Wszystko przez testosteron? Gdy więcej mężczyzny w kobiecie, rośnie jej apetyt na seks

Dobry seks
05.10.2015 11:49
'Mogłaby zabić'. 'Uśmiecha się i ma blask w oku'. 'Tylko udaje dni płodne: pomalowała się'. Warszawiacy w naszej sondzie przekonują, że na podstawie zachowania doskonale potrafią ocenić czy kobieta ma owulację, czy też dopadł ją PMS. Skąd zatem niechciane ciąże?

Kobiece libido to mechanizm zdecydowanie zbyt skomplikowany, by dało się go przeanalizować wyłącznie za pomocą poziomu hormonów - przekonuje dr Grzegorz Południewski, ginekolog położnik. W świecie zwierząt jest okres rui i tylko jeden cel seksu: przedłużenie gatunku. U człowieka to się wyraźnie rozjechało i rządzi chemia mózgu - dodaje specjalista. Jego zdaniem właśnie ona sprawia, że w nowym związku odpalamy niczym dynamit i libido jest ogromne, a z czasem jednak gaśnie. My się zmieniamy? czasem wystarczy nowy związek, by znów doszło do wybuchu namiętności.

Czyli nie ma związku między seksem, a płodnością kobiety? Oczywiście, że pewien jest. W dni płodne łatwiej i przyjemniej się kochać, bo śluzu jest więcej. Przed samą owulacją następuje spadek hormonów żeńskich, więc relatywnie rośnie poziom męskich. To sprawia, że kobieta, pod wpływem testosteronu, jest bardziej odważna i zdecydowana... Roli hormonów nie warto jednak przeceniać.

Specjalista wyjaśnia także: skąd 'ryczące czterdziestki', skoro poziom hormonów niski, dlaczego tyle ciąż z przypadkowego, jednorazowego 'skoku w bok' (miejska legenda?), a także, jak leczyć PMS wtedy, gdy psuje nie tylko seks, ale odbiera radość życia.

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • malepifko

  Oceniono 86 razy 62

  I vice versa, tzn im więcej kobiety w mężczyźnie, tym więcej kobiecych westchnień do takich piz*usiów. Najlepiej wszystko wydepilowane, manicure, pedicure, fryzurka od stylisty, bródka wymodelowana laserowym philipsem, koczek na głowie, spadnie rurki przypominające damskie leginsy itd. Ostatnio w dziale "technologie" staraliście się udowodnić, że różowy smartfon jest idealnym gadżetem dla faceta, a ci, którzy twierdzą inaczej, to zakompleksiony ciemnogród.

 • welcometopoland

  Oceniono 71 razy 33

  "Kobiece libido to mechanizm zdecydowanie zbyt skomplikowany" ????
  Jaaaasne...jakoś 17-26 lat nie maja oporów przed lodzikiem czy szybkim seksem 3x dziennie

  Libido spada na zawołanie potem - po ślubie, po hipotece i po dzieciach (tzn. gdy już osiągną co chcą) a wtedy z pomocą przychodzi sponsoring :)

 • zigzaur

  Oceniono 21 razy 17

  Akurat silniejszy popęd seksualny kobiety w dni płodne jest zjawiskiem normalnym i logicznym. Tak ma być.

 • Mario Wieczorek

  Oceniono 86 razy 16

  Kobiety to w 98% materialistyczne suki. Demonami seksu są przed ślubem. Dlatego faceci jak chcecie dobrego seksu to nie żeńcie się. Po ślubie tracą zainteresowanie seksem , nastawiają się na wydawanie waszych pieniędzy do czasu , aż nie puszczą was z torbami , a potem ścigają alimentami.

 • pediatra

  Oceniono 7 razy 7

  A mówią, że wielkość nie ma znaczenia.

 • ugrydul

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba po prostu znalezc odpowiednią partnerkę. Wszelkie rady lekarzy, znachorów, cioć radzę spuścić w kiblu. Wiem, sprawdziłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX