Zapotrzebowanie na dłuższą lub intensywniejszą stymulację

orgazm kobiety

orgazm kobiety Shutterstock

Podziel się

"Kobiety potrzebują więcej stymulacji niż mężczyźni" - mówi dr Malcolm Vandenburg. "Jeśli partner poddaje się, zanim osiągniesz orgazm, możecie sięgnąć po wibrator. Nie męczy się i może się poruszać szybciej i bardziej miarowo niż palce lub język" - przekonuje.

"Dla wielu pań użycie wibratora może okazać się pomocne w ustaleniu bodźców, które sprawiają im przyjemność. Pozwoli się zorientować, w jaki sposób sobie ich dostarczyć już z partnerem, bez użycia wibratora" - tłumaczy. Czasem kobiecie pomaga już sama świadomość, że jest zdolna do przeżywania orgazmu.

Czytaj także: Masturbacja nie szkodzi

Problemem może być też po prostu zbyt krótka gra wstępna. Pobudzenie u kobiety nie rośnie tak szybko jak w przypadku mężczyzn. Ogólna zasada głosi, że im więcej pieszczot na początku, tym większa szansa na orgazm. Od zasad oczywiście są wyjątki, ale gdy orgazmu nie widać na horyzoncie, warto zatrzymać się dłużej na początku drogi.

Czytaj: Stosunek seksualny krok po kroku - co się dzieje, gdy się kochasz?

Tylko dla kobiet. Przeżywasz orgazm:
Komentarze (16)
10 przeszkód na drodze do kobiecego orgazmu
Zaloguj się
 • jutta12345

  Oceniono 28 razy 14

  A po co kobiecie orgazm? Kobieta ma na rozkaz swojego Pana i Wladcy rozlozyc nogi, zajsc w ciaze i ku chwale Ojczyzny urodzic kolejnego wyborce jedynie slusznej partii.

 • lolik52

  Oceniono 6 razy 4

  bo jak się zbyt często onanizują to potem ciężko mieć orgazm,odczucia,fizyczny impuls są inne niż podczas stosunku.Organizm zapamiętał to co było częściej i przywykł do tego,nowe go nie urządza.
  Z MŁODOŚCI PAMIĘTAM ŻE WALIŁEM NIEMCA W CHEŁM PO KILKA RAZY DZIENNIE TO Z POCZĄTKU NIE MOGŁEM DOJŚĆ Z KOBITAMI,DOPIERO JAK PRZESTAŁEM SIĘ ZNĘCAĆ NAD "NIEMCEM" I AKTYWNIE ZAJĄŁEM SIĘ PANIAMI,WSZYSTKO WSTAŁO NA SWOJE MIEJSCE BEZ POMOCY LEKARZY I TAK JEST DO DZIŚ I PO WIEKI WIEKÓW...
  Sorry za Caps Lock,nie chce mi się powtarzać;)

 • darek8125

  Oceniono 16 razy 2

  kobiety które nie walą się w tyłek i nie biorą loda z połykiem ..do niczego się nie nadają i zawsze będą oziębłe......... a faceci będą zawsze je zdradzać...( większośc moich kumpli zradza swoje oziębłe żony).... do klasztoru z tymi kołkami....

 • allegropajew

  Oceniono 12 razy 2

  Przeszkoda nr 1: portfel partnera cieńszy nawet od jego penisa.
  Gościula

 • wg70

  Oceniono 9 razy 1

  GW zdecyduj się czego chcesz?
  Kobiecego orgazmu czy muzułmanów w Polsce?
  Tych dwóch rzeczy nie da się pogodzić

 • kocurek2010

  0

  księżą uważają,że onanizm jest grzechem i dlatego zalecają wstrzemięźliwość od seksu. A jak ktoś ma problemy z erekcją w wyniku wstrzemięźliwości to co?

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 0

  @jutta12345
  zapamietaj, ze bez chrztu nie ma orgazmu. kazdy ksiadz ci to powie.

 • pocztmistrz_z_tczewa

  Oceniono 4 razy 0

  Co to są "przyszkody kobiecego orgazmu? Wytwory dobrego dziennikarstwa może?

 • gaculu

  Oceniono 18 razy 0

  Przecież wystarczy dać babie kartę kredytową i sama sobie sprawi orgazm. Facet nie jest do tego potrzebny, tylko piniądz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX