Naukowcy ostrzegają: siedzenie 8 godzin dziennie zabija (dosłownie). Lista bezpiecznych aktywności, które możesz wdrażać od dziś

02.08.2016 14:54
Praca siedząca i brak aktywności fizycznej w wolnym czasie, to większe ryzyko przedwczesnej śmierci.

Praca siedząca i brak aktywności fizycznej w wolnym czasie, to większe ryzyko przedwczesnej śmierci. rys. Arkadiusz Gadaliński

Spędzasz przynajmniej 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej i unikasz wszelkiej aktywności fizycznej? Jest zatem spore ryzyko, że niedługo... umrzesz. Takie wnioski opublikowano kilka dni temu w naukowym magazynie The Lancet. Jest rozwiązanie: 1 godzina aktywności dziennie. Przygotowaliśmy listę sportów, dostępnych dla każdej, początkującej osoby. Znajdź odpowiednią dla siebie.
Komentarze (43)
Naukowcy ostrzegają: siedzenie 8 godzin dziennie zabija (dosłownie). Lista bezpiecznych aktywności, które możesz wdrażać od dziś
Zaloguj się
 • infaillible

  Oceniono 58 razy 54

  no ciekawe... 30 km/h na rowerze. Ja jadąc dość szybko mam 25 km/h. A średnią mam 17km/h. Po ścieżkach rowerowych w mieście nie da się inaczej.

 • stefffon

  Oceniono 58 razy 48

  i tak Polaka szybciej zabije zanieczyszczenie (wegiel, diesle) albo niedofinasowany szpital z przemeczonymi lekarzami

 • ar.co

  Oceniono 28 razy 26

  Ciekawe, kto ogląda moje codzienne 93 minuty telewizji?

 • x25s

  Oceniono 32 razy 26

  "a jeśli wybierzemy rower, należy zachować stałą prędkość ok. 30 km na godzinę."
  to chyba po asfalcie i po płaskim ale wtedy co za przyjemność z takiej jazdy - nie lepiej 8km/h ale w terenie i pod górę?

 • lusjola

  Oceniono 19 razy 17

  a ja myślę że nas zabija producent świetnych wędlin teraz wycofanych z rynku Krakus , Morliny i to też nie ich wina tylko jednego z dostawców który przekarmił świnki antybiotykiem....Strach się bać co jemy!!! I to nie tylko mięcho ale warzywka też sama widziałam białe pole od nawozów!!!

 • pomyslowygajowy

  Oceniono 30 razy 16

  A po co dlugo zyc?

 • mg_0

  Oceniono 28 razy 12

  Czyli moja babcia żyłaby 150 lat (zamiast obecnych 93, w idealnym zdrowiu, mimo nadwagi z pochłanianych boczków, skrzydełek i chipsów), gdyby całe życie nie siedziała na d.pie (dosłownie, leniwa kobieta, tylko dziadek pracował i nawet za nią sprzątał)? Ciekawe..

 • wiesscar

  Oceniono 13 razy 9

  Nie należy ćwiczyć wyczynowo a tylko uprawiać rekreacje: spacery, medytacje,
  no może być pływanie dla przyjemności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o urodzie: