BÓL BRZUCHA - powiedz, gdzie i jak ci dokucza. Na podstawie objawów często można postawić wstępną diagnozę

Eliza Dolecka
02.06.2016 08:40
A A A
Ból brzucha w okolicy żołądka często jest objawem zatrucia pokarmowego lub przeziębienia (infekcji wirusowej)

Ból brzucha w okolicy żołądka często jest objawem zatrucia pokarmowego lub przeziębienia (infekcji wirusowej) (Ból brzucha - grafiki gazeta.pl, Shutterstock)

Poniżej 10 ilustracji wraz z objaśnieniami, które pomogą ustalić, co cię w brzuchu boli. Pamiętaj jednak, że ból brzucha bywa zwodniczy. Nie zawsze dokucza dokładnie tam, gdzie leży przyczyna dolegliwości
Sprawdź miejsce i przyczynę (12)

PYTANIE Umiesz odróżnić niegroźny ból brzucha od ważnych symptomów choroby?

 Tak, wiem, jakie to ważne
 Ból to ból: istotne są inne objawy
 Nie, ale nie miewam problemów z układem pokarmowym, więc nie muszę tego wiedzieć
 Właściwie to nie wiem
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Monna Ronna

    Oceniono 1 raz -1

    mój narzeczony diagnozował się ponad rok, lekarze nie mogli mu pomóc a miał okropne boleści. Gastroskopia, endoskopia, USG brzucha, kolonoskopia i nic. A bóle okropne, nie mógł jeść kilka dni, 5 dni pił suplement który zastępuje posiłek, bezresztkowy, bo wszystko inne, pokarmy stałe sprawiały ból. Teraz odpuścił, radzi sobie tabletkami na ból i właśnie niejedzeniem, 4 do 5 dni i przechodzą bóle.

  • Maria Zasada

    Oceniono 1 raz -1

    faktycznie diagnoza to podstawa. Chodziłam z córką na wiele badań: gastroskopia, USG a brzuch bolał i bolał... To była zwykła nietolerancja laktozy. Wystarczy, że połknie Lactaza Prebi (enzym na trawienie laktozy) i po problemie.ten dodatkowo jest z prebiotykiem. słodkawy proszek, który bardzo lubi. Umie połykać kapsułki ale i tak go wysypuje i zjada :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX