Chcesz być zdrowy? Jedz zupy!

04.09.2017 21:59
Pomidory na ciepło dostarczają więcej dobrze przyswajalnego likopenu niż świeże

Pomidory na ciepło dostarczają więcej dobrze przyswajalnego likopenu niż świeże Kimberly Vardeman, https://www.flickr.com/photos/kimberlykv/, (CC BY 2.0)

Mają więcej zalet niż sądzisz. Odpowiednio przygotowane nie tuczą i obfitują w cenne składniki odżywcze. Poznaj walory najbardziej popularnych zup w Polsce.
Lubisz zupy?
Komentarze (11)
Chcesz być zdrowy? Jedz zupy!
Zaloguj się
 • a_usher

  Oceniono 3 razy 3

  Barszcz czerwony, krupnik, rosół, zupa jarzynowa, zupa pomidorowa, zupa-krem z dyni, zupa cebulowa. Coś pominąłem?

 • pyra011

  Oceniono 1 raz 1

  6 rano. Robię kawę, w tym czasie tez gotuję zupę, zazwyczaj na kilku warzywach, zamrożonym kawałku wcześniej kupionej ryby, tzw. chińska zupka, z makaronem, co ważne musi być odpowiedni, niekoniecznie chiński, nasze cieniutkie tez się nadają, czasem bywają lepsze. Doprawiam delikatnie, by czuć smak warzyw i ryby. Stawia na nogi najlepiej. Polecam.

 • topiramax

  0

  Barszcz taaaak! Ale wyłącznie na Wołowinie z dodatkiem białej kapusty! Pychota.

 • abbc123

  Oceniono 7 razy -3

  Co to za nowa moda na ekologiczne i bio, kolejne tanie hasła, a czytając skład albo kraj pochodzenia można się zdziwić. Nie ma co wariować. A zupy to jest doskonały pomysł jeśli chcemy np przez tydzień trochę zrzucić po wyjeździe. Poza tym w cotygodniowym menu też nie zaszkodziłoby żeby znalazły się zupy, ale bez wkładek typu E, jak kostka rosołowa. Mogą być z mała ilością mięsa jeśli już ktoś uważa, że umrze bez niego. Polacy i tak jedzą go zbyt dużo. A wystarczy na tydzień 490 g mięsa i 150 g wędlin, dobrej jakości. Poza tym samo zdrowsze odżywianie nic nie da bez codziennej porcji ruchu, np trening 45 min do godziny, spacer kolejne minimum 45 min oraz np jazda rowerem.

 • Jan Staszic

  Oceniono 18 razy -14

  Same zupy bez miesa drobiowego i multiwitamin nic nie wniosa do zdrowej diety.
  Zdrowe odzywianie kosztuje 1000PLN miesiecznie na jedna osobe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o zdrowym jedzeniu: