Ból pleców: sprawcą nie musi być chory kręgosłup! Poznaj przyczyny dolegliwości

26.07.2017 15:08
Ból pleców - kluczowe znalezienie przyczyny

Ból pleców - kluczowe znalezienie przyczyny istock.com

Co drugi Polak deklaruje, że cierpi z powodu bólu pleców, co siódmy: przewlekle i często. Na podstawie miejsca i rodzaju bólu można postawić wstępną diagnozę. Ostateczną zostaw specjaliście.
Kiedy bolą mnie plecy:
Komentarze (15)
Ból pleców: sprawcą nie musi być chory kręgosłup! Poznaj przyczyny dolegliwości
Zaloguj się
 • Ewelina Pruska

  Oceniono 12 razy 8

  witam miewam bóle kregoslupa odcinek piersiowy, bol pod prawa łopatka a także bole klatki piersiowej, mniewam straczne duszności i problemy w oddychaniu nie zawsze lapia mnie problemy w oddychaniu raz na dwa tygonie i trwa kilka dni jest to strasznie dokuczliwe

 • jozwiakanita

  Oceniono 5 razy 3

  Ja miesiąc temu wróciłem od lekarza. I niestety konieczny jest gorset na ocinek lędźwiowo-krzyżowo-piersiowy. Jednak lata złego traktowania swojego ciała (cieżka fizyczna praca) dały popalić. Teraz tak mi głupio w tym gorsecie, ale pomaga. W firmie QMED polecili najlepszy model, tak indywiodualnie mnie potraktowali i nie jest źle. Wygodny jest, ale nadal mi glupio w nim chodzić trochę...

 • Marzena Feld

  Oceniono 2 razy 0

  Marzena
  Od daichm tygodni mam ból w dolnej części pleców po lwej stronie. Gdy wstaję jest to 3 sekundowy rwący ból aż czasem jęknę. Biorę środki przeciwbólowe i pomaga na 3 godziny. Co to? Nerwoból?

 • remik227

  Oceniono 4 razy 0

  Ja zaopatrzyłam się z powodu nadwyrężenia mięśni w jeden z masażerów leczniczych.
  Masaż limfatyczny może być przydatny w przypadku obrzęków, urazów sportowych lub u osób mających słaby układ odpornościowy lub tych, którzy cierpią z powodu braku energii.
  Kupiłam jeden z tego sklepu: kredos.pl . Serdecznei polecam :)

 • natka_01

  Oceniono 2 razy -2

  Witam, mam w rodzinie dziecko z podejrzeniem choroby Pethersa, trochę o tym czytałam i dowiadywałam się, konieczne będzie leczenie szpitalne i zastosowanie specjalnych gipsów bądź aparatu ortopedycznego lub też operacja, chciałam zapytać o opinię szpitala Orthos w Komorowicach, może ktoś był i może się wypowiedzieć z własnego doświadczenia.

 • bluething

  Oceniono 2 razy -2

  czasem po prostu objawy diety z wysokim INDEKSEM GLIKEMICZNYM = potworne bóle korzonków które ustępują natychmiast po odstawieniu cukru. komu się sprawdzi, będzie głosił szczęśliwą nowinę. spróbuj i Ty.

 • Zofia Kowalewska

  Oceniono 11 razy -3

  Mi bardzo zaszkodziło dźwiganie podczas remontu. Pośpieszyłam się i nie zaczekałam na męża, bo chciałam już ruszyć z pracą. Na szczęście mamy w poznaniu zaufane miejsce, gdzie mąż już nieraz chodził z bólem pleców. W kręg-clinic postawili mnie na nogi :) Wolę nie ryzykować z leczeniem na własną rękę.Z kręgosłupem nie ma żartów.

 • justynaxyz

  Oceniono 4 razy -4

  Witam, szukam dobrego gorsetu ortopedycznego na szyjny odcinek kręgosłupa. Niestety, cierpię na nawracające dolegliwości bólowe, a gorset pomaga złagodzić bóle. Przydało by mi się więc mieć taki na stałe w domu.Chcę kupić gorset na stornie life-plus.pl bo słyszałam, że to rzetelna firma. tylko nie wiem na jaki model się zdecydować, może jest tu ktoś, kto się na tym zna i mógłby mi coś doradzić?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o chorobach: