Wady i zalety diety Omega

Shutterstock

Pozornie wszystko wygląda znakomicie, a jednak ta dieta ma swoje wady. Zwłaszcza dla tych, którzy żyją w ciągłym pośpiechu.

Zalety:

1. Każdego dnia masz całkiem sporo do zjedzenia, więc jesteś syty. Niech głodują zwolennicy innych diet!

2. Posługując się tabelą z jednostkami, nie powinieneś mieć problemu z przestrzeganiem zasad diety.

3. Nie liczysz kalorii, bo nie musisz.

4. Dieta jest na tyle urozmaicona, że w ramach niemal każdej jednostki wybierasz to, co lubisz.

5. Poza jednostkami są produkty, które można jeść bez ograniczeń i poprawiać nimi smak wybranych potraw. Dozwolone przyprawy i zioła (świeże oraz suszone): chili, czosnek, imbir, natka pietruszki, bazylia, kolendra, szczypiorek, czarny pieprz, naturalny przecier pomidorowy, octy winne, świeży sok z cytryny.

6. Jeśli czujesz głód lub po prostu chcesz coś przekąsić, zawsze, niezależnie od jednostek, możesz zjeść sałatkę z zielonych lub czerwonolistnych sałat, ogórka, cebuli, selera, kalafiora, grzybów, rzeżuchy. Dozwolone też są owoce cytrusowe.

7. Poza wymienionym wcześniej znakomitym wpływem na zdrowie podobno ta dieta ma też znaczenie profilaktyczne w nowotworach jelit, osteoporozie, nadciśnieniu, udarze i cukrzycy.

8. Chudniesz naprawdę i nie boisz się jo-jo.

Wady:

1. Dwanaście grup produktów! To wszystko trzeba kupić, przygotować i w końcu pamiętać, by zjeść w kilku posiłkach. Kto ma na to czas? Niewielu, niestety.

2. Jak to bywa z dietami serio, nie cud. Utrata wagi nie jest szybka. Jeśli masz sporą nadwagę, można stracić cierpliwość przed osiągnięciem upragnionego celu.

3. Niby są odstępstwa na drugim etapie, ale niestety dzień, gdy można jeść wszystko bez ograniczeń nie nadchodzi. To ten rodzaj prawdy, który często nie odpowiada osobom z nadwagą.

PYTANIE Lekarze zalecają jedzenie ryb kilka razy w tygodniu. Przestrzegasz tej zasady?

 Tak, lubię ryby
 Tak, chociaż niechętnie. Dbam jednak o zdrowie
 Nie, bo brakuje czasu
 Nie lubię ryb
 Nie, bo mi ryby szkodzą
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • deejay444

  Oceniono 12 razy 8

  3,5 kg w 14 dni to nie jest rewelacyjny efekt?!!! Pogięło was?!!!

 • saj-gon-ki

  Oceniono 4 razy 4

  policzyłem do 12 i schudłem, to działa!
  :)

 • tro.skliwa

  0

  Ponad 1 kg na tydzień to niezły wynik. I bezpieczny. Ciekawa jestem tej diety, czy rzeczywiście jest zdrowa, czy tylko taka się wydaje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX