Mam 170 cm i 88 kg wagi. Naprawdę mężczyzn to brzydzi? [LIST]

Dobry seks
21.06.2016 00:35
Jestem ładna, ale za gruba. Nie mogę schudnąć. Czy to już oznacza, że nie mogę się podobać? - pyta nasza Czytelniczka, a seksuolog Izabela Jąderek w programie 'Dobry Seks' próbuje wyjaśnić, skąd się bierze kanon piękna i dlaczego co za dużo, to już nie kręci.

To nieprawda, że dla każdego mężczyzny atrakcyjne są kobiety o sylwetce modelki, a ci, którzy preferują puszyste, muszą być zaburzeni. Na pewno niepokojące jest, gdy partner robi wszystko, aby partnerka była otyła. Tzw. wypasacze marzą o w pełni uzależnionych kobietach, o wadze 200 kg i więcej...

Większość panów pragnie jednak kobiety ani za chudej, ani zbyt okrągłej, bo to świadczy o dobrym zdrowiu, formie, kondycji i płodności. Co, jeśli sylwetka z czasem się zmienia? 'Ona o siebie już nie dba', 'Usidliła mnie i teraz się nie stara' - czy takie myślenie jest częste i słuszne?

W programie także o tym, jak nawyki żywieniowe wpływają na jakość seksu.

'Dobry seks' to cykl, w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.
Komentarze (246)
Zaloguj się
 • revolver83

  Oceniono 263 razy 203

  Kobieca prasa:

  Facet wygląda źle - "Zapuszczony Janusz, fan grilla, disco polo i w ogóle-jak-to-mu-dużo-brakuje-do-prawdziwego-mężczyzny."

  Kobieta wygląda źle - "Prawdziwe kobiety mają krągłości, a poza tym, to nie jej wina i w ogóle, to jak śmiecie ją krytykować?!"

 • xsawer

  Oceniono 178 razy 134

  "Naprawdę mężczyzn to brzydzi?"
  -Męża, brata, trenera oszukasz, ale leginsów nie.

 • tomasz_arch

  Oceniono 175 razy 107

  Niech Czytelniczka porówna się z kobietą bez nadwagi i zada sobie parę pytań:
  - czy zwisający brzuch, często pomarszczony, wygląda ładnie?
  - a wylewające się z przyciasnych spodni boki?
  - masywne nogi, grube galaretowate ręce, parówkowate palce - zgrabne, prawda?
  - pośladki bez kształtu czy ładnie zaokrąglone?
  - a co z rysami twarzy? czy nie przypadkiem wiele osób otyłych wydaje się podobnymi?
  - co z partnerem w łóżku? poradzi sobie, wejdzie wszędzie, wyjdzie? taki jeździec może być problematyczny, ale face sitting... trauma
  - jak porusza się osoba otyła, jak chodzi? idzie lekko, powabnie czy raczej kolebie się na boki?

  Nie chcę hejtować, starałem się w miarę obiektywnie wypisać parę różnic - nie wiem, może dla kogoś to nie wady, ale zalety bycia otyłym - nie mnie oceniać. Myślę jednak, że dla wielu mężczyzn, kobieta jest istotą delikatną (nie znaczy słabą), powabną, iskierką unoszącą się nad ziemią, kimś kim się możemy zaopiekować. Duża kobieta, tzn. za-duża, sprawia wrażenie dominującej, uosabiającej wiele cech męskich.

 • my_kroolik

  Oceniono 137 razy 91

  No dobra, a ciebie kręci zapuszczony facio, z brzuchem piwnym, włosami ścinanymi rok temu i brodą z resztkami wczorajszej jajecznicy? Daj spokój z opinią, że nie możesz schudnąć. Zrób badania i jeśli nie jesteś w 2% osób otyłych z powodu choroby, to po prostu ściemniasz. Otyłość, to przede wszystkim złe nawyki żywieniowe i zwykłe zaniedbanie. Wiem co mówię, bo od dzieciństwa miałem inklinacje do tycia. Obecnie moi koledzy wyglądają jak opisani na wstępie, a ja ważę tyle samo, co 20 lat temu, ale zaprawdę nie przychodzi mi to bez wysiłku.

 • tomtg123

  Oceniono 93 razy 81

  O rany..."Dlaczego wam się nie podoba otyłość".

  Droga Pani, jest Pani nieatrakcyjna dla wielu mężczyzn dlatego, że otyłość jest nieatrakcyjna dla wielu mężczyzn.
  Jest wiele cech które generalnie zmniejszają atrakcyjność i otyłość jest jedną z tych cech.
  Nic nie poradzę.

  Pytanie "dlaczego wam się nie podoba otyłość" jest równie daremne i bezcelowe, jak pytanie człowieka który nie lubi gulaszu, dlaczego go nie lubi.
  Albo dlaczego lubi kolor np zielony, a beżowy mniej.
  Otóż dlatego nie lubi, że "ma w czym innym upodobanie". Taki ma smak estetyczny, gust. I raczej nie zmieni się tego pod wpływem namów i perswazji. De gustibus non est disputandum.

  Ale dobra wiadomość jest taka : podobno są mężczyźni, którzy gustują w otyłych kobietach.
  Mniejszość, ale są. Może Pani na takiego trafi, czego z serca życzę.

  Druga dobra wiadomość jest taka : zdarza się czasem, że otyła osoba schudnie. Wtedy zacznie się Pani podobać tej większości, ale z kolei ta mniejszość, której się Pani podoba teraz, będzie na Panią patrzyć z pewną niechęcią - jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

  Trzecia dobra wiadomość jest taka : tak generalnie, to nikt jeszcze nie umarł od tego, że nie jest wymarzonym obiektem seksualnym dla przeciętnego osobnika w populacji homo-sapiens. Wcale nie musi się Pani podobać wszystkim, tak sądzę.

  Uszyska do góry, alleluja i do przodu droga Pani.
  Powodzenia

 • abigorre666

  Oceniono 93 razy 67

  Nie - nie brzydzi, to za duzo powiedziane stanowczo. Po prostu nie pociaga seksualnie i tyle w temacie. I zeby nie było ze faceci lubia szkielety- anorektyczki tez nikogo nie rajcuja. Przy wzroscie 170 cm waga wskazana byłby przedzial 60-65 kg max 70 kg.Pisze o dojrzałych kobietach a nie siuśmajtkach 17-18 letnich głodzacych sie zeby wazyc 50 kg przy takim wzroscie.

 • wj_2000

  Oceniono 75 razy 61

  Ewolucja ukształtowala tak nasze gusty, że podobają nam się partnerzy ROKUJCY szanse, ze są zdrowi cielesnie, mają zdrowy charakter i przyczynią się walnie do odchowania wspólnego potomstwa.
  Takie zasady funkcjonowania naszego mózgu działają także wtedy, gdy de facto nawet nie mamy zamiaru miec dzieci!!!!
  Otyłość sugeruje albo problemy ze zdrowiem (a także z klopotami z ewentualnym porodem), albo z charakterem prowadzacym do bezrozumnego lakomstwa. Sugeruje naszemu mózgowi całkowicie podświadomie. I obiekt nam się nie podoba! Kropka!

 • ate7ier

  Oceniono 64 razy 42

  Może jakaś dieta + sport a nie użalanie się na łamach gazeta.pl?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX