mózg

mózg Shutterstock

Podziel się

W dużej mierze za stan zakochania i uczucia podniecenia odpowiadają hormony. Na pierwszy ogień idzie fenyloetyloamina, która najprawdopodobniej pełni funkcję neuroprzekaźnika. To także za jej sprawą nowo poznana osoba wydaje się jeszcze bardziej atrakcyjna i interesująca. Pochodne tego związku chemicznego można znaleźć w niektórych narkotykach, m.in. w amfetaminie. Co ciekawe zbliżony do niej związek znajduje się także w czekoladzie.

Więcej o jej zaletach, i nie tylko, przeczytasz tutaj.LTNPobudzony mózg uruchamia całą lawinę procesów, które w konsekwencji niejednokrotnie odbierają zdrowy rozsądek i wywracają życie do góry nogami. W ślad za fenyloetyloaminą do głosu dochodzi adrenalina, dopamina oraz endorfiny, czyli hormony szczęścia.

To, co dzieje się w mózgu w momencie gdy jesteśmy podnieceni, zdaniem badaczy można zobaczyć na obrazie z rezonansu magnetycznego. Francuscy naukowcy z INSERM dowiedli, że w zależności od tego, co nas podnieca odpowiada inna struktura w mózgu. Gdy oglądamy erotyczne zdjęcia reaguje kora czołowo-oczodołowa, jeśli wyobrażamy sobie lub przywołujemy seksualne gesty odzywają się inne płaty czołowe. Za same emocje seksualne odpowiadają jądra migdałowate (nazywane też ciałem migdałowatym, odpowiadają głównie za nasze emocje a także za reakcje w sytuacji zagrożenia).

Pobudzone nerwy czuciowe i obwodowe, szczególnie te skupione w obrębie stref erogennych sprawiają, że każdy dotyk i towarzyszące mu doznania są znacznie intensywniejsze.

Czytaj także: Mózg - centrum dowodzenia

Tylko dla kobiet. Przeżywasz orgazm:
Komentarze (16)
Gdy kobieta jest podniecona, jej ciało... No właśnie, co?
Zaloguj się
 • zbysio54

  Oceniono 30 razy 22

  Widziałem w autobusie kobietę wyraźnie podnieconą, ale nie mogłem się doczekać co powie jej łechtaczka bo wysiadła....

 • pawelo73

  Oceniono 24 razy 16

  jakiś czas temu na open space-e w firmie gdzie pracuję usłyszałem takie chóralne "ooohhh" "aaaaahhhh" i w końcu "oooooooooo... w końcu pójdę na zakupy" z kilku miejsc na raz, laski właśnie weszły na swoje konta na które przyszła pensja, kiedy skomentowałem że punkt G znajduje się na końcu słowa shopinG to się nawet nie obraziły, jedynie kiero coś krzyczał że firma zostanie przeze mnie w końcu pozwana.

 • radhex

  Oceniono 6 razy 6

  dobrze że napisali, bo to tej pory nikt nie wiedział jak się zabrać za seks

 • Black Swan

  Oceniono 10 razy 4

  uczycie swoich czytelników mapy ciała kobiety? To napiszcie im Imbecyle, że główny narząd seksualny u człowieka znajduje się nie między nogami tylko między uszami... Owszem, po łechtaczce czy sutkach faktycznie widać stan napięcia seksualnego ale byście to Imbecyle mogli zobaczyć to musicie już przejść do fazy konsumpcji... Natomiast to czy macie szansę przejść do tej fazy to widać np po oczach czy po reakcji ciała...

  Innymi słowy; nauczcie ich czytać tzw. "body langue" a nie diagnostyki ginekologicznej bo to pierwsze im się bardziej przyda również i w życiu codziennym a nie tylko przy dymaniu..

 • ja5569

  Oceniono 1 raz 1

  A skad mam wiedziec, czy kobitke mrowi w brzuchu?

 • jakub13579

  Oceniono 8 razy 0

  Ostatnio widziałem posłankę pawłowicz, która wzorem swojego pryncypała obrzydliwie podniecona ubliżała wszystkim w koło.
  Ciekawe jak wtedy reagowała łechtaczka posełki. Wszak jest ona dziewicą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o On i Ona: