Niewierni, bo nieszczęśliwi? Ekspertka: czasem do zdrady popycha nuda i ciekawość [16+]

Dobry Seks
23.10.2014 13:02
W Polsce do kontaktów seksualnych z inną osobą niż stały partner, przyznaje się oficjalnie 27% mężczyzn i 17% kobiet. Zdaniem seksuolożki i edukatorki seksualnej Izy Jąderek to statystyki mocno zaniżone. Kłamiemy nawet w anonimowych ankietach, bo od reakcji partnera niejednokrotnie bardziej obawiamy się społecznego napiętnowania - przekonuje Iza Jąderek, edukatorka seksualna i seksuolożka. To wciąż kobiety 'obrywają' za niewierność, chociaż robią to rzadko, najczęściej z powodu braku bliskości w stałym związku. Raczej nie są skłonne do jednorazowego skoku w bok. Co ciekawe: po urodzeniu dziecka niejednokrotnie decydują się na relacje homoseksualne. Potrzebują bowiem nie tyle drugiego partnera, co drugiego człowieka. Czy do zdrady warto się przyznać? Czasem okazuje się to wzmacniające dla stałej relacji, a jeśli dochodzi do rozstania, to nie szczerość jest prawdziwą przyczyną konsekwencji - dodaje specjalistka.

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej gość rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.

O tym, jak dbać o związek i udany seks, przeczytaj też w książkach >>
Więcej o:
Komentarze (32)
Zaloguj się
 • white.beet

  Oceniono 116 razy 54

  "Brak bliskości w związku sprzyja zmianie orientacji seksualnej"

  czyli co towarzysze, można zmienić "orientację seksualną"? a więc homoseksualizm można leczyć

 • krissirk90

  Oceniono 59 razy 27

  Hello ???
  Co za bzdura w tytule. Orientacji nie mozna zmienic !!!!!! Z orietacja sie czlowiek rodzi.
  Lubie panie ale jest mi nudno wiec polubilem panow.....

 • solussolius

  Oceniono 81 razy 25

  Ile wysiłku włożyli leninowscy kłamcy z GWna, by udowodnić czytelnikom, że orientacja seksualna nie podlega zmianom? A tu taki feler. Jednak da się ją zmienić. Lesba może więc porzucić onanizowanie się marchewką lub ogórkiem i pokochać kolegę z pracy. Bolszewicka czujność opuściła redaktora GWna, a wnet prawda wyszła na jaw - skoro niepedalący może zacząć pedalić, to równie dobrze pedalący może przestać pedalić.

 • wujekgrga

  Oceniono 36 razy 18

  " To wciąż kobiety 'obrywają' za niewierność, chociaż robią to rzadko, najczęściej z powodu braku bliskości w stałym związku" - jasne a zdradzający faceci robią to z kozami oczywiście bo przecież niewiernych kobiet jest zdecydowanie mniej.
  Naciągane te statystyki - może i zdradza więcej niż połowa w niektórych środowiskach (dziennikarzyny, barmańsko/kelnerskie etc. ) ale głęboko wierzę że tych niezdradzających jest sporo więcej. Czy naprawdę przeciętnemu człowiekowi zależy na chędożeniu się z jak największą ilością partnerów poza związkiem ?
  Niech każdy robi co uważa ale po co na siłę wmawiać że zdradzanie jest trendi i dżezi bo wszyscy tak robią ?

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 47 razy 17

  Czy wszystkie redaktorki na Czerskiej są - po linii swojego pracodawcy - puszczalskie?

 • dominatrix78

  Oceniono 7 razy 7

  "...edukatorki seksualnej Izy Jąderek" :))))

 • Joanna Jankowska

  Oceniono 7 razy 7

  No, zazwyczaj to kobiety się nudzą i rozmyślają o jakichś wielkich romansach czy innych rycerzach na koniu ;) A od tego już niewiele do zdrady
  www.zdradzilas.pl

 • zal.p.l

  Oceniono 87 razy 5

  Zdradzic dla polskiej baby to jak dla mnie splunąć. Babsko pozbawione zasad moralnych w imie "wolności" dysponuje własnym odbytem jak narzędziem pracy. Sprzedaje własne dziury we własnym ciele tylko po to aby uzyskac pieniądze i dobra materialne. Nic dziwnego ze feminazistki planują splaszczyc pojęcia i wyeliminować cos takiego jak moralność. To obecnie jedyny mechanizm który trzyma na wodzy tą babską hucpe. Wedlug mnie babska powinny mieć zainstalowane w dvpach kasy fiskalne ! Od każdej transakcji wymiennej "dvpa za zysk" powinny placic podatki !

 • maaac

  Oceniono 47 razy 5

  IMHO orientacji zmienić nie można. Można tylko ujawnić potencjał orientacji homoseksualnej u tak naprawdę biseksualisty w sytuacji temu sprzyjającej. Najwyraźniej spora część społeczeństwa jest bi - tyle, że z różnym natężeniem skłonności ku seksowi homo. U jednych homo się pojawia w więzieniach, u innych w zbyt długim przebywaniu w środowisku jednopłciowym (widać czasem jak chłopaki z drużyny sportowej wykonują homoseksualne gesty) u jeszcze innych tak jak w opisanym artykule. Tyle, ze nie jest to jakaś "zmiana" a jedynie wypłynięcia na zewnątrz czegoś co tkwiło w człowieku od zawsze i gdyby nie określona sytuacja nigdy by się nie pojawiło.

  Homofobia jest zwykle reakcją agresji na istniejący w człowieku potencjał homo. Jednego z drugim kręcą homoseksualiści i to co z sobą wyprawiają ale zakłamanie, strach przed reakcją otoczenia i rodziny, klerykalizm powoduje, ze ci ludzie nie potrafią sobie z tym, dać rady. I zamiast skupić się na sobie i swoich problemach wolą atakować tych, którzy wywołują u nich "grzeszne myśli". No zadeklarowanego heteryka obściskujący się homo mogą najwyżej tak samo wkurzyć jak każdy inny przejaw zachowań, które raczej powinny należeć do sfery intymnej bez względu na to kto z kim to wyprawia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX