Ziemniak nie tuczy. Burak nie leczy raka. Seler uspokaja. Jesienne warzywa i ich tajemnice

03.09.2017 17:14
Smaki jesieni

Smaki jesieni Shutterstock

Jedz warzywa, będziesz zdrowszy. A dlaczego konkretnie? Które warto bardziej, a które trochę mniej? Czy smaczniejsze są lepsze, czy wręcz przeciwnie?
Zmotywowany do odchudzania? To za mało! Co wiesz o nadwadze i otyłości? Trudny quiz
1/10Efekt jo-jo to:
Komentarze (7)
Ziemniak nie tuczy. Burak nie leczy raka. Seler uspokaja. Jesienne warzywa i ich tajemnice
Zaloguj się
 • kreesdebarg

  Oceniono 3 razy 3

  owszem jeden ziemniak nie tuczy , ale kilogram na talerzu już tak

 • baba788

  Oceniono 4 razy 2

  piszac o ziemniaku, byloby fair wspomniec o slodkim ziemniaku ktory jest o wiele bardziej zdrowy, kiedys znalazlam bardzo konkretne porownania - potatoes - yams - sweet potatoes - rice i ziemniak wypadl najgorzej, to bylo w "Science" o ile dobrze pamietam. Ziemniak ma wiecej cukrow i wcale nie jest az tak zdrowy. Chociaz na pewno potrafi uratowac ludzi w czasach wielkiego glodu, bo potrafi byc podstawowym i niemal jedynym zrodlem pozywienia. Problem pojawia sie wtedy gdy sa wybory. Avocado to inna bajka, ma tuziny mineralow i porownywanie go do ziemniaka pod wzgledem kalorycznym to nieporozumienie

 • maratsafin1

  0

  Wielu dietetyków nie zgadza się z opinią o szkodliwości połączenia pomidora i sera białego(wapń). Podstawą tego jest brak artykułów medycznych, doświadczeń itp. potwierdzających powstawanie tych "kryształków"

 • baramboo

  Oceniono 2 razy 0

  Powinniście wspomnieć o szkodliwości zielonych pomidorów. Zawierają one trujący alkaloid tomatynę, która ulega rozkładowi podczas dojrzewania. Tomatyna nie zabije w małych ilościach obecnych w tych warzywach, ale lepiej unikać sałatek z zielonych pomidorów. Zwłaszcza nie powinny ich jeść dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o zdrowym jedzeniu: