Środki przeczyszczające i diuretyki cię odchudzą: NIE

Shutterstock

Nie idź na to!

Czy stosowanie środków przeczyszczających, aby szybko pozbyć się wszelkich zalegających odpadków i wody oraz sprawić, aby brzuch stał się bardziej płaski może być bezpieczne? Nie ma mowy - odpowiadają eksperci health.com.

"Najpewniej dojdzie do utraty niezbędnych składników odżywczych. Powstaje też ryzyko odwodnienia i  oraz uzależnienia od środków tego typu" - przestrzega Joy Dubost, rzecznik American Dietetic Association. Lepszy pomysł: wprowadzić do diety błonnik oraz płyny i pozwolić, aby organizm oczyścił się mniej gwałtownie, bardziej naturalnie oraz bez siania spustoszenia w organizmie.

Używanie środków moczopędnych także nie jest lepszym pomysłem niż środki przeczyszczające, a wywołana przez ich działanie utrata wagi nie jest stała - wskazuje dr Muth. "Co gorsza, diuretyki zmuszają nerki do pozbycia się dużych ilości wody. Spadek wagi pochodzi właśnie z tej wody, może powodować odwodnienie i zaburzenia elektrolitowe" - tłumaczy.

PYTANIE Kiedy ostatnio byłeś na diecie odchudzającej?

 dawno temu
 właśnie jestem
 nie pamiętam
 nie stosuję diet
 niedawno
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • pierwsze_all

  Oceniono 10 razy 6

  Najprostsza i w dodatku skuteczna metoda bywa określana dwiema literami MJ = mniej jeść. W wersja dla opornych MŻ = mniej żreć. przy utrzymaniu normalnej aktywności, nie ma siły aby nie schudnąć i nie potrzeba żadnych diet-cud.

 • konradmarburg

  Oceniono 10 razy 4

  A to ciekawe, że według was biały chleb zawiera cukry proste, ale już ten z mąki pełnoziarnistej - złożone... A prawda jest jeszcze inna. Pszenica (czy to pełne ziarno czy nie, te pierwsze ma więcej błonnika i stąd jest lepsze przy odchudzaniu) zawiera amylopektynę (typ A), która jest węglowodanem złożonym, natomiast trawi się podobnie jak cukry proste. Bardzo intensywnie pobudza cykl insulinowo-glukozowy. Stąd też wysoki IG chleba (od 75 - pełnoziarnisty do nawet 90 - z białej mąki pszennej).
  Druga sprawa: akurat dla poziomu tkanki tłuszczowej nie ma znaczenia czy zje się pierś z kurczaka z parowaru czy tłustą golonkę (bynajmniej nie w piwie). To już raczej oklepany temat i od dawna powtarzany, więc nie wiem, skąd ta dietetyk się urwała, że opowiada takie dyrdymały...

 • Teresa Resko

  Oceniono 5 razy -3

  Odchudzać się to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ja stosowałam dietę 1000 kalorii, Dukana, Kwaśniewskiego. Efekty na krótko straszne jojo i do tego pojawiły się problemy z nerkami i wyniszczenie organizmu. Teraz wiem, ze sama dieta i do tego nieumiejętna niczego nie załatwi. To musi być cały system oparty na wiedzy. Zapoznajcie sie z ksiazką Odchudzanie z elementamii fizjologii i biochemii, tam pisza jak działa naprawdę nasz organizm obalaja mity na których żerują inni. Od 7 miesięcy odchudzam sie systemem fizjologiczny zgodnie z tą ksiazką. Mam 15 kg mniej bez jojo i czuję sie świetnie. Wyniki wróciły do normy i chce mi sie żyć. Naprawde lepiej wiedzieć co i jak robic bo mozna zrobić sobie krzywdę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX