Białe przeciw infekcjom, zielone dla wątroby, żółte, gdy chcesz poprawić wygląd skóry... Owoce i warzywa: kolor ma znaczenie

20.07.2016 09:22
Umiar i różnorodność to najprostszy przepis na zdrową dietę

Umiar i różnorodność to najprostszy przepis na zdrową dietę momo, https://www.flickr.com/photos/kudumomo/, (CC BY 2.0)

Na podstawie koloru można poznać wiele zalet owoców i warzyw. Zawarte w nich barwniki mają nie tylko cieszyć oczy. Spełniają określone funkcje w naszym organizmie.
Lekarze i dietetycy podzielili warzywa i owoce na pięć podstawowych grup kolorystycznych. Każda odznacza się szczególnymi właściwościami dla zdrowia. Pamiętaj, że paleta barw jest znacznie szersza, a kwalifikacja niektórych roślin dość umowna. Wybitny znawca kolorów na pewno podważyłby zaliczenie buraka do warzyw czerwonych, a kalarepy do białych. Nie do końca jednak chodzi o barwę. Liczy się zdrowie. Pamiętaj, że najlepsze efekty dla zdrowia zapewnia różnorodność. Tęcza na talerzu to jest to!
Kupując owoce stawiasz na sezonowość, bo takie są najzdrowsze?
Komentarze (4)
Białe przeciw infekcjom, zielone dla wątroby, żółte, gdy chcesz poprawić wygląd skóry... Owoce i warzywa: kolor ma znaczenie
Zaloguj się
 • raz_albo_dwa

  Oceniono 5 razy 5

  W rzodkiewce jest likopen?A kto go tam umieścił?

 • zberten

  Oceniono 7 razy 5

  Kolejne pseudonaukowe brednie

 • Teresa Resko

  Oceniono 4 razy 4

  Najlepsze to takie nasze lokalne produkty są dla nas najodpowiedniejsze. Ja je uwielbiam, są naprawdę zdrowe i świetnie wspomagają odchudzanie. Przeczytajcie sobie książkę odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii, warto, oj warto sama najlepiej wiem po sobie..

 • david321

  Oceniono 7 razy 3

  A brązowe dla lepszego srania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o zdrowym jedzeniu: