8 przysług dla wątroby: zatroszcz się o nią na serio

17.01.2017 11:04
Wątroba zwykle sama się regeneruje, gdy popełniasz klasyczne błędy dietetyczne. Bezsilna bywa wobec wirusów i toksyn

Wątroba zwykle sama się regeneruje, gdy popełniasz klasyczne błędy dietetyczne. Bezsilna bywa wobec wirusów i toksyn Istock

Bez wątroby nie da się żyć. Kiedy masz z nią poważny problem, wbrew reklamom, nie wystarczy, że połkniesz pastylkę bez recepty, żeby go rozwiązać. Podpowiadamy, jak skutecznie wspierać ten narząd. Jest co najmniej 8 rzeczy, które dla tego gruczołu zrobić warto. Sama zdrowa dieta na pewno nie da wątrobie w pełni skutecznej ochrony.
Czy wiesz, jak dbać o wątrobę?
1/10Niewydolność wątroby to zmartwienie niemal wyłącznie alkoholików:
Komentarze (13)
8 przysług dla wątroby: zatroszcz się o nią na serio
Zaloguj się
 • piotrus009

  Oceniono 19 razy 15

  Zacznijmy od tego, ze watroba nie boli...

 • sushi2010

  Oceniono 24 razy 10

  Miałam nadzieję, że przeczytam coś nowego, a tu stare mity, dawno już nieprawdziwe. To nieprawda, że wątroba nie lubi tłustego. Wręcz przeciwnie - nasycone tłuszcze zwierzęce wręcz ją chronią. Masło od zdrowej krowy, pełnotłuste mleko, wywar ze zdrowych kości, a smażenie wyłącznie na smalcu lub maśle klarowanym. Ludzie, nie bójcie się tłuszczów nasyconych. To, co niszczy i obtłuszcza wątrobę to węglowodany, cukry proste jedzone w nadmiarze, do tego oczywiście alkohol i papierosy. Wątroba musi przerobić wszystkie toskyny, które 'wpadają' do organizmu, więc nawet jeśli się zdrowo odżywiamy, a wdychamy zanieczyszczone powietrze, możemy zrobić krzywdę wątrobie. Warto więc zająć się ochroną powietrza w Polsce, które jest najbardziej zasyfione w Europie. Poproście swoich sąsiadów, żeby nie palili plastikiem. Pytajcie się w mięsnym o wieprzowinę bez antybiotyków i hormonów.

 • gaizdka1908

  Oceniono 11 razy 9

  Polecam ostropest plamisty.

 • wilga52

  Oceniono 6 razy 6

  Nigdy nie byłam alkoholiczką a wątrobę mam rozwaloną od leków cukrzycy , nadciśnienia i przeciwbólowych. Denerwuje mnie, bo jak tylko zaczyna mówić się o wątrobie to znaczy że alkoholik. Wszyscy alkoholicy których znam mają wątroby jak rzepy!

 • cucurucu

  Oceniono 6 razy 2

  Tak jak poprzednik mowie: Ostropest plamisty

 • Jan Gabrysiak

  Oceniono 1 raz 1

  oczyszczenie watroby- Michał Tombak.- są rozne przepisy ..wszystko zrobiłem a co wylatywało z bebechow ...WARTO...zniknely plamy brazowe na twarzy/ to 1-sza odznaka zanieczyszczenia/ ja robilem kurację ciepłym olejem i sokiem z cytryny / obrzydkiwe a jak skuteczne/

 • masy

  0

  Po takich radach to moja wątroba by za długo nie pociągnęła więc podziękuję.

 • Joanka Junng

  0

  Wątroba może dokuczać ... Dlatego dobrze jest wspomóc naturalnymi środkami, ja biorę jakiś czas colon hepato, ma dobry, naturalny skład , który min wspiera przemianę lipidów w wątrobie oraz utrzymuje prawidłowy metabolizm tłuszczów. Oprócz tego działa dobrze na jelita bo zawiera cykorię i babkę jajowatą :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX