Łechtaczka to taki mały guzik? Skąd! Ona ma wąsy i 15 centymetrów!

Dobry seks
16.06.2015 16:21
'Najprzyjemniejsza rzecz, jaką mężczyzna może spotkać na swojej drodze'. 'Fajna jest. Do zabawy'... Tak o łechtaczce w naszej sondzie mówili mężczyźni. To budujące opinie, jednak generalnie o tym niezwykle wrażliwym narządzie wiemy niewiele. Także kobiety.

Przeprowadzone kilka lat temu badania pokazały, że co 10. Europejka nawet nie wie, że ma łechtaczkę. Trudno powiedzieć, ile kobiet ma świadomość, że ten słynny zewnętrzny 'guziczek', czyli trzon łechtaczki, wielkości ok. 2 cm to dosłownie zaledwie wierzchołek góry lodowej. W środku kobiecego ciała znajduje się jeszcze kilkanaście centymetrów łechtaczki. Łechtaczka okrąża narządy płciowe kobiety i rozgałęzia tak, że jej zakończenia nerwowe sięgają pochwy, kości łonowych...

Zobacz trójwymiarowy model łechtaczki. Dowiedz się, jak to możliwe, że ma ona wzwód (wówczas część zewnętrzna może się nawet podwoić) i jest bardziej wrażliwa od penisa. Iza Jąderek, edukatorka i seksuolożka, wyjaśnia także, dlaczego kobiety przed rozpoczęciem aktywnego życia seksualnego powinny oglądać łechtaczkę w lustrze, a także sprawdzić, jaki rodzaj pieszczot najbardziej łechtaczka lubi.

Warto wiedzieć, że łechtaczka jest narządem, którym natura obdarzyła wyłącznie po to, by dawał rozkosz. Tymczasem dziewczynki uczone od małego: 'nie dotykaj', mają opory, by czerpać dzięki niej radość.

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj. W rolę rozjemcy i prowadzącej program 'Dobry Seks' wcieliła się, jak zawsze, Agnieszka Wirtwein.
Więcej o:
Komentarze (107)
Zaloguj się
 • chumski

  Oceniono 463 razy 333

  Oto właśnie skutki naszego analfabetyzmu anatomicznego!!!
  Ja kończąc szkołę podstawową w 1970 r. wiedziałem o ciele ludzkim więcej niż obecnie niejeden nauczyciel anatomii.To wszystko dzięki lekcjom wychowania seksualnego które jest obecnie tępione przez kościół (nie wiadomo dla czego).Wiedza o własnym ciele to nie pornografia!!!!

 • mojpiesija

  Oceniono 249 razy 197

  Łechtaczka z wąsami? Toż to jakiś gender... Sprawie powinien przyjrzeć się episkopat...

 • glinda53

  Oceniono 170 razy 124

  Szkola powinna z tych Pani rad skorzystac ,przeciez mozna to video otworzyc i wazne by ogladali razem chlopcy z dziewczetami,nauczyciel ma rowiazany problem a to sa bardzo wazne sprawy.

 • jxl82

  Oceniono 171 razy 107

  "jaki rodzaj pieszczot najbardziej łechtaczka lubi. " To jak zwykle najlepiej wiedzą księża.

 • antyajpod

  Oceniono 129 razy 87

  a tyle się ojeździłem językiem po różnych łechtaczkach i nigdy nie było tam żadnych wąsów

 • lechujarek

  Oceniono 91 razy 61

  "łechtaczka jest jedynym narządem na ludzkim ciele służącym dostarczaniu przyjemności. Pod tym względem kobiety są ABSOLUTNIE wyjątkowe"
  Nie chcąc psuć wspaniałego samopoczucia pani seksuolog o wyjątkowości kobiet, nie mogę niestety pominąć pytania o to jakim zatem celom służą brodawki sutkowe u absolutnie niewyjątkowych mężczyzn?

 • Oceniono 131 razy 57

  Oczywiście w ramach wolności wyznawania religii (m.in. w Afryce) nikt nie wspomni o tym, że islamiści odcinają ten narząd dziewczynkom, żeby nie miały przyjemności ze seksu, podobnie jak islamiści i żydzi odcinają chłopcom kawałek penisa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX