Nieprawda, że kobieta może zawsze. Wstydliwy problem, który czasem prowadzi do rezygnacji z seksu

Dobry seks
09.02.2016 11:50
Bardzo ci zależy na nowym partnerze, a gdy znajdujecie się już w sytuacji intymnej, twoje ciało tego nie okazuje? Upośledzenie produkcji śluzu może mieć wiele przyczyn, ale rozwiązanie jest banalnie proste - przekonuje seksuolog Izabela Jąderek

Suchość pochwy kojarzymy przede wszystkim z problemami kobiet bardzo dojrzałych, co najmniej w okresie menopauzy. Tymczasem: zdarza się w każdym wieku, a jej przyczyny można podzielić na dwie grupy: natury zdrowotnej, bądź psychologicznej.

Wśród chorób, które sprzyjają nadmiernemu wysuszeniu ścianek pochwy, znajduje się choćby powszechna cukrzyca czy stany zapalne. Kobieta nie musi być jednak chora, by nawilżenie okazało się niewystarczające. Dzieje się tak choćby tuż przed miesiączką czy w wyniku silnego stresu.

Skutek zawsze ten sam: dyskomfort podczas próby zbliżenia, a nawet silny ból, pieczenie, itd. Wiele kobiet, zamiast z problemem walczyć, zaczyna unikać seksu.

W najnowszym odcinku 'Dobrego Seksu' seksuolog Izabela Jąderek wyjaśnia, skąd się bierze suchość pochwy, kiedy konieczna jest wizyta u lekarza, a także jak doraźnie pozbyć się dolegliwości. Tłumaczy także, jak działają lubrykanty i dlaczego mogą okazać się ciekawym sposobem na urozmaicenie seksu, a nie tylko ewentualnym lekiem na suchość.

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 85 razy 79

  Nie posmarujesz, nie pojedziesz ;)

 • zomzom

  Oceniono 75 razy 73

  Ogólnie większość problemów z seksem bierze się z umysłowego gó...arstwa i braku otwartości. W skrócie: wystawiać dupy sie nie wstydzi, a porozmawiać się wstydzi. Jak się zaczyna unikac seksu (choćby z poważnych powodów) nie informując partnera co i jak logiczne, że w ten sposób wszystko się psuje a problemy nawarstwiają, wpada się w błędne koło itd.

 • kontest_two

  Oceniono 57 razy 21

  Pytanie do gw, zwolenniczki parytetów: dlaczego pani Izabeli Jąderek nie wspiera seksuolog, pan Jan Jajniczek?

 • nessuno

  Oceniono 59 razy 17

  Jeśli kobieta jest sucha, to jaki problem posłużyć się wpierw językiem? Umiejętnie oczywiście. To działa.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 28 razy 16

  Widać niektóre kobiety są oschłe wręcz dosłownie. :P

 • lukamipisze

  Oceniono 15 razy 9

  ale w czym problem?
  przeciez istnieja rozne lubrykanty.

 • pankasztelan

  Oceniono 11 razy 5

  Izabela Jąderek, idealne nazwisko dla seksuolog :)

 • lese_majeste

  Oceniono 2 razy 2

  stara prawda, kto smaruje ten jedzie i naprawdę żadnych porad specjalistów tu nie trzeba

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX