Chcesz wreszcie schudnąć? Upewnij się, że jesteś zdrowy. Nadmiar kilogramów bywa skutkiem konkretnej choroby

19.07.2017 10:32
Charakterystyczne, nierównomierne rozkładanie się tkanki tłuszczowej niejednokrotnie świadczy o zaburzeniach zdrowotnych

Charakterystyczne, nierównomierne rozkładanie się tkanki tłuszczowej niejednokrotnie świadczy o zaburzeniach zdrowotnych THXOKA@GMAIL.COM, Phuket@photographer.net, https://www.flickr.com/photos/linvoyage/, (CC BY 2.0)

Odchudzanie nie da oczekiwanych rezultatów, gdy ważysz za dużo nie tylko z powodu braku ruchu i nadmiaru kalorii. Wiele ukrytych problemów ze zdrowiem utrudnia lub wręcz uniemożliwia efektywną utratę wagi.
Wierzysz, że tyjesz z powodu choroby?
Komentarze (19)
Chcesz wreszcie schudnąć? Upewnij się, że jesteś zdrowy. Nadmiar kilogramów bywa skutkiem konkretnej choroby
Zaloguj się
 • diabelski.izraelita

  Oceniono 54 razy 20

  pamiętam 25 lat temu w podstawówce do której uczęszczało myślę około 400 dzieci (klasy od 1 do 8) , był jeden grubas w 8c, słownie jeden grubas na 400 osób, może było jeszcze kilka osób na całą szkołę z lekką nadwagą, pozostałe dzieci były albo chude lub normalnej budowy. Ten jeden grubas faktycznie był chory miał poważne problemy z sercem i to wszystko... ostatnio widziałem w klasie podstawówki na 22 osoby było 2 grubasów,kilka osób z nadwagą. Kiedyś nie było chipsów oraz coli i komputerów, dzieci nie siedziały w domach i nie obżerały się świństwami.
  To samo tyczy się dorosłych ludzie są leniwi i żrą jak świnie absolutnie wszystko co im do koryta wpadnie słodkie, słone, tłuste, od tego całego syfu zaczynają chorować, i się usprawiedliwiać chory jestem to jestem gruby i wszystko jest OK, dochodzi do tego jakaś moda na samoakceptację, jakieś modelki plus size, co to ma być, usprawiedliwianie lenistwa ?

  Znajoma ma niedoczynność tarczycy i powinna być grubasem, ale nie jest pomimo że nie jest na żadnej diecie (oczywiście nie spożywa świństw typu cola czy chipsy), ale poza tym jje wszystko, tylko że ona się rusza... biega regularnie 2 razy w tygodniu, ale nie jakoś za dużo, po prostu nie jest śmierdzącym leniem, bo leń od razu powie sorry jestem gruby bo jestem chory.

 • baba67

  Oceniono 15 razy 13

  Bywa, oczywiście wynikiem poważnej choroby. 5% przypadków max. Reszta to przypadłość zwana GNL-Genetyczny Niedomyk Lodówki.

 • cest.l.a.vie

  Oceniono 19 razy 13

  Taka jednostka chorobowa to WBUŻMCZPTCiG - Wpierdzielam Bez Umiaru Żrę Maka Chipsy Zywność Przetwożoną Tlumaczę Chorobą i Genami. Polecam utwor Tima Minchina "Fat Children"

 • kornel-1

  Oceniono 6 razy 6

  Tak tak... nadczynność żuchwy! Straszne choróbsko!

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 8 razy 6

  Najczesciej to genetyczne. Szczegolnie, jak widac malzenstwo albo pare - obydwoje z brzuszyskami - to wtedy pewne, ze to wspolne geny...

 • my_kroolik

  Oceniono 6 razy 2

  W 95% pomaga dieta MŻ - mniej żryj. Klasyka, to kobiety w ciąży, które tracą wszelkie hamulce. Moja żona po dwójce jest szczuplejsza niż przed, ale ona nie obżerała się syfem przez całe 9 miesięcy "bo powinnam jeść za dwoje".

 • kornel-1

  Oceniono 1 raz 1

  Eliza Dolecka: "W magnez rzeczywiście obfituje czekolada, [...] a ten pierwiastek znajdziesz w mniej tuczących, [...] w pestkach dyni, orzechach, migdałach, [...]"

  Gdyby pani myślała, to by było jasne, że orzechy włoskie (645) mają więcej kcal niż czekolada gorzka (579):
  kalkulatorkalorii.net/porownanie-produktow/884-100-czekolada-gorzka-60-69-zawartosci-kakao_336-100-orzechy+wloskie#wynik

 • mille666

  Oceniono 32 razy 0

  Widać to choroby znane od 30 lat w kraju, bo wcześniej cielaki to była prawdziwa rzadkość, a słonie się nie zdarzały... poza Śląskiem: śląska baba musiała przypominać czołg!

 • Pablo Elkante

  Oceniono 6 razy -4

  No właśnie. Kto widział żeby gdzieś po za Polska świnie chodziły w leginsach? I to ciągłe naciąganie koszulki na wielki zad. My normalni to świnio widzimy i wiemy że maskujesz swoje kalectwo i zboczenie. Ale pamiętaj głośno się śmiej z tego i wmawiaj sobie (bo inni i tak swoje wiedzą) że jesteś gruba przez chorobę - głowy. I te upasione bachory z rodzicami w MD lub KFC itp. Mega porcje dla dzieci. A co zostanie to matka zeżre bo szkoda zostawić. I wiadro coli lub tyle dolewek (bo za darmo) aż kubek rozmięknie. Jak patrzę co za wieprze stoją w tych kolejkach to aż rzygać się chce jak pomyślę kto to dziadostwo obrabia? Jakiś ślepy bez węchu i zmysłu dotyku chyba. Jak to musi wyglądać nago lub w toples? A ,zapomniałem. Te spaślaki chodzą poubierane w lekkie zwiewne namioty cyrkowe aby przytuszować .... co? Celulit, rozstępy czy odleżyny i grubą brązową skórę? Jak lezą to pod kiece walą WD40 żeby uda się nie zatarły o siebie. Zima spoko. Włoży się czapkę i nic nie widać. Potem idzie taka Buka z Muminków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o chorobach: