Sabotażyści odchudzania - dietetyczne błędy utrudniające chudnięcie

Otyłość to choroba. Zabójcza

Otyłość to choroba. Zabójcza Kyle May, https://www.flickr.com/photos/kylemay/, CC BY 2.0

Podziel się

Miałeś schudnąć do wakacji i wszystkich zaszokować, a tymczasem porażka goni porażkę i ważysz jeszcze więcej? Sprawdź, jakie są częste powody braku efektów odchudzania.

Tym razem trzymałeś się ściśle diety. Oceniasz, że tak naprawdę to już prawie nic nie jesz, a zbędne kilogramy jak były, tak są i wszystko wskazuje na to, że nie zamierzają zniknąć. Oszukujesz sam siebie? Niekoniecznie. To się zdarza, bo czasem diabeł tkwi w szczegółach i pozorne drobiazgi to twoi najwięksi wrogowie.

Diety cud to wyjątkowo gruby błąd, ale są też inne.

Czasem problem siedzi w głowie, czasem w lodówce. Przeanalizuj wszystko jeszcze raz. Może 2018 rok będzie już rokiem zupełnie innych postanowień, bo to o schudnięciu straci na aktualności?

Przeczytaj także na ten temat:

To nie moja wina, że tyję i nie mogę schudnąć

Choroby, które prowadzą do otyłości

Komentarze (11)
Sabotażyści odchudzania - dietetyczne błędy utrudniające chudnięcie
Zaloguj się
 • a_imie_moje

  Oceniono 18 razy 6

  Sporo ludzi też tyje, bo je - paradoksalnie - przez długie lata ZA MAŁO. Rozregulowuje się metabolizm, hormony zaczynają wariować i tak dalej.
  Osobiście schudłam ponad 20 kg w ciągu niecałego roku, powolutku, jedzac o wiele, wiele więcej, niż wcześniej... Niewiarygodne, ale prawdziwe...
  Każdy musi się zorientować, co mu szkodzi, i trzeba z tego (jeśli jest taka konieczność) zrezygnować - jakaż to ulga dla przewodu pokarmowego oraz ogólna :-)
  Jesteśmy straszeni rakotwórczym mięsem, trującymi rybami, powodującym tycie tłuszczem, zagrażającymi naszej insulinie węglowodanami...
  Ludzie, nie dajmy się zwariować! To dawka czyni truciznę... a nie produkt sam w sobie.
  Z głową!

 • magwol2

  Oceniono 7 razy 3

  "4 kg w miesiąc od tego poniedziałku, tj. do wagi np. 55 kg. "

  Może warto dobierać mądrzejsze przykłady.
  Ten oznacza utratę prawie 7% masy ciała w miesiąca. I to przez osobę która ma BMI w normie o ile jest przeciętnego wzrostu (przeciętna Polka ma ok 165 cm wzrostu)
  Przy takiej wadze wyjściowej rozsądnym planem byłyby 2 kg w ciągu miesiąca, o ile w ogóle jest to potrzebne

  4 kg w miesiąc to może bezpiecznie zgubić osoba która ma do zgubienia w sumie ze 20 kg nadwagi, i to na początku odchudzania.

 • tyjepl

  Oceniono 2 razy 2

  Umiar i rozsądek przede wszystkim

 • prince76

  Oceniono 7 razy 1

  polecam sklepy Gruba Ryba z odzieżą do 10xl

 • aki3

  0

  Ważę 58 kg i w żaden sposób nie mogłam schudnąć nawet kilograma. Aż zrobiłam krzywą cukrową i insulinową (na własny koszt, bo żaden lekarz rodzinny nie da skierowania na insulinę, gdyż jest to drogie badanie). Cukier wyszedł OK, ale insulina szaleje. Hiperinsulinemia! Stan przedcukrzycowy. Bez lekarza nie obejdzie się.

 • tyjepl

  Oceniono 1 raz -1

  Bo odchudzac trzeba sie z glowa zawsze na tyje.pl znajdziesz info na temat

 • george_costanza

  Oceniono 13 razy -3

  Znowu te bzdury o śniadaniu.

 • plastikpiokio

  Oceniono 26 razy -4

  zanim gruby schudnie to chudego już dawno szlag trafi ---miejcie to na uwadze chudzielce.

 • Teresa Resko

  Oceniono 17 razy -5

  Odchudzać się to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ja stosowałam dietę 1000 kalorii, Dukana, Kwaśniewskiego. Efekty na krótko straszne jojo i do tego pojawiły się problemy z nerkami i wyniszczenie organizmu. Teraz wiem, ze sama dieta i do tego nieumiejętna niczego nie załatwi. To musi być cały system oparty na wiedzy. Zapoznajcie sie z ksiazką Odchudzanie z elementamii fizjologii i biochemii, tam pisza jak działa naprawdę nasz organizm obalaja mity na których żerują inni. W ciągu 7 miesięcy zrzuciłam 15 kg i stabilną wagę trzymam od ponad roku bez jojo i czuję sie świetnie. Wyniki wróciły do normy i chce mi sie żyć. Naprawde lepiej wiedzieć co i jak robic bo mozna zrobić sobie krzywdę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX