5 męskich dolegliwości, których nie wolno zlekceważyć

30.01.2017 11:58
Byle kac to koniec świata, ale gdy dopada coś naprawdę poważnego, mężczyźni unikają konfrontacji z lekarzem

Byle kac to koniec świata, ale gdy dopada coś naprawdę poważnego, mężczyźni unikają konfrontacji z lekarzem Thom Chandler, https://www.flickr.com/photos/thomchandler/, (CC BY-SA 2.0)

Mężczyzna z powodu zwykłego kataru potrafi zatruć życie całej rodzinie. Kiedy jednak podejrzewa, że mogło go dopaść coś poważniejszego lub objawy uderzają w jego 'męskość', w nieskończoność odkłada decyzję o wizycie u lekarza. Tymczasem pozornie błahe dolegliwości mogą sygnalizować poważny problem medyczny
Sprawdź swoją wiedzę o płucach
1/10Płuca dorosłego człowieka mogą pomieścić:
Komentarze (1)
5 męskich dolegliwości, których nie wolno zlekceważyć
Zaloguj się
  • Tomasz Wasilewski

    Oceniono 20 razy 16

    To mówicie, żeby udać się do kardiologa, urologa, psychiatry, pulmonologa i jeszcze może do onkologa. Doskonały pomysł. Może jeszcze podacie adresy przychodni gdzie można się zapisać w ramach NFZ bez kolejek ? ("rak płuc późno rozpoznany to bezwzględny zabójca" przecież). A tak w ogóle przekazywanie takich porad w oderwaniu od rzeczywistości polskiej tzw. służby zdrowia jest w po prostu śmieszne. I co jeszcze? Może tomografia mózgu albo szybka koronarografia? Oprzytomnijcie i zdajcie sobie sprawę, że na dobrą sprawę do dyspozycji jest tylko lekarz rodzinny, który z automatu przepisuje antybiotyk, lek przeciwalergiczny i coś wykrztuśnego. Cała reszta to fantasmagorie. A na opiekę w szpitalu przeciętny pacjent może liczyć dopiero w stanie naprawdę schyłkowym i wtedy oczywiście usłyszy sakramentalne "dlaczego pan tak późno się do nas zgłosił?" czyli zawoalowane niezbyt mocno oskarżenie, że sami sobie jesteśmy winni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o zdrowiu mężczyzny: