Kleszcze atakują, a na boreliozę nie ma szczepionki

Zdjęcie numer 2 w galerii - Kleszcze atakują, a na boreliozę nie ma szczepionki
Krwawe życie kleszcza
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Kleszcze atakują, a na boreliozę nie ma szczepionki
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Kleszcze atakują, a na boreliozę nie ma szczepionki
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • paticzak

  Oceniono 12 razy 8

  Borelioza jest chorobą o bardzo niespecyficznych objawach i traktowaną po macoszemu przez lekarzy. W przypadku wykrycia stosuje się krótkotrwałą antybiotykoterapię i pacjenta traktuje jak wyleczonego a kolejne zaburzenia traktuje się w oderwaniu od choroby i leczy objawowo (leczy?).
  Lekarze standardowo zlecają najprostszy test (met.Elisa) którego skuteczność nie przekracza 50% (vide: "Pokonać boreliozę" autor: Buhner). Lepiej wykonać test WesterBlot (koszt kilkaset zł których NFZ nie zrefunduje) - a nawet ten test nie daje pewności. Gros osób leczy się objawowo (choroby neurologiczne, reumatoidalne, psychologiczne i inne niespecyficzne objawy) a nie ma świadomości boreliozy. Na obszarach endemicznych nawet kilkadziesiąt procent osób ma boreliozę. Statystyki chorych w naszym kraju są niedoszacowane o kilka rzędów wielkości. Wyleczenie antybiotykoterapią jest możliwe we wczesnej fazie od zarażenia. Po latach niestety konieczne jest długotrwałe leczenie. Jeśli ktoś chciałby wiedzieć więcej polecam stronę stowarzyszenia chorych na boreliozę (borelioza.org) proponuję też poczytać o sposobach leczenia zgodnych z ILADS (ignorowane przez naszych lekarzy). Łączenie ziół i długotrwałej antybiotykoterapii ma szansę przynieść rezultaty. Jeśli masz niespecyficzne objawy i chodzisz od lekarza do lekarza poczytaj o boreliozie - niestety nie możesz liczyć na większość lekarzy (choć są wyjątki).

 • rinca

  Oceniono 5 razy 5

  Najlepiej kupić Mustico tick-off na kleszcze. to spray który w sekundzie zabija/zamrażą kleszcza i można go spokojnie wyciągnąć już martwego pincetką. Metoda jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Spray można stosować u ludzi i zwierząt

 • rozterka47

  Oceniono 4 razy 4

  dodatkowy problem w tym ,że aktualnie nie tylko kleszcze roznoszą boreliozę i nie tylko wiosną jest zagrożenie

 • ploughbeam

  Oceniono 5 razy 3

  Obrzeżek gołębień (Jest kleszczem) też może zarażać boreliozą. To informacja dla "miłośników" gołębi...

 • kruk1210

  Oceniono 6 razy 2

  Dziękuję za obszerny i treściwy artykuł.

  Chętnie przeczytałbym informacje na jeden temat: jak zwalczać kleszcze globalnie? Czy można stosować w lasach jakieś opryski? Czy można skutecznie niszczyć zarodniki kleszczy? Czy można stosować w lasach jakieś pułapki na kleszcze? Czy można zwiększyć populację naturalnych wrogów kleszczy?

 • ania.mala256

  Oceniono 1 raz 1

  Nikomu nie życzę boreliozy, to okropna choroba jak i cała sprawa z kleszczami. :< ja teraz robie wszystko aby pozbyć sie kleszczy jak ktos u mnie w rodzinie złapie jakiegoś. Najlpiej spryskać się przed wyjsciem z domu a jak juz złapiemy kleszcza to usunąć go. Możecie spróbować takim prostym urządzeniem kick the tick :)

 • ala_kier

  Oceniono 3 razy -1

  Trzeba i można się zabezpieczyć - sporo znajomych łyka pastylki uwemba, które wzmacniają odporność na te wirusy.

 • Zuzia Piszczek

  Oceniono 1 raz -1

  Ja się jednak przekonałam do czegoś bardziej chemicznego, ale za to skutecznego i kolejną buteleczkę zakupiłam środka Mugga w militaria

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX