Psychoterapeuta: na pewno wiesz, jak będzie cię leczył?

28.07.2015 09:47

Shutterstock

Czujesz, że tym razem nie poradzisz sobie sam i chcesz skorzystać z pomocy specjalisty? Świetnie, ale jak go wybrać? W świecie psychoterapii istnieją różne podejścia, w obrębie których stosuje się odmienne metody. To nieprawda, że każdy psychoterapeuta będzie cię pytał o dzieciństwo i przeszłość. Czego się spodziewać u którego ze specjalistów?
Komentarze (6)
Psychoterapeuta: na pewno wiesz, jak będzie cię leczył?
Zaloguj się
 • fobikspoleczny

  Oceniono 8 razy 8

  W PL jak chcesz iść na psychoterapię, to musisz słono płacić. Albo nie ma miejsc, albo są np. na sesjach w godzinach... 12-14, kiedy 99% ludzi jest wtedy w pracy/ szkole. Sam wielokrotnie spotkałem się z w/w problemami. Na " ofertę " NFZ nie masz co liczyć - tylko prywatnie, a to kosztuje.

 • jadmin

  Oceniono 2 razy 2

  Gestalt byłaby dobra, gdyby terapeuta wiedział co robi... Bez tego to każda terapia jest g... warta. Jeśli terapeuta nie ma wyczucia to nic nie pomoże. Chodziłem na Gestalt i tam próbowano wydobyć ze mnie nienawiść, gdy w rzeczywistości tkwiły we mnie dwa problemy: toksyczny wstyd i poczucie winy podszyte lękiem.

 • brygida-rr

  0

  a co z terapią skoncentrowaną na rozwiązaniach?

 • sylka93

  Oceniono 6 razy -6

  Warszawiakom polecam ośrodek psychoterapii W relacji - www.wrelacji.pl. Prowadzą tam terapie indywidualne, dla par, małżeńskie, dla rodziców z dziećmi..

 • antypopis2

  Oceniono 42 razy -30

  Pani Skorupa, rad bym wiedzieć, skąd Pani zaczerpnęła te informacje:
  "Badania naukowe dowodzą, że zarówno na skutek psychoterapii, jak i leczenia farmakologicznego w mózgu zachodzą takie same zmiany wskazujące na poprawę stanu psychicznego. Psychoterapia co prawda nie ma tak szybkiego działania jak tabletka, ale udowodniono, że jej efekty utrzymują się znacznie dużej niż w przypadku farmakologii."
  Bo zdaje się, że jest dokładnie odwrotnie - badania pokazują, że psychoterapia to ściema i jej działanie daje dokładnie taki sam efekt, co tabletka zrobiona z cukru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o psychologii: