Ból pleców: sprawcą nie musi być chory kręgosłup! Poznaj przyczyny dolegliwości

Eliza Dolecka
21.03.2016 10:08
A A A
Ból pleców - znajdź przyczynę

Ból pleców - znajdź przyczynę (istock/gazeta.pl)

Co drugi Polak deklaruje, że cierpi z powodu bólu pleców, co siódmy: przewlekle i często. Zazwyczaj z tym problemem próbujemy radzić sobie sami, winę zrzucając na "słaby" kręgosłup i tryb życia. Tymczasem: takie dolegliwości może powodować wiele innych czynników, w tym poważne choroby narządów wewnętrznych. Gdzie szukać pomocy? To zależy jak i gdzie cię boli. Na podstawie objawów można postawić wstępną diagnozę.
Zobacz zdjęcia (13)
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • mr.bonobo

  Oceniono 3 razy 3

  Najpowszechniejszą przyczyną bólu pleców szczególnie dolnych partii jest chroniczne napięcie i słabość mięśni (zazwyczaj o podłożu psychogennym) . Świetnym ćwiczeniem profilaktycznym jest skłon z siadu płaskiego na piętach (jak w modlitwie muzułmanów) przez minutę lub dwie, byle codziennie. Zalecił mi to kiedys pewien rosyjski lekarz i choć miałem bóle pleców od dzieciństwa zadziałało. Proste a skuteczne.

 • mala2424

  Oceniono 3 razy 3

  "Rzadko konieczne jest leczenie operacyjne źródła rwy kulszowej".
  Wcale nie tak rzadko, pół roku temu miałam właśnie taką operację i do tej pory nie odzyskałam jeszcze pełnej władzy w nodze. Do niedowładu kończyny doszło u mnie właśnie z powodu przeświadczenia lekarzy, że " rzadko". Zalecali rehabilitacje ( raz na pół roku ) i nie zlecili nawet rezonansu. Dopiero jak straciłam władzę w nodze zdecydowano się na operację, okazało się, że był to "ostatni dzwonek". Takich przypadków jak mój było w szpitalu wiele.

 • beecia-74

  0

  Mi na bóle pleców pomogły sesje floatingu, chodzę tam od jakiegoś czasu i odczuwam ogromna ulgę. Myślę że każdy mógłby spróbować a na pewno nie pożałuje.

 • 3_antimon

  0

  Na moje zwyrodnienia kręgosłupa bardzo mi pomogła rehabilitacja, masaże i dzięki temu teraz w miarę normalnie funkcjonuję. A jak zaczyna czasami naprawdę boleć, to biorę pyralginę i po niedługim czasie ból mija

 • Grzegorz Kuzdro

  0

  Zdrowy kręgosłup / Zrozumieć Ból / Trening medyczny
  www.fizjoterapiarzeszow.pl/warsztaty

  Skorzystaj z bezpłatnych warsztatów. Cenne wskazówki fizjoterapeutów FIZJO-SPORT, które mogą pomóc. Zapraszamy! Gabinet fizjoterapii Rzeszów

 • Roksana Majkowska

  Oceniono 1 raz -1

  Mi z bólem pleców pomógł dopiero ortopeda Więcek - bez niego nie poradziłabym sobie z tym problemem sama. nieodpowiednie siedzenie, złe łożko do spania i wszystko sprawia, że nasz kręgosłup przestaje byc sprawny

 • kacperkacpeer

  Oceniono 9 razy -5

  Często chodzę na masaże do Pana Balcerzaka z Wrocławia. Dają mi ogromną ulgę w bólu pleców i pomagają spokojnie funkcjonować, bez obaw, że ból wyeliminuje mnie z codziennego życia. Pozdrawiam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX