[16+] Kiła wróciła, a skuteczna antykoncepcja sprzyja chorobom przenoszonym drogą płciową

Dobry Seks
15.10.2014 17:27
Każdego dnia milion ludzi zakaża się chorobą przenoszoną drogą płciową. Co roku pół miliarda jest narażonych na zakażenie. Tymczasem nie boimy się chorób, tylko szczerości. 'Jak idę z kimś do łóżka, to mu ufam', 'Nie mogę spłoszyć dziewczyny pytaniem o gumkę' - mówią warszawiacy w naszej sondzie. Zdaniem Izy Jąderek, seksuolożki i edukatorki seksualnej to typowa postawa, nawet wśród osób wykształconych, pozornie wyedukowanych. Skuteczna antykoncepcja hormonalna, głównie pigułka antykoncepcyjna, sprzyja ryzykownym zachowaniom, bo kobieta uwolniona od lęku przed ciążą nie myśli o prezerwatywie. Nawet emerytki, wracające z szalonych wakacji, też przywożą różne niechciane prezenty. One bowiem nie muszą już zabezpieczać się przed ciążą, zatem czują się bezkarne. Iza Jąderek pokazała w studio modele-maskotki najpopularniejszych chorób przenoszonych drogą płciową. Są urocze, aż się proszą o przytulenie. Niestety, pierwowzory czynią w organizmie spustoszenie. Zobacz na zdjęciach, jak mogą zniszczyć twoje ciało (uwaga, drastyczne). Na kiłę czy przez HIV dziś zwykle się nie umiera, ale dramatycznych powikłań można uniknąć tylko pod warunkiem, że szybko wdroży się leczenie. Choroby niejednokrotnie długo przebiegają bezobjawowo. Nie ryzykuj. Fajny seks to ten bezpieczny. Dowiedz się, na co, gdzie i kiedy, możesz się przebadać.
Więcej o:
Komentarze (21)
Zaloguj się
 • sytadela

  Oceniono 62 razy 48

  "skuteczna antykoncepcja sprzyja chorobom wenerycznym" - gdyby dokładnie te same słowa padły z ust Terlikowskiego albo ks. Oko to debile z wyborczej zapluli by się z oburzenia i rechotu.

 • cebicik

  Oceniono 41 razy 27

  Dobre ogumienie to podstawa! Chirurdzy operują w rękawiczkach gumowych bo są do nich przyzwyczajeni i mają doskonałe czucie. "Twardziele" co to uważają, że guma coś tam ogranicza czy ujmuje po prostu uprawiają za mało seksu! Trzeba ze 2-3 razy dziennie, co najmniej!

 • remislanc

  Oceniono 25 razy 17

  " 'Nie mogę spłoszyć dziewczyny pytaniem o gumkę"

  Zawsze się zastanawiam, jak trzeba być napalonym, żeby myśleć dolną główką...

 • citaobscura

  Oceniono 24 razy 16

  **************
  Jeśli jest 'seksulożka' to pewnie jest i 'chirurżka' 'ginekolożka' 'premiera' itd?

 • jacek.nie.placek

  Oceniono 11 razy 3

  Ale się zesr.ało!

  To jednak WIERNOŚĆ i UCZCIWOŚĆ są fajne?
  Że pie.przenie na prawo i lewo, oprócz HIVa, grozi kiłą, tryprem i HCV?

  A wspomnieli, że nawet na zasran.ą ciąże prezerwatywy działają z podobną skutecznością, co hamulce na przechodzenie na czerwonym świetle?
  Dla ubogich w duchu: GUMKI SĄ ZAWODNE!!! Powodują zajścia w ciążę, a zakażenia są duuuużo łatwiejsze! See Wikipedia.

 • jan.u

  0

  Radość i satysfakcja niezależnie od tego w jakich konstelacjach i pod wpływem jakich środków?!!!
  Zdrowie moje i mojej Żony zapewnia nam wzajemna wierność. Warto!
  A jaki seks bezpieczny i radosny ;-)

 • jarr17

  Oceniono 18 razy -4

  W USA 50% małżeństw stosujących antykoncepcję – rozwodzi się. Nie stosujących, tylko 3%.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX