Kobiecy wytrysk to nie miejska legenda. Może go doświadczać nawet 90% kobiet (+16)

Dobry seks
23.04.2015 14:17
Bywa, że kobiecego ejakulatu jest sporo, ok. pół filiżanki płynu. Wówczas trudno go nie zauważyć: może nawet solidnie zmoczyć prześcieradło. Z drugiej strony: kobiecy wytrysk nie musi przypominać 'fontanny', jak to czasem pokazują filmy pornograficzne.

Bywa, że kobiecego wytrysku nie zauważa mężczyzna, a także kobieta, zwłaszcza zablokowana na własną seksualność. W trakcie odczuwa bowiem jedynie parcie na mocz... Jest też niewykluczone, że wytrysk jest wsteczny (do pęcherza), ale doznania równie silne...

Według aktualnych badań kobiecy wytrysk jest osiągalny dla 90% kobiet (wykluczają go jedynie pewne schorzenia i zmiany anatomiczne, np. po porodzie), a nie, jak kiedyś sądzono, paru procent wybranek losu. Jak przekonuje Iza Jąderek, seksuolożka i edukatorka seksualna, wytrysku, jak orgazmu, można się nauczyć. Fajny gadżet, masturbacja, ręcznik - taki zestaw na początek z pewnością przybliży do celu...

Trudno zarazem ustalić, jak często wytrysk kobiety jest celem w związku. Wstydzą się go kobiety, różnie reagują mężczyźni. Tymczasem nie najgorzej świadczy on o naszym seksie, ale zarazem raczej więcej mówi o kobiecie.

W programie ekspertka wyjaśnia również, skąd bierze się kobiecy ejakulat, jaki jest jego skład (to nie jest 'po prostu mocz'!) i czy kobieta rzeczywiście wytrysku potrzebuje, by czerpać radość z seksu. Na rysunkach przedstawiamy schematy mechanizmu kobiecej ejakulacji, a także 'mapkę' pomocną w ćwiczeniach, które do niego doprowadzają. A ćwiczyć można nawet w autobusie...

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj. W rolę rozjemcy i prowadzącej program 'Dobry Seks' wcieliła się, jak zawsze, Agnieszka Wirtwein.
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • hajduk1970

  Oceniono 94 razy 44

  Co wy tu piszeta i zgorszenie siejeta. Mlodych na pokuszenie wodzita i do grzechu namawiata. Kobity mlode (i stare) do masturbacji namawiata. Co ony piszo w tej gazecie te zydy ? Czy takie cus jest czy nie to najlepij nasz proboszcz przewielebny wie... i jego gosposia.

 • play100cen

  Oceniono 32 razy 14

  Bez kozery powiem pińcest procent.

 • Jolanta Kozłowska

  Oceniono 33 razy 11

  Kobiety nie powinny się wstydzić ani swojego ciała ani seksualności, to polskie zacofanie nam siedzi w głowie i wmawia, że najlepiej o seksie nie mówić i nie pisać, ale gdzie może się młoda dziewczyna pewnych rzeczy dowiedzieć? Dobrze, że teraz jest internet i czasy się zmieniły. Moim zdaniem nie ma nic złego w masturbacji, a wręcz przeciwnie, dzięki temu kobieta może poznać lepiej własne ciało i dowiedzieć się co jej sprawia przyjemność. Kobiety samotne przecież też muszą sobie radzić porntvhd.com/brunette-babe-fingering-cunt-in-whtie_KziGdixs8.html. Te purytańskie zachowanie możemy sobie wsadzić do kieszeni, bo natury nikt nie oszuka.

 • w.s3

  Oceniono 12 razy 10

  "Pionowy uśmiech" z wytryskiem, o to trzeba się dobrze postarać ale frajda jest obopólna.

 • budhalinka

  Oceniono 33 razy 9

  A ja to mam! Ale nie z każdym! To zależy od partnera.Z byłym mężem nie miałam, bo był gapa w łóżku.A z drugim mężem mam!

 • tadec

  Oceniono 17 razy 7

  Moja też ma super wytrysk - a sciślej wtrysk. Wystarczy,ze lekko ją przycisnę i już ostro idzie do przodu. Kocham ją. - Legacy. Subaru. Jej brata Forestera Turbo też.

 • czupakabralbn

  Oceniono 29 razy 7

  co drugi tydzień ten temat musi być na pierwszej stronie ?
  ewidentnie macie pierd...olca na punkcie kobiecego wytrysku

 • Paweł Yyy

  Oceniono 67 razy 7

  ja bym powiedział że nawet 100 % ma, jak się zeszczają na widok wysokiego, napakowanego, wydziarganego łysolca tudzież 100 tys zł które mu wypadną z kieszeni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX