10 przeszkód na drodze do kobiecego orgazmu

Małgorzata Skorupa
27.06.2014 10:32
A A A Drukuj

Shutterstock

Prawdziwy orgazm usłyszą wszyscy twoi sąsiedzi, zatrzęsą się ściany, sufity i podłogi - tak wygląda twój orgazmiczny scenariusz? Co gorsza, doświadczasz go jedynie w fantazji, w realu nie ma już fajerwerków? "Można przeoczyć orgazm, jeśli mamy konkretne oczekiwania odnośnie doznań, jakie powinien przynosić. Powód? Twój orgazm może nie być aż tak granicznym doświadczeniem" - pisze "The Sun".

Szkodę może przynieść np. porównywanie swojego życia seksualnego do tego rodem z filmów pornograficznych. Jest bardzo prawdopodobne, że orgazm u zwykłej kobiety nie pojawi się tak szybko jak u aktorek, które wiją się z rozkoszy już od samego początku zbliżenia. Niekoniecznie tez będzie tak intensywny jak ten odgrywany. Otwórz się na swój sposób przeżywania orgazmu - nawet jeśli nie jest tak widowiskowy.

Eksperci wskazują, że wpływ na intensywność odczuć mają mięśnie dna miednicy, które podtrzymują m. in. pęcherz, macicę i waginę. Gdy są mocne, przyjemność jest większa. Dobrą wiadomością jest to, że można je w prosty sposób trenować, aby stały się silniejsze. Pomagają w tym np. ćwiczenia mięśni Kegla.

Zobacz także
 • 1
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 79 razy 71

  7. przeszkód na drodze do kobiecego orgazmu (moja wersja - od najważniejszych):

  1. fatalne wychowanie w rodzinie. brak wychowania, lub wychowanie sekciarskie, pełne poniżeń lub wymagające całkowitego oddania mamusi. przemoc w rodzinie. molestowanie w rodzinie.
  2. beznadziejni partnerzy w przeszłości: zdrajcy, kłamcy, damscy bokserzy, wylansowani egoiści, lub jakieś ćpuny/kibole/nieudacznicy którymi się trzeba "zaopiekować". to wszystko ryje psychikę.
  3. idiotyczna rywalizacja z "przyjaciółkami" a tak naprawdę najgorszymi wrogami. już sam fakt istnienia "przyjaciółek-wrogów" jest chory, ale rywalizacja z nimi na liczbę partnerów, albo stopień udanego seksu (rzecz jasna kłamstwa, a nie fakty, w tych rozmowach górują) to już jest naprawdę poniżej krytyki.
  4. wpływ mediów, lansujących zdrady, zmienianie partnerów, seks bez uczucia itd itp
  5. pracoholizm
  6. wszelkiego rodzaju zmiany związane z ciążą i wychowaniem dzieci. od hormonalnych, przez "bo dzieci usłyszą", aż po zmęczenie opieką.
  7. wszystkie "normalne" powody, czyli te wyolbrzymiane, a tak naprawdę marginalne: choroby, leki itp.

  Kobieta mająca fajnego faceta, dobrego a zarazem umiejętnego, nie-egoistę, gdy w związku panuje szczerość i zaufanie, a nie ciąży problem związany z dzieciństwem, przeszłością, albo rodziną kobiety - taka kobieta NIE MA problemów z orgazmem. nie ma i koniec. jedna na 1000, przez stres, albo jakąś chorobę, ale generalnie NIE MA problemu najmniejszego.

  problem jest w partnerze, w rodzinie, w przeszłości. a że to cholernie częste, to i przekłada się na częstość problemów z życiem seksualnym w ogóle.

  PS. kobieta która "udaje orgazm".... to jest dopiero żałosne. ona jest żałosna, jej partner jest żałosny, oboje są żałośni.

 • kryszard_lwie_serce

  Oceniono 36 razy 28

  A gdzie milosc? Najwiekszy z afrodyzjakow?

 • Gość: ted

  Oceniono 26 razy 4

  Bo wszyscy jesteśmy homoseksualni - tak przynajmniej pisze Gazeta

 • Gość: Betii

  Oceniono 25 razy -1

  Panowie!! Bardzo łatwo jest poznać czy kobieta udaje orgazm. Tuż po nim przez jakieś 30 sekund przyluzcie rękę do jej krocza. Tylko delikatnie bez ucisku. Powinniście poczuć lekkie pulsowanie. Jeśli go nie ma to znaczy ze udawała .

 • Oceniono 14 razy -10

  Moja żona po jakimś czasie totalnie straciła ochotę na seks - tak więc wcale nie czuła potrzeby orgazmu. Nie muszę chyba pisać jak mnie to frustrowało? Pomogło odejście od rutyny. Wybraliśmy sie na kolację, no i wypróbowaliśmy tabletek na libido (oczywiście dla niej nie dla mnie ponieważ u mnie wszystko jest ok). Nazywają się Viamea i jest to odpowiednik viagry dla kobiet. Naprawdę skuteczne, żona pierwszy raz od dłuższego czasu sama się do mnie dobierała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX