

  0

  Lekarze, którzy widza, ze szczepienia niszcza zdrowie dzieci - SĄ UCISZANI poprzez zastraszenie !!!!
  Tak działa Wasz bezduszny polski system tzwe opieki zdrowotnej !
  Szczepienia - to makabryczny wynalazek, aby GENEROWAĆ CHOROBY PRZEWLEKŁE !
  sa choroby - jest biznes, bo schorowani pacjenci muszą sie leczyc !

  Szkoda, ze wy Polacy nie rozumiecie tego, ze koncerny farmaceutyczne robią Was Polaków - w balona !!!!

 • Patryk Kos

  0

  Śmiertelność Polaków wzrosła + 35 % w styczniu rok 2017 vs 2016 !!!
  i 7 % półrocze 2017 vs prev.

  Polacy Umierają coraz częściej , bo są MASOWO ZATRUWANI od kilku lat
  Nawet wg OPFICJALNYCH danych GUS śmiertelność 2016 vs 2017 wzrosła + 30 % !!!

  Polacy są truci w IMIĘ NORM I W IMIENIU PRAWA POLSKIEGO I UNIJNEGO !!!!

 • suzukisx4

  0

  Lobby farmaceutyczne jest ogromne. Ludzie włączcie myślenie.

 • statystyczny_polak

  0

  glupota sie nie szczepi, glupota sama sie tepi w ten sposob, szkoda tylko dzieci bo co one moga zrobic jak maja glupich rodzicow, ktorzy swoja glupota skazuja wlasne dzieci na mozliwa smierc lub cierpienia by pokazac jacy oni sa trendi i bezkrytycznie glupi

 • nino.rota

  0

  Durne lemingi...

 • yosemitesam

  0

  Spokojnie, jeden ważny pan poseł mówił we telewizorze że on intuicyjnie przeczuwa, że epidemia nam nie grozi.

 • biheppy

  Oceniono 4 razy 0

  Mamuski glupiutkie takie tylko fejs i sniadaniowa telewizja. Naiwnie się straszą. Tylko dlaczego innych to ma dotknąć? Nie przyjmowac do zlobkow i przedszkoli panstwowych. A w prywatntch pozostali rodzice sie nie zgodzą.

 • cezar85

  Oceniono 2 razy 0

  skoro ochrzczone, to po co szczepienia?

 • klufin

  0

  za kadencji pisowców ludzie powierzają swoje dzieci Bogu. bardzo słusznie tylko ku... jak dzieciak zachoruje żadnej pomocy lekarskiej. niech umierają.

 • rudy_63

  Oceniono 14 razy 0

  Czyli dzieci szczepi ściana wschodnia - elektorat PIS twarda katolicka Polska, a nie szczepi Wielkopolska elektorat liberalny głównie zwolennicy Nowoczesnej i PO. Gazeto wytłumacz mi to!

 • Patryk Kos

  Oceniono 1 raz -1

  W Izraelu NIE MA obowiązkowych szczepień !!!! jest TYLKO kalendarz zalecanych szczepień !
  A żadnej epidemii w Izraelu NIE ma i Nie było !!!

  W Polsce z powodu szczepień ponad 100 tys. polskich rodzin ma okaleczone zdrowotnie dzieci !!!
  Nie mówi się tez ile dzieci w Polsce zmarło i co miesiąc umiera w wyniku powikłań poszczepiennych !
  Wejdzie na stronę STOP NOP i poczytajcie historie rodzin, którym szczepienie zniszczyło zdrowie dziecka.

  Szczepienia SA NIESKUTECZNE I TOKSYCZNE !
  Mówią o tym otwarcie dr Jaśkowski i Dr Majewska. Szukajcie ich filmów na YT
  Koncerny farmaceutyczne oszukują w kwestii szczepień WSZYSTKICH - lekarzy, oszukują polityków i oszukują i społeczeństwo !!!
  Zatajają, że szczepienia NIE DZIAŁAJA I SĄ TOKSYCZNE !
  Rozmawiajcie z ludźmi, wymieniajcie spostrzeżenia !
  Używajmy rozumu, i nie wierzmy w sponsorowane ulotki i sponsorowane przez biznes farma artykuły ! papier wszystko przyjmie i każdy słupek można namalować.

 • Isis Kama

  Oceniono 3 razy -1

  każda szczepionka jest podaniem dziecku wirusa i albo go zwalczy albo bedzie chorowało i tu wchodzą firmy farmauceutyjne które wam sprzedają anty chorobom leki z dodatkami wirusów

 • czerski.fake

  Oceniono 3 razy -1

  //wolnemedia.net/13-tajemnic-korporacji-farmaceutycznych-o-ktorych-nie-chca-bys-wiedzial/

 • rudy_63

  Oceniono 7 razy -1

  Droga gazeto epidemia wśród polskich dzieci już jest od przynajmniej 15 lat. Około 40 % polskich dzieci ma takie czy inne schorzenia - wartości wprost nieprawdopodobne np w porównaniu z wcześniejszymi pokoleniami czy mieszkańcami tzw krajów trzeciego świata. Przykładowo chroniczny nieżyt nosa ma 25 % dzieci. Badania wskazują, że wśród nieszczepionych ilość tej dolegliwości jest 30 razy!!!! mniejsza

 • maciej kawa

  Oceniono 6 razy -2

  To chyba opinie samych lekarzy i firm farmaceutycznych bo kasa ucieka .....i strajkowac trzeba

 • lewica_os

  Oceniono 6 razy -2

  do tego czasu pozwolenie na broń i możliwość odstrzału rodziców nieszczepionych dzieci, tego oczekuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX