"Dla mężczyzny seks oralny bywa istotą związku" - przekonuje seksuolog. Ale jak ją namówić, gdy zdecydowanie odmawia?

27.02.2017 13:58
'Ona nie chce robić mi loda, chociaż sama pozwala się pieścić oralnie. Nawet to lubi. To ma być to wasze równouprawnienie? Mówi, że mężczyźni nie szanują kobiet, które to robią. Skąd wzięła ten pomysł? Jak ją namówić?' - pyta czytelnik. Odpowiada dr Monika Łukasiewicz seksuolog i ginekolog.

Syndrom Madonny i ladacznicy to częsta przyczyna natury psychologicznej oporu przed seksem oralnym. Madonna to ta kobieta w domu, która wychowuje dzieci, jest grzeczna, zasługuje na szacunek i tak dalej. Natomiast ladacznica to najczęściej w cudzysłowie 'prostytutka', ktoś, kto dopuszcza się tych 'złych' praktyk seksualnych. Przeszkody mogą też być natury fizjologicznej. Czasami się zdarza, że kobieta nie lubi zapachu penisa. Łatwiej się przełamać, robiąc 'to' pod prysznicem.

Film pornograficzny, gra seksualna w pana i niewolnicę - jest wiele sposobów, by otworzyć się na fellatio. Znaczenie ma też technika. W najnowszym Dobrym Seksie szczegóły przybliża dr Łukasiewicz, ale zachęca też do lektury książki Lou Paget 'Wspaniała kochanka'.

Dlaczego warto to w ogóle robić? Uważam, że dla większości mężczyzn seks oralny jest bardzo ważny, jest istotą ich w ogóle związku, bo mężczyźni czują się wtedy bardziej akceptowani - zapewnia ekspertka.

'Dobry seks' to cykl, w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.
Komentarze (108)
Zaloguj się
 • kloceklego

  Oceniono 176 razy 130

  "Ale jak ją namówić, gdy zdecydowanie odmawia?"

  jezó, znaleźć se inną

 • eti.gda

  Oceniono 127 razy 95

  "Synek pyta mamy:
  - Mamusiu, skąd się biorą dzieci?
  - Widzisz, synku, to jest tak: kiedy tatuś i mamusia spią razem w łóżku, tatuś składa u mamusi takie nasionka, z których w brzuszku u mamusi rośnie dziecko. Ty też tak wyrosłeś.
  - Aha, to znaczy, że ty musisz te nasionka połknąć?
  - Nie, tylko wtedy, kiedy chcę nowe buty"

 • osyjan

  Oceniono 102 razy 62

  "Uważam, że dla większości mężczyzn seks oralny jest bardzo ważny, jest istotą ich w ogóle związku, bo mężczyźni czują się wtedy bardziej akceptowani - zapewnia ekspertka."
  Rzadko komentuję teksty gazetowe ale tym razem nie zdzierżyłem. "Ekspertka" sprowadza męską osobowość i jego uczestnictwo w związku do lizania mu penisa. Liżesz czuje się ważny. Nie liżesz kobieto mężczyzna jest niedowartościowany. Co za pinda ekspercka mogła wymyślić takie bzdety???

 • qeton

  Oceniono 68 razy 60

  Bo w prawdziwym, równouprawnionym związku, kobieta nie tylko daje, ale i bierze.

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 52 razy 42

  Moim skromnym zdaniem to akurat nie potrzeba żadnego związku do dobrego seksu oralnego.

 • busqueros

  Oceniono 54 razy 42

  "Dla mężczyzny seks oralny bywa istotą związku" - przekonuje seksuolog. Ale jak ją namówić, gdy zdecydowanie odmawia?

  Hm, gdy seksuolog odmawia, to trudno - trzeba wyjść z gabinetu...

 • junk92508

  Oceniono 113 razy 39

  No zobacz a ja nie lubię jak mi robi loda - to takie tam licealne myzianie.

  Żaden lód nie dorówna rytmicznie zaciskającym się mieśniom Kegla.

 • 92ilme

  Oceniono 40 razy 36

  A gdzie wywiad z mistrzem falatio, gnomem z Zoliborza?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX