5. Ból tępy, atakujący tył głowy aż po barki

grafiki gazeta.pl

Upewnij się czy twój ból nie pochodzi od kręgosłupa. Nawet wtedy, gdy bólowi głowy towarzyszą jej zawroty, nudności, nadmierna potliwość, a nawet kołatanie serca czy szum w uszach. Ból od kręgosłupa może utrzymywać się całymi tygodniami, nasilać, gdy długo siedzisz, śpisz w niewygodnej pozycji. Jest wiele skutecznych sposobów, by zadbać o swoje rusztowanie (więcej na ten temat). Jeśli jednak problem jest przewlekły, uporczywy, trzeba skonsultować się z lekarzem ortopedą. Kieruje do niego lekarz pierwszego kontaktu. Pamiętaj, że zaniedbane problemy z kręgosłupem trudno się leczą i wyraźnie obniżają jakość życia.

Komentarze (9)
Zaloguj się
 • wiatraczek_lu

  Oceniono 6 razy 2

  Miewam częste bóle głowy związane ze stresem. Staram się odpoczywać, wysypiać, ale kiedy ból jest silny to pomaga mi tylko pyralgina - szybko i długo działa.

 • azulesonly

  0

  U mnie najczęściej bóle głowy związane są z dużym stresem. Może być przewlekły albo nagły, ale zazwyczaj oznacza mega ból głowy. Taki, że aż mi jest niedobrze. Teraz to już się nauczyłam, że jak zaczynam czuć, że ból nadchodzi, to od razu biorę pyralginę, żeby nie dopuścić do tego, że ból się rozhula, tylko od razu go zastopować

 • misiak9898

  0

  Witam, niecały rok temu miałam dość silne uderzenie w głowę, a mianowicie na wf przewrocilam się i uderzyła. Tyłem głowy o drewniany parkiet . na poczatku bóle nie były zbyt silne lecz teraz jest co raz gorzej .momentami czuje jakby ktoś mi wbijał igłę . jestem także osłabiona ciągle bym spala . na izbie zrobili mi tylko prześwietlenie . co to może oznaczać?

 • zeffiro86

  Oceniono 2 razy 0

  Mój częsty i silny ból głowy okazał się migreną :( Obecnie jestem pod kontrolą neurologa, biorę przepisane leki i prowadzę dzienniczek migrenowy na www. abcmigrena.pl/dzienniczek-migrenowy, żeby dobrze przygotować się do wizyty kontrolnej.

 • Jerzy Slawiński

  Oceniono 2 razy 0

  Artykuł o migrenie i botoksie w leczeniu emg-neurolog.pl/migrena/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX