Stosunek seksualny krok po kroku

Małgorzata Skorupa
02.04.2015 09:53
A A A Drukuj
Co się dzieje, kiedy się kochacie? Z waszymi ciałami. Emocjami. Rozkładamy seks na czynniki pierwsze.

faza podniecenia

Zaczynamy od najdłuższej z faz. Narastający stan napięcia napędzany z jednej strony tym, co dzieje się w naszej głowie. Z drugiej tym, co dzieje się w świecie zewnętrznym, np. obecnością atrakcyjnego partnera czy choćby filmem o charakterze erotycznym. Temu wszystkiemu, o ile nie ma przeszkód natury medycznej, towarzyszy gotowość, żeby wyobrażenia przekształcić w rzeczywistość i dać ujście gromadzącej się energii seksualnej. Co się z nami dzieje w pierwszej z faz? To zależy od płci.

Tempo wzbierania podniecenia w trakcie intymnych schadzek jest wolniejsze u pań niż u panów - twierdzą seksuolodzy. Choć podczas masturbacji jest bardzo podobne u obu płci - dodają. Dlaczego tak się dzieje? Kobiety są bardzo podatne na wszelkie dystraktory, przypływy i odpływy uczuć. Istotna w przypadku pań jest także ciągłość i rytmiczność stymulacji. gdy już do niej dojdzie. Pobudzenie seksualne panów jest natomiast w mniejszym stopniu zależne od emocji czy związku uczuciowego z partnerką. Zmiana dotyku czy rodzaju pieszczot nie burzy od razu skrzętnie układanego domku z kart. Wniosek? Kobiecie łatwiej jest wypaść z drogi ku rozkoszy. Mężczyźni są stosunkowo stabilni w dążeniu do finału. Stabilni i przewidywalni. Większość panów, nie wdając się w szczegóły i indywidualne preferencje, reaguje tak samo, według jednego schematu. A kobiety? Każda na swą modłę. Takie same bodźce mogą wywołać inną, ze względu na rodzaj, intensywność i czas trwania, reakcję u różnych partnerek.

Co dzieje się na poziomie ciała i fizjologii? One przecież nie mogą kłamać. Właśnie teraz dochodzi do erekcji u panów oraz powiększenia łechtaczki i produkcji śluzu u pań. Co jeszcze można zaobserwować? Zmianę koloru damskich narządów płciowych na ciemnopurpurowy, poszerzenie pochwy oraz uniesienie macicy i warg sromowych większych. W przypadku panów następuje uniesienie jąder w kierunku krocza oraz napięcie i pogrubienie powłoki moszny, czyli skórno-mięśniowego worka, w którym znajdują się jądra.

Zobacz także
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • Gość: on

  Oceniono 185 razy 131

  może obalmy parę mitów szerzonych przez ten "artykuł":
  - jeśli jakakolwiek kobieta myśli, że na każdego mężczyznę działa to samo, to powodzenia. każda kobieta potrzebuje czegoś innego, każdy mężczyzna potrzebuje czegoś innego, trzeba tylko sobie nawzajem powiedzieć co lubimy a co nie.
  - dla większości szczęśliwych par orgazm wcale nie jest gwoździem programu, tylko przyjemnym zwieńczeniem tego co w seksie najważniejsze - bliskości z najbliższą osobą, oddania się sobie nawzajem.
  - nie wmawiajcie kobietom że muszą się uczyć przeżywać orgazm za każdym razem, bo prędzej się można zrazić do seksu niż czerpać z niego przyjemność.
  - mężczyźni również mogą się cieszyć wielokrotnym orgazmem, a kontrola wytrysku nie jest taka trudna jak może się wydawać (właściwie to po pewnym czasie uczucie jest podobne jak przy wstrzymywaniu moczu, aczkolwiek w nieskończoność oczywiście też się nie da)
  - u większość zdrowych, młodych mężczyzn stosunki bez większego problemu mogą następować zaraz po sobie, wystarczy 3-5 minut przerwy kiedy faktycznie odchodzi podniecenie.
  - mężczyźni nie zasypiają po seksie, fizyczne zmęczenie jest naturalne po wysiłku fizycznym (przeważnie to mężczyźni muszą się więcej ruszać), ale nikt nie ma tu ochoty na sen, raczej po prostu położyć się w objęciach partnerki i najzwyczajniej w świecie odpocząć chwilkę.

 • parazyd

  Oceniono 73 razy 51

  Kolejny pasjonujący odcinek z cyklu "Świat wg gimbazy".

  Oczywiście, pasjonujący nie dla ciekawych świata, a dla badaczy stanu świadomości gimbazy.

 • x25s

  Oceniono 57 razy 49

  "W 5-10 sekund łechtaczka wraca do pozycji wyjściowej. Dłużej Łechtaczka wraca do wyjściowej pozycji w 5 do 10 sekund."

  ktoś to czyta przed wstawieniem na stronę?

 • Gość: Luta

  Oceniono 108 razy 42

  1.Piwko albo dwa.
  2. 15- 20 sekund I spust surowki.
  3. Papieros i spac.

  Calosc okolo 3 minut, od sykniecia otwieranego kapsla do pierwszych odglosow chrapania.

 • mlody2009

  Oceniono 58 razy 36

  miał być stosunek krok po kroku, a gdzie był moment jak jej wsadzał?

 • Gość: jamci

  Oceniono 62 razy 32

  poziom komentarzy jaskrawo obnaża upadek polskiej edukacji...

  pojebało was już na amen?

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 39 razy 25

  kobieta to jest instrment do którego trzeba mieć dobry sluch...

 • Gość: kruca

  Oceniono 49 razy 25

  Tytuł powinien brzmieć "Stosunek seksualny krocze po kroczu"

 • sonix24

  Oceniono 23 razy 9

  Proponuję następny temat: Co się dzieje kiedy się rozkładamy?
  To będzie hicior! ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX