6 badań lekarskich, których nienawidzimy, ale mogą uratować nam życie

13.07.2017 21:00
Badanie proktologiczne jest potrzebne nie tylko mężczyznom

Badanie proktologiczne jest potrzebne nie tylko mężczyznom Shutterstock

Zawstydzają, powodują dyskomfort, wymagają starannego przygotowania. Na myśl o nich wielu osobom cierpnie skóra. Wstyd się nie badać!
Na te choroby cierpią miliony Polaków, a wciąż za mało o nich wiemy. Banalny quiz? Przeciętny wynik w redakcji to tylko 7/10. Pójdzie ci lepiej?
1/10Co roku najwięcej Polaków umiera z powodu:
Komentarze (4)
6 badań lekarskich, których nienawidzimy, ale mogą uratować nam życie
Zaloguj się
  • drendriu

    Oceniono 11 razy 7

    Szanowna Redakcjo! Taki artykul, opatrzony jeszcze bardzo nietrafionymi zdjeciami, nie sluzy Pacjentom! Sposob przedstawiania "nieprzyjemnych badan" przez Gazete nie przyczynia sie do zwiekszenia profilaktyki zdrowotnej wsrod np. mezczyzn. Gwoli wyjasnienia - w przypadku urologii wlasnie - badanie urologiczne (a wlasciwie jego czesc, czyli badanie per rectum, opatrzone przez Was wymownym i szkodliwym zdjeciem) wlasciwie przeprowadzone NIE BOLI, a jest grupa mezczyzn, ktorym badanie to sie... podoba. Profilaktyka zdrowotna, szczegolnie u mezczyzn, wymaga bardzo wysublimowanego i profesjonalnego podejscia. Wrzucanie "glupich" fotek (abstrahujac od tego, ze ta Pani na zdjeciu wyglada jakby pokazywala srodkowy palec, a nim sie raczej prostaty nie bada; do tego ostatniego sluzy "index", a nie "digitus tertius") nie spowoduje, ze mezczyzni chetniej zaczna sie badac. A dodam tylko, ze o ile Kobiety w PL juz dogonily w profilaktyce Kobiety Zachodu, to mezczyzni w Polsce, w porownaniu z kolegami z panstw zachodnich, maja w temacie profilaktyki zdrowotnej jeszcze duuuuzo do nadrobienia. Prosze Was zatem, nie utrudniajcie tego. Wierze w Wasze dobre intencje, ale forma, wierzcie mi, jest bardzo nietrafiona...
    WalczacyOZdrowieMezczyzn

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o badaniach: