6 wrogów cholesterolu - co jeść, by z nim wygrać

Eliza Dolecka
27.03.2017 11:07
A A A
Czasem obfita kolacja wychodzi na zdrowie i pozwala obniżyć poziom cholesterolu

Czasem obfita kolacja wychodzi na zdrowie i pozwala obniżyć poziom cholesterolu (Parker Knight, https://www.flickr.com/photos/rocketboom/, (CC BY 2.0))

Ci zabójcy cholesterolu są skuteczni jak prawdziwe leki. Oczywiście, nie zastąpią statyn, gdy już jesteś poważnie chory, ale mogą cię przed nimi uchronić. Znajdziesz ich w osiedlowym sklepie. Niektóre propozycje trochę zaskakują.
Lista pogromców (8)

PYTANIE Jak często sprawdzasz poziom cholesterolu?

 Przynajmniej raz w roku
 Rzadko
 Nigdy
 Nie wiem
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • aniechtowas

  Oceniono 17 razy 5

  Artykul powielajacy nieprawdziwe informacje, wrecz sfalszowane informacje i nawolujacy . jakzeby inaczej - do wizyty u lekarza i pedzenia do apteki po statyny. Czy w obawie, ze klamstwo i wrecz kryminalne praktyki medyków wkrótce wyjdzie na jaw przed szerokimi rzeszami obywateli tego kraju?

  Ludzie szukaja samodzielnie rzetelnej wiedzy i takowa juz moga znalezc. Szukajcie i WY!!!

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 2

  Mogę napisać: bzdury!, bzdury!, bzdury! a autora bym zwolnił z pracy za robienie niezdrowej sensacji i "wykorzystywanie niezdrowych".

 • Edward Gierek

  Oceniono 2 razy 0

  Polecam diete dr Kwaśniewskiego. Trójglicerydy z 280 spadły mi do 57, w 10dni! Cholesterol też się obniżył z 163 na 150. Jadłem tłuste ryby złowione,, jajka ekologiczne, wątróbki smażone na maśle klarowanym albo smalcu, dużo małkalorycznych warzyw i mało węglowodanów poniżej 100g na dzień. Należy unikać olejów roślinnych.

 • jxman

  Oceniono 2 razy 0

  Wszystko to bujda! Poczytajcie sobie najnowsze badania na temat czosnku. Tak na prawdę to nie ma podłoża naukowego aby stwierdzić ze obniża cholesterol. Tutaj można poczytać więcej:
  www.webmd.com/cholesterol-management/news/20070226/garlic-may-not-lower-cholesterol#1

 • cest.l.a.vie

  Oceniono 1 raz -1

  Uwaga na czosnek wiosną! Przeziebiona córka od 4 dni, zażywała aliofil i domowy syrop z czosnku, miodu i cebuli - w kontakcie z pierwszym silnym wiosennym sloncem, przy braku melaniny po zimie, juz po 20 minutach, dostala szybkiej, silnej reakcji alergicznej na powiekach i pod oczami. Wyglada jak po ugryzieniu owada - wylewy podskorne nawet 1 cm srednicy. Zyrtec, wapno i zeszlo. Normalnie nie ma uczuleń.

 • adam

  Oceniono 1 raz -1

  Wielkie zamieszanie w glowie !
  Wiedza, ze nie wiedza !

 • adam

  Oceniono 1 raz -1

  Wielkie zamieszanie w glowie !
  Wiedza, ze nie wiedza !

 • tygrysio_misio

  Oceniono 8 razy -2

  mój facet były i jego cała rodzina wpierniczają aż za dużo cebuli, czosnków i szczypiorów... no i mój były facet jak zje szczypior to śmierdzi mi z przewodu pokarmowego tak, że zastanawiałam się z której strony jest początek, a z której koniec... po cebuli i czosnku śmierdzi trochę mniej, a raczej nie kocią biegunką a zwykłym smrodem

  no i okazało się, że ma cholesterolowe polipy w woreczku żółciowym... całkiem spore....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX