10 przeszkód na drodze do kobiecego orgazmu

Małgorzata Skorupa
27.06.2014 10:32
A A A Drukuj

Shutterstock

"Kobiety potrzebują więcej stymulacji niż mężczyźni" - mówi dr Malcolm Vandenburg. "Jeśli partner poddaje się zanim osiągniesz orgazm, możecie sięgnąć po wibrator. Nie męczy się i może się poruszać szybciej i bardziej miarowo niż palce lub język" - przekonuje.

"Dla wielu pań użycie wibratora może okazać się pomocne w ustaleniu bodźców, które sprawiają im przyjemność. Pozwoli się zorientować, w jaki sposób sobie ich dostarczyć już z partnerem, bez użycia wibratora" - tłumaczy. Czasem kobiecie pomaga już sama świadomość, że jest zdolna do przeżywania orgazmu.

Czytaj także: Masturbacja nie szkodzi

Problemem może być też po prostu zbyt krótka gra wstępna. Pobudzenie u kobiety nie rośnie tak szybko jak w przypadku mężczyzn. Ogólna zasada głosi, że im więcej pieszczot na początku, tym większa szansa na orgazm. Od zasad oczywiście są wyjątki, ale gdy orgazmu nie widać na horyzoncie, warto zatrzymać się dłużej na początku drogi

Czytaj: Stosunek seksualny krok po kroku - co się dzieje, gdy się kochasz?

Zobacz także
 • 11
 • 9
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 79 razy 71

  7. przeszkód na drodze do kobiecego orgazmu (moja wersja - od najważniejszych):

  1. fatalne wychowanie w rodzinie. brak wychowania, lub wychowanie sekciarskie, pełne poniżeń lub wymagające całkowitego oddania mamusi. przemoc w rodzinie. molestowanie w rodzinie.
  2. beznadziejni partnerzy w przeszłości: zdrajcy, kłamcy, damscy bokserzy, wylansowani egoiści, lub jakieś ćpuny/kibole/nieudacznicy którymi się trzeba "zaopiekować". to wszystko ryje psychikę.
  3. idiotyczna rywalizacja z "przyjaciółkami" a tak naprawdę najgorszymi wrogami. już sam fakt istnienia "przyjaciółek-wrogów" jest chory, ale rywalizacja z nimi na liczbę partnerów, albo stopień udanego seksu (rzecz jasna kłamstwa, a nie fakty, w tych rozmowach górują) to już jest naprawdę poniżej krytyki.
  4. wpływ mediów, lansujących zdrady, zmienianie partnerów, seks bez uczucia itd itp
  5. pracoholizm
  6. wszelkiego rodzaju zmiany związane z ciążą i wychowaniem dzieci. od hormonalnych, przez "bo dzieci usłyszą", aż po zmęczenie opieką.
  7. wszystkie "normalne" powody, czyli te wyolbrzymiane, a tak naprawdę marginalne: choroby, leki itp.

  Kobieta mająca fajnego faceta, dobrego a zarazem umiejętnego, nie-egoistę, gdy w związku panuje szczerość i zaufanie, a nie ciąży problem związany z dzieciństwem, przeszłością, albo rodziną kobiety - taka kobieta NIE MA problemów z orgazmem. nie ma i koniec. jedna na 1000, przez stres, albo jakąś chorobę, ale generalnie NIE MA problemu najmniejszego.

  problem jest w partnerze, w rodzinie, w przeszłości. a że to cholernie częste, to i przekłada się na częstość problemów z życiem seksualnym w ogóle.

  PS. kobieta która "udaje orgazm".... to jest dopiero żałosne. ona jest żałosna, jej partner jest żałosny, oboje są żałośni.

 • kryszard_lwie_serce

  Oceniono 36 razy 28

  A gdzie milosc? Najwiekszy z afrodyzjakow?

 • Gość: ted

  Oceniono 26 razy 4

  Bo wszyscy jesteśmy homoseksualni - tak przynajmniej pisze Gazeta

 • Gość: Betii

  Oceniono 25 razy -1

  Panowie!! Bardzo łatwo jest poznać czy kobieta udaje orgazm. Tuż po nim przez jakieś 30 sekund przyluzcie rękę do jej krocza. Tylko delikatnie bez ucisku. Powinniście poczuć lekkie pulsowanie. Jeśli go nie ma to znaczy ze udawała .

 • Oceniono 14 razy -10

  Moja żona po jakimś czasie totalnie straciła ochotę na seks - tak więc wcale nie czuła potrzeby orgazmu. Nie muszę chyba pisać jak mnie to frustrowało? Pomogło odejście od rutyny. Wybraliśmy sie na kolację, no i wypróbowaliśmy tabletek na libido (oczywiście dla niej nie dla mnie ponieważ u mnie wszystko jest ok). Nazywają się Viamea i jest to odpowiednik viagry dla kobiet. Naprawdę skuteczne, żona pierwszy raz od dłuższego czasu sama się do mnie dobierała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX