Dieta trzech minerałów - trzymaj wagę w ryzach

eska
14.07.2016 09:36
A A A
Dieta oparta na jedzeniu, zamiast rezygnacji z niego? Tak, ale to nie jest takie proste

Dieta oparta na jedzeniu, zamiast rezygnacji z niego? Tak, ale to nie jest takie proste (Daniel Morrison, https://www.flickr.com/photos/danielmorrison/, (CC BY 2.0))

Modny błonnik to za mało, by przemiana materii funkcjonowała bez zarzutu. Prawdziwą przyczyną problemów z metabolizmem, a w efekcie i trzymaniem wagi w normie, bywają niedobory składników odżywczych, choćby magnezu, chromu i cynku. Paradoksalnie: często trzeba więcej jeść, by schudnąć. Nie poddawaj się: znajdź przyczynę, a twój układ trawienny będzie pracował jak trzeba.
Trzy ważne minerały i ich źródła (6)

PYTANIE Dbasz o właściwą ilość minerałów i witamin w diecie?

 Tak i dzięki temu dobrze się czuję
 Staram się, ale często brakuje mi czasu
 Nie, więc ratuję się suplementami
 Nie
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • wolf2000

  Oceniono 9 razy 5

  Zamiast opowiadać te niedorzeczne duperele, napiszcie może wprost: większość przypadków tycia w naszym kraju to efekt choroby. Może o niedoczynności tarczycy zazwyczaj w wydaniu autoimmunologicznym zwanej jako choroba Hashimoto. W takim wypadku może si ę odchudzać ile tylko się chce, efekt będzie odwrotny z powodu drastycznego obniżenia metabolizmu. DO tego z czasem dochodzi senność, kłopoty z cholesterolem. triglicerydami i poziomem cukru. Brzmi znajomo? Jedynie systematyczne przyjmowanie odpowiednich dawek np. Letroxu może przywrócić równowagę w organizmie. Te wszystkie opowieści o cudownych dietach na gazeta.pl to tylko zwykła ściema. Cel jest jeden: wywołać frustrację i docelowo zwiększyć klikalność.

 • fasola234

  Oceniono 6 razy 2

  Mądry artykuł - nie obiecuje kolejnej diety cud!

 • vejer

  Oceniono 3 razy 1

  Spróbujcie zrobić sobie badanie DNA, aby zidentyfikować swój profil genetyczny. Badane są geny odpowiedzialne za metabolizm, szczególnie tłuszczów i węglowodanów. Drogie, ale warto. Na podstawie wyniku można odpowiednio zmodyfikować swoje odżywianie tak, aby nie tyć. Nie jest to jakaś drakońska dieta, jak inne, można jeść wszystko, tylko w odpowiednich proporcjach. Potocznie mówi się "genodieta". Testy DNA oferuje w Polsce kilka firm, np. genosfera.pl i inne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX