Komentarze (51)
Naukowcy odkryli, że Tideglusib leczy zęby z próchnicy bez borowania i bólu. Co to jest?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • roland garros

  Oceniono 3 razy 1

  jak chodziłem do liceum (1970-75) to czytałem w gazecie, że hiszpański dentysta wynalazł coś takiego. Wkraplało się kropelkę do ubytku w zębie i dziura całkiem raźnie i bez powikłań zarastała. Jestem dentystą i od tamtego czasu nie słyszałem o tym odkryciu nigdy więcej. Regeneracja zębiny to jedna sprawa. Ząb pokryty jest szkliwem i to w nim najpierw robi się dziura?
  I nie martwcie się o dentystów chyba, że ten cudowny lek spowoduje również, że wyrwane już kiedyś zęby będą odrastały w szybkim tempie.
  Ja za 5 lat idę na emeryturę i jestem pewien, że ta cudowna substancja nie dotrze do mojego gabinetu do tego czasu. Obawiam się, że nawet DENTOBUS nie zdąży do nas dojechać w tym czasie.

 • kronopnica

  Oceniono 3 razy -1

  No dokładnie, jarają się tymi badaniami na myszach i szczurach jakby było jakieś przełożenie - np ostatnio jakaś tam mistrzyni ze smutkiem mówiła, że ślady po otyłości, ryzyko zapadnięcia na choroby, zostają w ciele nawet po schudnięciu, tja... przez dwa lata życia szczura. A może paniusiu, jak się pożyje w zdrowiu lat 30, to jednak są inne efekty niż zaraz po odchudzaniu? Bardzo druzgoczące odkrycie, albo druga zaśmiewała się jak to są uparte przypadki, bo się robi badania pod jakąś tezę, a tu uparcie nie wychodzi, bo szczury jakoś dziwnie nie wszystkie zachowują sią jak założył mistrz naukowiec, " no to się ich nie bierze pod uwagę". Odkąd przypadkiem, na imprezie naukowców posłuchałam takich kwiatków to z bardzo dużym dystansem podchodzę do ich rzekomych odkryć...

 • flyer

  Oceniono 2 razy -2

  Oszczywiście - zębina się uzupełni, ale szkliwo już nie. Btw. ograniczona regeneracja zębiny ma określony cel - odkryta zębina stopniowo martwieje i tworzy się warstwa ochrona. Zregenerowana zębina będzie boleć jak cholera i z każdą plamką trzeba będzie lecieć do stomatologa.

 • inny

  Oceniono 2 razy -2

  to zakazać i karać ludy podrzędne

 • powiemtylkoraz

  Oceniono 6 razy -4

  dobra dieta i próchnica niegroźna, jakby szczoteczki do zębów były nam niezbędne, to pewnie by nam urosły

 • dama_k

  Oceniono 38 razy -38

  Nie wyobrażam sobie używać tego leku. A skutki uboczne? U mnie próchnicę wyleczył doktor Frank z Warszawy, a teraz tylko jeżdżę od czasu do czasu na usuwanie kamienia. Szybko, bezboleśnie i bez żadnych preparatów na alzheimera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX