TARCZYCA a DIETA. Jakie znaczenie ma odżywianie w profilaktyce i leczeniu schorzeń tego gruczołu?

20.06.2017 11:16
Właściwe odżywianie nie wystarczy, by gruczoł tarczycy pracował prawidłowo, ale prawidłowa dieta może ją wspierać

Właściwe odżywianie nie wystarczy, by gruczoł tarczycy pracował prawidłowo, ale prawidłowa dieta może ją wspierać Istock

Choroby tarczycy leczy specjalista endokrynolog i najczęściej bez klasycznej farmakologii lub innego postępowania (np. operacji) choremu nie można skutecznie pomóc. Dieta jednak zawsze ma znaczenie wspomagające. Co jeść, a czego unikać?
Sprawdź swoją wiedzę o tarczycy
1/11Nadczynność tarczycy objawia się przede wszystkim:
Komentarze (5)
TARCZYCA a DIETA. Jakie znaczenie ma odżywianie w profilaktyce i leczeniu schorzeń tego gruczołu?
Zaloguj się
 • aronia0

  Oceniono 10 razy 2

  Co za bzdury. Takie "ogorkowe" artykuly moga narobic wiele szkody, bo naiwni uwierza. Choroby tarczycy (nadczynnosc i niedoczynnosc) to choroby autoimmunologiczne i bez wsparcia farmakologicznego a czasem i koniecznosci usuniecia traczycy zadna dieta nie pomoze. Sama choruje na nadczynnosc tarczycy (chorba Gravesa-Basedova) i sa okresy remisji, kiedy nie musze brac hormonow oraz okresy zaostrzenia, kiedy musze (+ leki na serce, bo nadczynnosc bardzo oslabia caly organizm, glownie serce). A jednoczesnie bardzo zdrowo sie odzywiam i uprawiam sport (plywanie i rower). Zatem proponuje nie eksperymentowac z wlasnym organizmem stosujac takie a nie inne diety, tylko byc pod opieka endokrynologa i przyjmoowac, kiedy trzea leki.

 • lu

  Oceniono 14 razy 0

  polecam vita24.life/wszystko-o-naturalnym-leczeniu-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto/55

 • lucusia3

  Oceniono 3 razy -3

  Jak przeczytała, że trzeba unikać glutenu, to już mam jasność co do kompetencji osoby piszącej. Może sie nie kompromitujcie zatrudniając stażystów i innym stażystom dając teksty do weryfikacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o zdrowym jedzeniu: