5. Ból tępy, atakujący tył głowy aż po barki

grafiki gazeta.pl

Upewnij się czy twój ból nie pochodzi od kręgosłupa. Nawet wtedy, gdy bólowi głowy towarzyszą jej zawroty, nudności, nadmierna potliwość, a nawet kołatanie serca czy szum w uszach. Ból od kręgosłupa może utrzymywać się całymi tygodniami, nasilać, gdy długo siedzisz, śpisz w niewygodnej pozycji. Jest wiele skutecznych sposobów, by zadbać o swoje rusztowanie (więcej na ten temat). Jeśli jednak problem jest przewlekły, uporczywy, trzeba skonsultować się z lekarzem ortopedą. Kieruje do niego lekarz pierwszego kontaktu. Pamiętaj, że zaniedbane problemy z kręgosłupem trudno się leczą i wyraźnie obniżają jakość życia.

Komentarze (6)
Zaloguj się
  • wiatraczek_lu

    Oceniono 5 razy 1

    Miewam częste bóle głowy związane ze stresem. Staram się odpoczywać, wysypiać, ale kiedy ból jest silny to pomaga mi tylko pyralgina - szybko i długo działa.

  • zeffiro86

    Oceniono 2 razy 0

    Mój częsty i silny ból głowy okazał się migreną :( Obecnie jestem pod kontrolą neurologa, biorę przepisane leki i prowadzę dzienniczek migrenowy na www. abcmigrena.pl/dzienniczek-migrenowy, żeby dobrze przygotować się do wizyty kontrolnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX