18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Nieprawidłowe przyswajanie cukru, zmiany chorobowe

orgazm kobiety

orgazm kobiety Shutterstock

Podziel się

Według ostatniego amerykańskiego badania, więcej niż 30 proc. otyłych ludzi szukających pomocy przy kontroli swoje wagi doświadczało problemów natury seksualnej, i to zarówno z popędem, jak i z jego realizacją. 'Wysoki poziom cholesterolu i insulinooporność to niektóre czynniki, które mogą wpływać na sprawność seksualną' - mówi dr David Edwards, członek British Society for Sexual Medicine. 'Mogą one prowadzić do zatykania niewielkich naczyń tak w penisie, jak i łechtaczce przez złogi tłuszczowe. Przez to zmniejszają przepływ krwi i wrażliwość narządów' - tłumaczy.

Rozwiązanie? Czasem wystarczy już sama zmiana diety na niskotłuszczową z ograniczeniem cukrów prostych (słodyczy, białego pieczywa, ciast) oraz wprowadzenie umiarkowanej aktywności fizycznej. Lżejszy sposób odżywiania i zrzucenie nadmiaru kilogramów przekłada się nie tylko na ciało, ale i na psychikę. Podobnie jak ćwiczenia, np. trucht czy jazda na rowerze, które dodatkowo poprawiają ukrwienie dużych grup mięśniowych, np. okolic miednicy, ud czy pośladków, zapewniając lepsze krążenie w genitaliach.

Jeśli twoje zdrowie zostało już mocno nadszarpnięte i zdiagnozowano u ciebie np. cukrzycę typu 2 poza zmianą stylu życia konieczne jest stałe nadzorowanie stanu zdrowia u lekarza.

Pozycje seksualne najlepsze dla początkujących

Tylko dla kobiet. Przeżywasz orgazm:
Skomentuj:
10 przeszkód na drodze do kobiecego orgazmu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o On i Ona: