Seks bez zobowiązań emerytów? A dlaczego nie? [Dobry Seks]

Dobry seks
06.09.2016 00:23
Krzysztof, 66 lat: Jestem sam. Nie jestem martwy. Mam swoje potrzeby, ale nie interesują mnie prostytutki. [LIST]

Wierzysz, że osoby starsze łączą się w pary przede wszystkim po to, żeby uciec przed samotnością, a 'te sprawy' już ich nie interesują? Seksuolog Izabela Jąderek przekonuje, że to duże uproszczenie. List naszego czytelnika określa nie tylko jako bardzo smutny z jego punktu widzenia. Przede wszystkim odzwierciedla on postawę społeczeństwa wobec osób już 50+, którym odbiera się prawo do cieszenia seksem.

W najnowszym odcinku Dobrego Seksu specjalistka wraz z Agnieszką Wirtwein rozmawiają o tym, jak podrywać w pewnym wieku, by nie narazić się na śmieszność. O tym, jak trudno jest wchodzić w bliskie relacje fizyczne po długiej przerwie i jak to robić, żeby nie ponosić przykrych konsekwencji. Fakt, emeryci nie zostają już rodzicami, ale przygodny seks niesie za sobą także inne zagrożenia.

'Dobry seks' to cykl, w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.
Komentarze (59)
Zaloguj się
 • gangut

  Oceniono 126 razy 86

  Jeśli pana Krzysztofa, lat 66, interesuje tylko seks bez zobowiązań, to tłumaczy, dlaczego jest sam :-)

 • Maria Koperska

  Oceniono 53 razy 45

  Nikt temu panu prawa do seksu nie odbiera.Tylko,że ten pan chce mieć przyjemność bez ponoszenia kosztów.To jak to tak,coś wziąć,za darmo i "do widzenia"?A kobiety mają mu służyć do przyjemności? To tak nie działa.Niech sobie kupi lalkę,ta się nie sprzeciwi,będzie zawsze dostępna i nic nie powie jak facio ją rzuci.To jest nieludzkie traktowanie kobiety,jak rzeczy,tylko do seksu.To od takich układów są prostytutki,ale pewnie pana na nie nie stać i dlatego szuka za darmo.Niech szuka,może znajdzie.Tylko w takim układzie niech się nie zdziwi,że też może zostać potraktowany instrumentalnie.

 • wesslingharald

  Oceniono 69 razy 39

  Znam faceta kolo 65, ale jeszcze nie emeryta. Ma bardzo udane życie towarzyskie, kobiety się do niego kleją, nawet te młodsze, gość typu Grek Zorba, wciąż aktywny, choć mówiący otwarcie o pewnych ograniczeniach powodowanych wiekiem. Autor listu do redakcji (jeżeli taki w ogóle był) to marudny dziadzio, który nie może sobie popyrkac, bo mu internet przeszkadza, a w każdym razie nie pomaga. Nonsens, dziadziu, całe życie byłeś nieśmiały, albo świętoszkowaty, zbyt wybredny, albo nieudacznik i teraz to się nie zmieni, żaden internet ci nie pomoże. Ludzie pewni siebie, otwarci, z koniecznym dystansem, życzliwi pozostają takimi na starość i raczej nie mają problemu by znaleźć sobie partnera/partnerkę.

 • gpk58

  Oceniono 65 razy 31

  Chopie kup se lale i pakuj do oporu !!!! Co za prymityw, po co ten artykuł ?!!

 • jeremiah833

  Oceniono 29 razy 29

  nie dziwie się chłopinie, chciałby sobie ulżyć - ale na panienki emerytury nie starcza, babcie w swoim wieku może i by znalazł ale on chciałby młodszą i ładną - ale go nie stać....I zonk. A pewnie przywykł do spokoju w domu i jakaś obca co go może zacząć ustawiać wcale mu się nie marzy...Pozostaje gumowa lalka.
  Sąsiad owdowiam w wieku 76 lat i jakoś niedługo potem zaczęła go nawiedzać jakaś koleżanka z dawnych lat - bardzo obrotna, po miesiącu już bywała dzień w dzień , a to pierogi nosiła, a to pranie zrobiła - potem zaczęła namawiać go na ślub - wygadała się, że swoje mieszkanie zostawi córce a u niego zmieści się i ona i jej syn..... Sąsiad wyprosił koleżankę i już żadnej "koleżanki" przez próg nie wpuszcza.

 • dante_waw

  Oceniono 27 razy 23

  "Mam 66 lat. Nie jestem martwy. Chcę seksu bez zobowiązań, ale nie z prostytutką"

  Renia Grabska albo koza.... po okresie studiow nie ma juz seksu bez zobowiazan.... no chyba ze z prostytutka.... a jak sie nie jest w stanie sprostac zobowiazaniom, nalezy wszystko rzucic kupic bilet do jakiegos egzotycznego miejsca i palic narkotyki do konca zycia....

 • coelka

  Oceniono 20 razy 16

  Seks bez zobowiań to włąsnie z prostytutka, niektórzy jednak lubia byc z kims bo sie kogos lubi a to wywołuje zobowiazania wobec drugiej osoby, jak chcesz bez zobowiazań to do burdelu i nie narzekaj pan.

 • 227rom

  Oceniono 12 razy 12

  A ja mając dwadzieścia kilka lat chciałbym być emerytem żeby mieć więcej czasu na życie towarzyskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX